FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camrynna



AM DOUA TESTE POZITIVE !!!!! unul aseara , unul acum cateva minute .

Aseara am sangerat , am fost la urgente , nu se vede inca bebe ( ei s-au implantat pe 9 aprilie ) , insa se vede reactie deciduala ( tipica sarcinii ) cu ingrosare endometru si uter marit .

NU mai sangerez inca de aseara , de cand am luat progesteron . Dimineatza mai aveam doar pete maroniu deschis de tot , apoi NIMIC , nici dureri nu mai am. Ce sa inteleg ????


Camry FELICITARI! Incepem pentru tine! Fetele te vor ajunge din urma!
Incearca sa stai cat mai mult in repaos! Pe bebe il poti vedea cred abia de lunea viitoare!

danaisa20 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camrynna

si sangerarea aseara ???? si sacul gestational , de ce nu se vede macar ala ?????

si linia a doua de la testul de azi NU mai e exact atat de rosie ca aseara .....


Multe gravide sangereaza la inceputul sarcinii, dar cu tratament de sustinere va fi ok. De ce nu-ti faci un beta in dinamica sa vezi cum creste si sa te linistesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Aaaaaa, nu te mai stresa cu astea camrynna! Sangerare am avut si eu in saptamana 7 (si am ajuns la urgente si acolo cautau aia de zor sarcina cu lupa), alte fete au sangerarea de la nidatie, etc.

Accepta realitatea - esti INSARCINATA!

danaisa20 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Citat:
citat din mesajul lui camrynna



AM DOUA TESTE POZITIVE !!!!! unul aseara , unul acum cateva minute .

Aseara am sangerat , am fost la urgente , nu se vede inca bebe ( ei s-au implantat pe 9 aprilie ) , insa se vede reactie deciduala ( tipica sarcinii ) cu ingrosare endometru si uter marit .

NU mai sangerez inca de aseara , de cand am luat progesteron . Dimineatza mai aveam doar pete maroniu deschis de tot , apoi NIMIC , nici dureri nu mai am. Ce sa inteleg ????


Ce sa mai intelegi? Esti gravidutza si gata!
Sa ai grija de tine si de bebe si numai bine


NU se vede nici macar sacul la eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Camryna , maine la prima ora sa faci beta si te vei lamuri. Daca e destul de mare , e bine ,se va vedea si sacul , poate e prea devreme acum......
Alta posibilitate mai rapida nu ai , urmatoarea echo poate e peste 4-5 zile , cum rezisti pana atunci ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Nu am intrerupt progesteronul , am luat cum am ajuns acasa , si imediat in noaptea aceea s-a oprit sangerarea , e de bine , zicea medicul !!!

Mi -a descoperit un fibrom micutz in peretele uterin , de unde naiba a aparut asa din senin ???

Am vb cu gyne care mi-a facut FIV si a zis ca daca era avort sangeram si cu o tona de Cyclogest ...si a zis ca continui cu progesteronul pana ajung la el ..M-a chemat joi , a zis poate poate vedem saculetz atunci ....
Este cumva posibil sa fie atat de mici , din cauza ca se dezvoltau greu inca din laborator ???
Ei aveau 4 celule unul si cate 5 ceilalti doi ..in Z 3 ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camrynna


NU se vede nici macar sacul la eco


Deci pana acuma ai avut rabdare cu carul si te-ai abtinut sa nu faci test si acuma nu mai ai rabdare cateva zile sa vezi si saculetul.
Ce eco ai facut? Pe burtica sau intravaginal?

Stai relax ca se va vedea in cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

E bine ca n-ai intrerupt progest. Poate e cam devreme , vezi ca si Danaisa a zis ca s-a vazut mai greu si la ea.
Nu dispera , pana nu vezi rosu in fata ochilor , sunt sperante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Camryna-iti doresc sarcina usoara si fara probleme!
Fetelor,ma lamuriti si pe mine unde e farmacia Polisano,ca eu n-am vazut-o deloc? E chiar in incinta Clinicii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodicuta32

Camryna-iti doresc sarcina usoara si fara probleme!
Fetelor,ma lamuriti si pe mine unde e farmacia Polisano,ca eu n-am vazut-o deloc? E chiar in incinta Clinicii?


Rodicuta, farmacia este in spatele clinicii. e o straduta paralela cu cea care trece prin fata clinicii (dar in spate)

danaisa20 14+

Mergi la inceput