FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodicuta32

Camryna-iti doresc sarcina usoara si fara probleme!
Fetelor,ma lamuriti si pe mine unde e farmacia Polisano,ca eu n-am vazut-o deloc? E chiar in incinta Clinicii?


Multumesc , Rody .
Multumesc Danaisa , Anda , Simonete , Misspii , Bonsai,multumesc din suflet tuturor .
Yarina pe unde e ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

Citat:
citat din mesajul lui camrynna



AM DOUA TESTE POZITIVE !!!!! unul aseara , unul acum cateva minute .

Aseara am sangerat , am fost la urgente , nu se vede inca bebe ( ei s-au implantat pe 9 aprilie ) , insa se vede reactie deciduala ( tipica sarcinii ) cu ingrosare endometru si uter marit .

NU mai sangerez inca de aseara , de cand am luat progesteron . Dimineatza mai aveam doar pete maroniu deschis de tot , apoi NIMIC , nici dureri nu mai am. Ce sa inteleg ????


Camry FELICITARI! Incepem pentru tine! Fetele te vor ajunge din urma!
Incearca sa stai cat mai mult in repaos! Pe bebe il poti vedea cred abia de lunea viitoare!

danaisa20 14+

Danaisa , de ce luni abia ??medicul m-a chemat joi ...poate il vedem ..sau macar saculetzul..
Daca am avut pete de implantare pe 9 aprilie , acum 17 zile , cam cat are sarcina acum ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor sunt si eu pe aici cu voi va urmaresc si va tin pumnii la toate
yarrina draga mea ce mai faci?
bitzi nimic nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Buna seara fetele! felicitari Yarina ...felicitari Camryna...si multumesc mult de tot fetelor care mi-ati raspuns la intrebare acum cateva zile ,scuzati-ma dar am fost foarte ocupata si n-am avut timp sa scriu.In seara asta mi-am facut a 4-a injectie,vineri am programare la eco .Sarcina usoara gravidutelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Alecori multumesc de intrebare - avem zile bune si unele mai putin bune, cum a fost cea de ieri, cu o durere crunta de burta, care a cedat dupa o doza dubla de antispastice si tocolitice

Azi am fost iar la dr si ne-a recomandat prudenta maxima de acum
Sper sa ajungem ziua de miercuri cand incheiem saptamana 36 si intram in sapt 37
DD sa ne ajute

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Camryna motivul pt care nu se vede inca sacul ar putea fi o implantare tarzie
DD sa se lase cu

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Bubu, bine ca ai ajuns la 36 de sapt...mai ai putin si iti tii puiutii in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Misspii, am facut in 2008 3 injectii diph de 3,75 si le-am suportat destul de bine. Spre sf tratam, dupa cea de-a 3 inj am inceput sa am ceva bufeuri, de ma trezem si noaptea, astea au fost mai neplacute. In rest libidou scazut, uscaciune vaginala, dar am trecut cu bine. Tare m-am bucurat cand a venit cm-ul!!!!! Auzisem unele fete care au rams insarcinate dupa ultima injectie de diph, intai apare ovulatia si apoi cm-ul. Incearca sa urmaresti, ovulatia, poate cine stie eu mi-am dat seama dupa mucusul cervical, am prestat, dar nu a fost sa fie.
Am facut tratament HOMEOPAT, nu naturist, recomandat de o dr. de al mine din oras. A constat in niste granule, dilutii, Dona Vital, Extract de muguri de zmeur, alternate intre ele, 2 luni ceva, 3 luni altceva. Cand am facut tratam pt cel de-al doilea FIV, am scos cate ceva din tratamentul homeo., tot al recomandarea dr. Am avut si eu o perioada in care imi aparuse un chist functional si cei de la giuli au zis sa iau ac, dar nu am vrut. Am sunat-o pe dr. homeopata mi-a preparat o dilutie pe care o luam dimineata si am folosit crema solida de la Favisan- Famiderm Fem (sunt ca niste sup, din propolis, plante, etc; 2 pe zi in poponet, astea de capul meu), iar dupa o luna la eco imi disparuse chistul si am reusit sa incep tratam pt cel de-al 3 fiv.
In prezent nu iau decat Extract de muguri de zmeur si mi-am luat tot de la mine putere, Vitex fruit, iau doua capsule pe zi. O sa-l intrerup cand incep ova-mit, dar nu si extractul, asta dupa ce fac ET-ul.
Dar de ce ti-a dat 6 inj? Cat timp o sa intri la menopauza temporara?
Cine te-a operat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

camrynna, FELICITARI!!!!!Esti graviduta!Stai cuminte, lasa bebelusul linistit sa se acomodeze la mami in burtica!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Va salut pe toate. Eu am cont de ceva vreme, dar cand am inceput fiv-ul (august 2009), am gasit un alt forum si m-am indreptat spre el. Acum, dupa 2 nereusite, mi-a atras atentia clinica din Sibiu. Am multe intrebari pentru voi, dar vreau sa citesc cat pot din cele 12 capitole, apoi va asaltez cu intrebarile. Succes tuturor fetelor "in focuri"...eu inca imi ling ranile dupa un bhcg de 1,20 de sambata asta...

Mergi la inceput