FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Eheeee , e mai aproape Viena ca Iasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Te-am ajutat un pic. Vad ca la Medsana nu fac histeroscopie...ciudat.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Vai de mine, fetelor, mi-a luat aproape 2 zile sa recuperez...topicul asta e deschis din 2007!
deci haideti sa va zic si eu bilantul dupa cele citite: se pare ca cel mai cu experienta este Dr. Chicea, iar cel mai frecventat, este Ispasoiu. Oricum o dau, tot la un barbat se pare ca ajung , dar beleaua este ca din descrierile voastre, cel cu experienta este pititc si batranel, cel care sta mai mult prin clinica e brunetel si sfrijit...deci niciunul pe gustul meu. Nu stiu la care dintre ei voi merge, cred ca voi face cam asa, las sa treaca prima menstruatie, care, culmea, e foarte foarte abundenta (m-am trezit azi intr-o balta de sange efectiv!), intre Cm de acum si urmatorul iau niste Maca, il indop pe sot cu Spermotrendul, Brancu ursului si napraznic, ii ascund tigarile si prestam cat putem. Iar cand ma apropii de a doua menstruatie, fug sa-mi refac analizele ca mi-au expirat cam toate si fac programare la unul dintre doctori.

Pana atunci, voi fi complet alaturi de voi, mai ales ca acum va cunosc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

Iti multumesc mult yarrina. Ma gandeam la Dr. Ispasoiu. Am vazut ca numele lui apare cel mai des, dar problema mea este ca n-am fost niciodata la un dr. barbat ginecolog...stiu ca oamenii-s doctori si-s fac meseria, dar am o mica retinere Tu la ce doctor ai facut fiv? de fapt, vad ca tu esti o graviduta fericita, tot prin fiv, sau prin IA?

Camryna, la tine vad ca e o dilema, ai un test cu 2 linii care se vad bine si unul la care nu se vad foarte bine. De ce nu te duci sa-ti faci bhcg-ul sa stai linistita? Iti tin pumnii, dar sunt convinsa ca e sarcina.

Este adevarat ca se intra pe grupe la fiv? O fata de pe alt forum spunea ca cei de la Sibiu i-au spus ca la ei toate stimularile incep ijn zi de vineri, desi ei ii venise CM la inceput de saptamana.


Da , Aristica ! ERA o dilema !!! doctoritza a spus ca este imposibil sa isi dea seama acum daca au fost 2 sau 3 embrionasi si unul s-a eliminat , si de aceea si linia nr. 2 e o idee mai pala ,, oricum ,fata de ecografia din 25 Aprilie cand nu se vedea sac , avem un progres vazut la ECO ABDOMINAL : incepe sa se formeze sacul !! Cam in 2 saptamani se va vedea bine !!
Cat despre BETA si alte teste , NU MAI FAC NIMIC acum PT. CA NU MAI AM NICI NERVI , NICI RABDARE
Inainte sa merg la medic atunci cand m-a chemat , o sa mai fac un test de urina . Daca nu cumva nu apare vreo hemoragie intre timp , pt. ca tot am dureri de mijloc si scurgeri maroniu -deschis de tot .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Aristica "brunetel si sfrijit" ?
Vezi ca tu ai fost la alta clinica !
Sigur ai fost la Sibiu ?

Stai ca m-am prins : sfrijit adica slab !!
Adica si eu sunt sfrijita ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Simo FSH-ul meu e 16,6 si pt ca in curand ma voi intalni din nou cu dr.I ma framint daca sa insist pt IA sau nu.Eu sunt doar cu 2 ani mai "mica" decat tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Cate IA ai facut pana acum ?
Sa stii ca am avut FSH=11,1 la ultima IA , ca tu asta m-ai intrebat, dar de atunci a mai crescut .
Acum o luna a fost 19 .
Dr. I. inca nu i-am spus valoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Merci mult Yarina,m-am mai linistit.Ce m-as face eu fara voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Simonete,eu am facut acum trei saptamani o histeroscopie la Medlife cu dr Alnu Dragos si m-a costat 640lei,cu tot cu ziua de internare
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Simonete,eu am facut acum trei saptamani o histeroscopie la Medlife cu dr Alnu Dragos si m-a costat 640lei,cu tot cu ziua de internare
Pupici
Dr Dragos Albu am vrut sa scriu dar nu a iesit
scuze

Mergi la inceput