FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Michelle intr-o infectie urinara mai ai si alte simptome , nu doar 37 grade. Eu zic ca se prinde bebelusul si asta e cauza celor 37 grade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Pai mai am si alte simptome din pacate, niste usoare intepaturi in dreptul vezicii, imi stiu eu boala din pacate. Oricum nu e prea devreme sa am simptome de "prindere" dupa doar 3 zile?
Merci mult pentru raspuns, inseamna mult pentru mine sa vorbesc cu cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Ai dreptate , mai ales ca zici ca ai si alte simptome, cel mai bine e sa vorbesti cu dr., stiu ca se pot da antibiotice si in sarcina pt. ca infectia urinara e destul de frecventa.
Din pacate acum e cam tarziu ,dr. pleaca pe la ora 18.
Nici nu stiu , ai facut fiv cu dr. I , la Polisano ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Am sunat si am vorbit cu asistenta, a zis ca intraba doctorul si ma suna, dar pe la sfarsitul programului. De atunci tot astept. Am facut cu dr.C, nu cu I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Michelle-stai linistita ca te suna,dar mai dureaza,azi e luni si e ziua cand are program cu cei ce vin la "prima intalnire".Pe mine m-a sunat intr-o luni pe la 20,30,atunci au terminat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Felicitari proaspetelor gravidute camry si anda!
Simonette, am vazut ca vrei sa faci histeroscopie. Cine ti-a recomandat si de ce? Mie dr. Ispaoiu mi-a zis ca nu trebuie sa fac daca n-am avut nicio sarcina pana acum...

Eu mai intarzii cu fiv-ul pt ca la analizele vaginale mi-a iesit si mycoplasma si ureaplasma, asa ca trebuie sa fac un tratament cu antibiotic. Ati mai avut vreuna din voi? M-ar interesa cam cat dureaza tratamentul. Mie trebuie sa-mi vina pe 12 mai, cam peste 10 zile. Oare dupa aceea in ziua 21 as putea sa incep???
Abia maine trimit analizele la Sibiu ca inca nu le am in original, mi le-au trimis la serviciu pe fax si abia se vad. Maine ma duc sa le iau si sa le trimit la Sibiu sa vedem ce antibiotic din cele indicate pe antibiograma imi da sa iau si cat timp...
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Da, stiu, o sa ma sune pana la urma, ideea e ca nu stiu daca e bine sa stau cu febra asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle99

Da, stiu, o sa ma sune pana la urma, ideea e ca nu stiu daca e bine sa stau cu febra asta.

Nu stiu ce sa zic , dar eu cand aveam infectie urinara aveam febra mai mare , 37 grade nu cred ca e considerata chiar febra .
De ce nu faci maine o urocultura ?
Oricum sa nu iei nimic pana nu vorbesti cu dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Alina am descoperit un polip , de asta fac histero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mmm, Simonette, la ecografie s-a vazut, nu?
Eu daca tot aman pentru tratamentul pt mycoplasma si ureaplasma, ma gandesc sa fac si un HSG totusi. Renuntasem la idee si voiam sa trec deja la fiv. Dar acum daca tot mai prind un ciclu... ma tot streseaza durerea asta surda in partea ovarului stang. De la ce altceva ar putea fi? Chist nu am. Ma tot gandesc ca o fi ceva pe trompa. uff, imi trec atatea ganduri prin cap. Vreuna din voi a avut vreodata o astfel de durere? E o chestie usoara, mai mult ca o jena, si uneori se lasa si pe picior in jos. Dar e aproape permanenta: si inainte de ciclu si dupa ovulatie... De exemplu si acum o simt din cand in cand pe parcursul zilei si sunt in ziua 20...

Mergi la inceput