FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Multumesc din suflet, fetelor! Parca nu mi se intampla mie minunea asta! Cred ca o sa constientizez cu adevarat candimi voi tine puiul la piept! Va doresc si voua aceasta fericire si sa va pastrati mereu increderea in ceea ce va doriti cu adevarat! Toata suferinta va ramane in urma! Vei vedea Yarrina cum va ramane in urma si starea ta de greata in 4 saptamani!
Anda Bafta multa la eco azi! Asteptam sa vii cu vesti bune!
Fetelor succes tuturor.
Bubu tu mai poti? Ai trecut de sapt 37? Cum mai esti?

danaisa20 fericita 15+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Am revenit de la eco. Era sa fac vreo 3 infarcturi in asteptare la usa doctorului, dar pana la urma a fost ok. Am vazut un sac gestational de 0.82cm(cica corespunde la 4 sapt si 6 zile) si ecou embrionar(era o chestie mica alba in sac de 0.32cm care zic ei ca ar corespunde varstei de 5 sapt si 6 zile). Deci vestea buna e ca saculetul e cu locatar de data asta
Mai trebuie sa merg miercurea viitoare la eco din nou deoarece azi nu s-a putut observa activitate cardiaca, doctorita zicea ca e prea mic. Eu sper sa fie bine pana la urma.
Yarrina, Danaisa, voi la cate saptamani ati vazut activitate cardiaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Multam frumos Mona, deci 20 de zile ar cam dura cu totul. Numai de ar fi bine si dupa testare sa nu mai iasa. Nici macar nu stiu ce sunt mycoplasma si ureaplasma. Am vrut sa citesc pe net, dar n-am avut timp.

O sa fac tratamentul si apoi vad daca ma pot apuca de fiv. M-am hotarat ca n-are rost sa ma grabesc. Dumnezeu cred ca ma ajuta sa le fac pe toate la timpul lor. Azi o sa trimit la Sibiu si analizele vaginale sa vedem ce zice si doctorul, ce antibiotic sa aleg de acolo.

Iaura, n-am facut hsg deloc pana acum, dar am o laparascopie pt chisturi endometriozice. La operatie mi-au spus ca am o trompa nepermeabila si una greu permeabila... Chestia e ca dupa operatie am ramas cu o durere in zona ovarului stang, o durere pe care nu o aveam. mi-e teama sa nu se fi facut lichid, puroi pe trompa. De asta as face un hsg inainte de fiv, ca stiu ca daca ai asa ceva nu se prinde embrionul ca lichidul ala din trompa e otravitor...
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alina ar fi bine sa scapi de tot de ureaplasma urealiticum ca am inteles ca trece prin placenta la fat (ai mare grija)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

alina,cu aceiasi problema ma confrunt si eu...a iesit prima data, am luat 5 zile axitrox la recomandarea dr.chicea.am asteptat 10 zile am repetat analiza si pe langa ureeaplasma m-am pricopsit si cu candida.apoi mi-a recomandat dr 10 zile de azintox si la sf o doza de gynofort.am terminat tratamentul si astept sa repet analiza.sper sa fi scapat de nenorocita asta de ureeaplasma care ma tine in loc.multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Buna, fetelor

Am revenit de la eco. Era sa fac vreo 3 infarcturi in asteptare la usa doctorului, dar pana la urma a fost ok. Am vazut un sac gestational de 0.82cm(cica corespunde la 4 sapt si 6 zile) si ecou embrionar(era o chestie mica alba in sac de 0.32cm care zic ei ca ar corespunde varstei de 5 sapt si 6 zile). Deci vestea buna e ca saculetul e cu locatar de data asta
Mai trebuie sa merg miercurea viitoare la eco din nou deoarece azi nu s-a putut observa activitate cardiaca, doctorita zicea ca e prea mic. Eu sper sa fie bine pana la urma.
Yarrina, Danaisa, voi la cate saptamani ati vazut activitate cardiaca?





Bravo, bravo Anda!

Eu am auzit prima data inima bebitei la 6 saptamani(si vreo 3-4 zile), asa ca ai sanse si tu miercuri! Probabil atunci iti va stabili mai bine si varsta sarcinii. Cand ai avut ultimul CM?

danaisa20 fericita 15+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Felicitari Anda esti o norocoasa.Felicitari Danaisa pentru fetita si sarcin usoara in continuare.Michele,daca citesti din urma ai sa vezi ca a mai fost in situatia ta si Camryna,cu temperatura dupa embriotransfer .Acum vesti despre mine....ieri am fost la eco si mi-a mai dat sa fac o injectie de puregon,azi am fost iar la eco ,la noapte la ora 2 fac ovitrelle iar joi la 12.30 merg la clinica sa facem punctia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui johanas

Felicitari Anda esti o norocoasa.Felicitari Danaisa pentru fetita si sarcin usoara in continuare.Michele,daca citesti din urma ai sa vezi ca a mai fost in situatia ta si Camryna,cu temperatura dupa embriotransfer .Acum vesti despre mine....ieri am fost la eco si mi-a mai dat sa fac o injectie de puregon,azi am fost iar la eco ,la noapte la ora 2 fac ovitrelle iar joi la 12.30 merg la clinica sa facem punctia.


Sa iti dea DD oute norocoase Johanas! Iti tinem pumnii joi! Sa ne anunti cati copilasi ai adunat.

danaisa20 fericita 15+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

johanas merci mult o sa citesc in urma. Tu esti sibianca ? esti cumva fata cu care am stat de vorba acum 2 saptamani cand asteptam sa intru la monitorizari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Anda felicitari si o sarcina usoara!
Danaisa sa ai o fetita frumoasa si sanatoasa!
Johanas, bafta multa, sa fie cu cat mai multi embrioni!

Mergi la inceput