FIV 273

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adhnana

bytzi, broscuta7, buburuzal, denisa, madalina28, ioanaT, fc_anca, maria08 multumesc din suflet pentru urari! Suntcu ochii pe voi si va astept cu rezultate bune!
mirela2 bafta la test! si eu am facut hiperstimulare! am ovare micropolichistice.Am baut la apa de ma sculam si noaptea de 3-4 ori sa merg la baie. M-am reglat cam in 4 zile.Toate cele bune!

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 4+



sarcina usoara
sper sa mi revin ca de o saptamana ma chinuie
azi cand am fost pt perfuzia cu albumina, medicul de garda mi a facut si eco....ovarul stang are 7,5, dreptul e un pic mai mic.....trecem noi si prin asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fc_anca

acum am revenit in forta cu 1000 de intrebari :)
a facut cineva dintre voi IMSI sau PICSI? Daca da, ma ajutati cu un nume de clinica (fie Romania, fie in afara)?....noi nu ne vom mai permite in urmatorii 2 ani decat 1 singur fiv si mi-e un pic teama sa mai incerc in romania...singura la care ca as fi tentata la noi in tara sa mai incerc ar fi polisano sibiu, insa ei nu fac decat ICSI.
va multumesc mult!
va pup pe toate!

Anca


din pacate tot la clinica unde ai facut primul fiv se face si IMSI si PICSI, stiu ca anul trecut si a facut al meu o spermograma acolo si ne a facut o cu IMSI
dar stiu ca nu vrei sa mai auzi de clinica lui tutunaru

pupi si ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

Citat:
citat din mesajul lui Adhnana

bytzi, broscuta7, buburuzal, denisa, madalina28, ioanaT, fc_anca, maria08 multumesc din suflet pentru urari! Suntcu ochii pe voi si va astept cu rezultate bune!
mirela2 bafta la test! si eu am facut hiperstimulare! am ovare micropolichistice.Am baut la apa de ma sculam si noaptea de 3-4 ori sa merg la baie. M-am reglat cam in 4 zile.Toate cele bune!

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 4+



sarcina usoara
sper sa mi revin ca de o saptamana ma chinuie
azi cand am fost pt perfuzia cu albumina, medicul de garda mi a facut si eco....ovarul stang are 7,5, dreptul e un pic mai mic.....trecem noi si prin asta




Multumesc! Doamne Ajuta!
Si la mine avea aproape 7 si singurul lucru pe care mi l-a zis proful a fost: bea lichide pana nu mai poti!
Si la primul FIV am facut hiperstimulare...asta este problema noastra din pacate cu ovarele polichistice, dar sunt sigura ca o sa se rezolve repede si la tine...ai facut vreun test?

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Buna dimineata!!
Adhnana: Felicitari!!!! O sarcina fara probleme si la termen iti doresc!!
Noname: Suntem cu gandul alaturi de tine, Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa va aiba in paza; am un nepot nascut la 26 de saptamani care acum e un frumos!!! Exista minuni!!!
Mirela: Nu stiu unde ai facut FIV-ul, dar cred ca nu e singura clinica care procedeaza asa in Romania.....nu e normal, dar pentru sanatatea ta trebuie sa le cumperi, ce poti face?! Si eu cred ca e un semn bun, asteptam vesti bune cu beta mare; pe cand testul?
Bytzi:
Azi e o zi mare pentru noi, plecam la capitala sa ne luam 2 puiuti acasa!!! Am emotii!!!Am avut 9 ovocite din 10 foliculi, ieri erau 6 de calitate A si unul B; de data asta nu am avut curajul sa mergem pe blastocisti, a fost o decizie a noastra pe care dr. a respectat-o. Doamne Ajuta!!




off, ar fi trebuit sa fac internare la spitalul lor, dar fiind privat tot plateam, iar la urgente in spitalele de stat nu se gaseste
asta e
am cumparat, am facut perfuzia, mai tre sa fac macar 2
trece ea, ii dau cu lapte, oua si sus de rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

maria08 te asteptam cu vesti bune!

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

IoanaT probabil te intrebi de ce am intrebat de tine!Scuze dar vroiam de fapt sa intreb pe Ioana Tugsce face, dar am scris prescurtat.Bafta multa sa-ti implinesti visul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaT spune:

Madalina, sincer ma intrebam cum ma intrebi pe mine, mai ales fiind noua si nu ne-am intersectat,da am zis sa raspund sa nu fiu nepoliticoasa

Eu inca am 100 de intrebari, incerc sa citesc cat mai mult, am inca de completat dosarul pt FIV dar pana nu am rezultatul de la spermograma am o retinere.

Defapt cea mai mare teama a mea e o nereusita.Desi sunt o optimista de fel in privinta FIV-ului am o mica teama.Plus ca dupa atatia nai de incercari si atatea cazuri vazute si auzite am ajuns sa am o teama in suflet ca daca copilul se naste cu malformatie.

Stiu , suna aiurea,dar cred ca ma gandesc prea mult la asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

adrianaady, las ca vede DD rugaciunile. amh=0,79! fiv 1 cu 3 foliculi goi, fiv 2 cu 5 ovo. cand am aflat ca am ovocite, eram cea mai fericita, desi aveam cele mai putine dintre fetele din sala aia de recuperare.iese pana la urma, curaj!

Adi +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Adipapazi ai dreptate , mai ales cand ma uit la semnatura ta stiu ca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Madalina28 sunt bine iubita, multumesc de intrebare! Tu si micuta Sofia ce mai faceti? V-am simtit lipsa la intalnire! Eu ma pregatesc de prima incercare la FIV pe natural. Chiar mi-am luat rezultatul de la Bios la analizele de z3 si ma prezint chiar mai bine decat ma asteptam: FSH=13 si Estradiol=165 dupa doar o luna de pauza dupa FIV-ul din martie. Stiu ca Etradiolul mare mascheaza un FSH mare, insa la un AMH de 4.5, nu ma astept sa am un FSH de 7, cum aveam acum doi ani, cand am inceput aventura FIV-ului. Si nici nu fac stimulare luna asta, mergem pe natural, sa vedem daca am vreun folicul. Sper sa fie ceva, pe 24 am prima eco si daca totul e in regula tot saptamana viitoare va fi si punctia.
Adhana felicitari si o sarcina usoara i-ti doresc!
Bytzi nu-mi vine sa cred...te pup si-ti doresc multa putere!
Adipapazi
Dandanutz i-mi pare tare rau pentru nereusita!

Mergi la inceput