FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Danaisa, Bubu, cand scap de greturile astea? Sunt ca o leguma...nici la serviciu nu am stat azi.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

michelle ,37 de grade este o subfebrilitate(pana pe la 37,5)nu cred ca este periculoasa dar mai poate fi data si de progestative, asta daca tu iei deja, dar in infectia urinara cred ca tb. sa fie mai mare,oricum asteapta raspunsul. dr.,eu iti doresc sa fie bine si sa ai un beta mare peste cateva zile
alina, credeam ca facem fiv cam in aceeasi perioada dar mai intai iti rezolvi pb., cred ca o sapt. sau 10 zile e trat. ,vezi ce zice dr.si poate ciclul urmator incepi si tu...dar hsg nu ai facut pana acum sau vrei sa faci inca una ?
eu mai am de asteptat cam o sapt. si incep injectatul( difer. de 3,75, mi-e frica de ea de vreo 2 ani) apoi eco si puregon 225 ui/zi.iar in iunie sper sa am un raspuns pozitiv la asteptarea mea de 5 ani
yarina greu cu dar treci tu peste ele...dar ce n-am da toate sa le avem
simonete sper sa faci histeoscopia sa fie bine si sa intri si tu in focuri
gabriela sper sa scapi si tu de sreptococ si sa incepi fivul cu bine
pupici la toate

"Toate visele le putem transforma in realitate dar mai intai trebuie sa ne trezim din ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Asa este Iaura, si eu mi-am dorit atat de mult aceste greturi...dar acum cand nu mai am viata simt ca o iau razna. E si frumos afara si nu pot pleca nicaieri ca mi-e rau...doar daca stau in pat si dorm sunt bine...daca ma dau jos chiar si pana la baie mi se strange stomacul.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alina pentru urealpasma si micoplasma se face tratament 10 zile apoi stai 10 zile si dupa aceea repeti testarea asa ca din pacate mai pierzi ceva timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Danaisa, Bubu, cand scap de greturile astea? Sunt ca o leguma...nici la serviciu nu am stat azi.

fericita!!


Yarri nu mai e mult! La mine au tinut pana la 12 saptamani (aproape ca la carte), apoi m-au lasat brusc! Si eu am avut greata mare(fara insa sa dau afara decat de vreo 3 ori) si ajunsesem la 48 kg. Apoi din sapt 13 m-a luat o foame de as fi mancat si lemne...Acum am ajuns la 5o,5 kg si ma plang ca de ce nu ma ingras si eu putin mai mult.... o alta forma de tacaneala. cate sapt ai acum? bea si tu helas, mie cu asta imi ttrecea. Asteptam sa treci de perioada asta cu bine

Noi azi suntem FERICITI, am aflat ca vom avea o fetita! Eu plutesc inca. Toata viata mi-am dorit o fetita si uite ca a venit...

danaisa20 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Am reusit sa aflu un raspuns de la doctor, se pare ca asa e, e si de la utrogestan, dar probabil ca fondul este tot o problema de la vezica urinara si cred ca mi se trage de la embrion transfer care a fost cosmarul vietii mele. Am baut aprox. 2 litri de apa si simteam ca explodez, cred ca atunci am deranjat ceva pe acolo. Oricum dr.C mi-a tranmis ca sa stau linistita si sa nu iau nimic ca e ok. Eu luasem o jumatate de ibuprofen, sper sa nu fie ceva, dar stiti si voi cum este cand va faceti ganduri.
Oricum e foarte reconfortant sa vorbesc cu voi si va doresc la toate sa vi se implineasca visul, cat mai curand posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata, fetele

Ce faceti?
Danaisa, felicitari pentru fetita, sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa
Yarrina, tu cate saptamani ai acum? Eu am doar o usoara senzatie de greata, sanii mariti si ma doare capul incontinuu(nu tare, suportabil)si dorm seara inainte de 10 trag pe dreapta.Cu nervii sunt varza ca-s tare stresata ce o sa fie la echo dupamasa, dar ma gandesc ca poate are DD mila de noi tura asta

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Danaisa felicitari pentru fetita! Sa va bucurati de ea si sa creasca mare si frumoasa!
Anda tinem pumnii pentru eco! Eu am 8 saptamani si 3 zile.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

felicitari pentru fetita, ce frumos, si noi tot fetita ne dorim cu ardoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Fetelor, revin cu obsedanta mea intrebare, a patit vreuna din voi ca mine, adica sa aiba febra 37.1-37,2 , la cateva zile dupe embrion transfer ? Am citit pe un site ca progesteronul ridica temperatura cu 0.5 C, dar eu iau utrogestan de o saptamana si ceva si abia acum de 2-3 zile am febra. Doctorul a zis sa stau linistita, dar ma simt asa aiurea cu febra asta si ma tot intreb daca nu influenteaza cumva fixarea embrionului ? Va multumesc anticipat pentru raspuns!

Mergi la inceput