FIV 273

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

felicitari, adnana! bb sanatos si la termen!
Unde ai facut fiv-ul?eu de 2 luni nu prea v-am mai vizitat, dupa fiv 1 nereusit, insa acum sunt din nou aici

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

simonia, eu am facut primul fiv in martie la clinica lui tutunaru si parerea mea nu este deloc una buna. Ma refer aici la biolog, care nu-si da interesul deloc si nu iti prezinta toate optiunile. eu una le-am aflat abia dupa. discutia cu bioloaga, daca se poate numi discutie a durat cca 30 secunde, iar ET-ul mi s-a facut al aproximativ 48 de h de la punctie....Iar costurile adiacente sunt destul de ridicate comparativ cu alte clinici: crioconservare 600 eur/an, iar FET 1.200 E.
Poate ar fi binevenite si alte pareri, poate am avut eu ghinion. Eu insa nu mai pun piciorul acolo. Erau cat pe ce sa ne si arunce embrionii ramasi, uitasera ca noi (evident), am optat ptr crioconservarea celor ramasi. Daca sotul meu ar fi vrut sa plateasca contravaloarea crioconservarii cu 5 minute mai tarziu, cei 2 embrioni ramasi ar fi fost la gunoi.....
Multa-multa bafta si sa dea Dumnezeu ca alegerea pe care o vei lua sa fie cu noroc!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

acum am revenit in forta cu 1000 de intrebari :)
a facut cineva dintre voi IMSI sau PICSI? Daca da, ma ajutati cu un nume de clinica (fie Romania, fie in afara)?....noi nu ne vom mai permite in urmatorii 2 ani decat 1 singur fiv si mi-e un pic teama sa mai incerc in romania...singura la care ca as fi tentata la noi in tara sa mai incerc ar fi polisano sibiu, insa ei nu fac decat ICSI.
va multumesc mult!
va pup pe toate!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

anca,..iti dau un sfat..eu nu am facut niciodata FIV in tara.ptr am auzite mai multe negative si dezamagiri din cauza lipsei de profesionalism a dct nostri....ci voi merge direct pe extern,,FIV BUDAPESTA cu dcy KOVACS

citeste in mare la FIV ungaria si iti vei face o parere
eu am fost la o discutie la budapesta in sept anul trecut..e super profesionalist

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!!
Adhnana: Felicitari!!!! O sarcina fara probleme si la termen iti doresc!!
Noname: Suntem cu gandul alaturi de tine, Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa va aiba in paza; am un nepot nascut la 26 de saptamani care acum e un frumos!!! Exista minuni!!!
Mirela: Nu stiu unde ai facut FIV-ul, dar cred ca nu e singura clinica care procedeaza asa in Romania.....nu e normal, dar pentru sanatatea ta trebuie sa le cumperi, ce poti face?! Si eu cred ca e un semn bun, asteptam vesti bune cu beta mare; pe cand testul?
Bytzi:
Azi e o zi mare pentru noi, plecam la capitala sa ne luam 2 puiuti acasa!!! Am emotii!!!Am avut 9 ovocite din 10 foliculi, ieri erau 6 de calitate A si unul B; de data asta nu am avut curajul sa mergem pe blastocisti, a fost o decizie a noastra pe care dr. a respectat-o. Doamne Ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Fetelor multumesc din suflet pt vorbele frumoase

maria,doamne ajuta!
mirela,sa dea dumnezeu sa se lase cu final fericit,sa uiti de toate problemele care le-ai avut pina acum.
La Polisano Sibiu,in caz de hiperstimulare,perfuziile cu albumina le dau de la ei de la clinica si se fac acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Maria sa dea DD sa fie intr-un ceas bun!!!Si sper ca aceasta zi iti va purta noroc!

Mirela iti doresc sa fie de bine aceasta hiperstimulare. Stiu ca nu e usor, dar esti puternica si vei trece cu bine peste!

Pupici fetelor si un weekend minunat sa aveti!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anca, eu am facut FIV+IMSI la clinica Wunschbaby din Viena.
FIVul costa 2975 euro, IMSI costa 950 euro (IMSI include si ICSI, bineinteles). Daca vrei anestezie generala la punctie, trebuie sa mai platesti intre 150-350 euro (depinde de anestezistul extern care vine); anestezia locala la punctie este inclusa in pretul FIVului.
E o clinica destul de scumpa, dar la mine a meritat: am reusit din prima incercare.


11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

bytzi, broscuta7, buburuzal, denisa, madalina28, ioanaT, fc_anca, maria08 multumesc din suflet pentru urari! Suntcu ochii pe voi si va astept cu rezultate bune!
mirela2 bafta la test! si eu am facut hiperstimulare! am ovare micropolichistice.Am baut la apa de ma sculam si noaptea de 3-4 ori sa merg la baie. M-am reglat cam in 4 zile.Toate cele bune!

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Balanta creste burtica,creste.Sarcina usoara in continuare
Maria mult noroc,sa fie embrionasii lipiciosi de mami a lor
Mirela sper ca esti mai bine.Hai ca scot majoretele la incalzire.

Da-mi Doamne si mie un bebe.....sau doi,te rog.

Mergi la inceput