FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Anda asta da surpriza!! Felicitari!!!
Eu vomit si apa care o beau...sincer m-am saturat de perioada asta dar mai am un pic si scap. La ultima eco mi-a zis iar ca ar fi 2, unul avea 1.9 cm si unul 1.2. De acum mai merg la 12 saptamani si atunci vom sti sigur. Inca sunt bulversata si nu stiu ce sa cred. Ultima eco am facut-o cu alt dr decat le-am facut pe primele 2 si a fost abdominala.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Multumesc, Yarrina
Sunt foarte bulversata si n-am curaj sa merg la medic pentru ca mi-e teamasa n-am parte de o noua dezamagire.
Vai cum e viata asta, 4 ani ma chinui sa raman insarcinata si cand raman sunt paralizata de frica.
Am bagat intr-un calculator de sarcina si zice ca ieri aveam 6 saptamani. Are rost sa merg la eco sau sa mai astept 1 saptamana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mergi ca sigur se vede!! La mine s-a vazut la 5 saptamani.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Felicitari Anda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Gata, mi-am facut programare pentru maine dupamasa. Da oare inimioara se aude sau se vede doar saculetul? Mi-e asa de groaza de momentul asta. Va rog sa ma iertati ca va impui capul cu prostiile mele, dar cine a pierdut o sarcina odata stie ce e in sufletul meu acuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Gata, mi-am facut programare pentru maine dupamasa. Da oare inimioara se aude sau se vede doar saculetul? Mi-e asa de groaza de momentul asta. Va rog sa ma iertati ca va impui capul cu prostiile mele, dar cine a pierdut o sarcina odata stie ce e in sufletul meu acuma



Bravo Anda! Felicitari!
Ai sanse mari sa auzi inimioara maine! Eu primul eco l-am facut la 6 saptamani si am auzit bataile puternice!Asteptam sa ne povestesti! Sa nu iti fie deloc nici groaza, nici frica! Fii increzatoare si vei vedea ca va decurge bine!

danaisa20 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Felicitari anda , sa ai un bb frumos si sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Multumesc, fetelor.

Acum am ajuns acasa de la servici si mi-am mai facut un sure check asa, pentru paranoia din minesi s-a pozitivat si asta imediat.
Da tot nu sunt linistita ca si data trecuta am avut o gramada de teste pozitive si un sac gol. Om vedea maine ce zice la ecograf, incerc sa ma mai relaxez, dar nu prea merge

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

In primul rand fetelor vreau sa felicit noile noastre viitoare mamici Anda si Camrynna pentru reusitele lor. Ai sa vezi Anda ca maine la eco ai sa auzi si inimioara. Dumnezeu are pt fiecare ceva bun pus deoparte sus......sa aveti o sarcina usoara
yarina multa putere si forta multa sa treci peste aceasta perioada mai neplacuta
Eu fetelor am ratat inca o luna cu analizele hormonale. Nu am reusit sa le fac nici luna asta pt ca sambata si duminica de 1,2 mai eram chiar in a doua si a treia zi de CM si toate laboratoarele au fost inchise. De asta tot intrebam daca le pot face in Z1. Asa ca astept sfarsitul lunii mai sa le pot face, pe la mijlocul lunii iunie sa merg la Sibiu pt consultatie, iar dupa sa incep stimularea pt FIV daca-mi da d-nul dr OK.
Parca este un facut pt ca luna trecuta am picat chiar de Sarbatorile Pascale si iar a trebuit sa aman analizele.
Acum ma lupt si cu streptococ gasit in col, am luat antibiotice pt el , iar saptamana viitoare trebuie sa refac analiza din col si sper sa fi scapat de el.
Pupici pt toate fetele mele dragi




Anul acesta va fi un an roditor pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Buna fetelor,
Va urmaresc de multa vreme, si m-am bucurat din "umbra" de succesele voastre. Eu joi am facut embrion transfer si azi , deci la doar cateva zile am febra, vreo 37 , am o infectie urinara mai veche care cand si cand scoate capul. L-am sunat pe doctor dar inca nu am dat de el. Voi stiti cumva cat de periculoasa este asta pentru fixarea embrionului ? Va rog din suflet sa-mi raspundeti ca am asa o disperare maxima.

Mergi la inceput