FIV 273

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Fetelor sunt si eu aici langa voi si va citesc din umbra...Dandanutz imi pare rau pentru nereusita ta...sa-ti Bunul Dumnezeu putere sa o poti lua de la capat si sa cunosti reusita!

Bytzi draga, cred si iti inteleg tristetea din suflet...Din pacate, in viata nu tine totul de noi...Eu cred ca DD este langa tine si te va ajuta sa depasesti si momentul asta! Si sper ca intr-o buna zi vei fi cea mai fericita mamica. Crede in minuni, ele chiar se intampla! Pup si Doamne ajuta in ceea ce vei face!

Adhnana Felictaaaari graviduto!!!! Sa treci cu bine peste cele 9 luni si sa-ti tii bebele sanatos in brate!Sarcina frumoasa si fara probleme!

Mona iti doresc muuuuulta bafta8 Acum, gata cu joaca, tre sa faci treaba serioasa! Pumnii strasi si Doamne ajuta!

Bruni pup draga mea si multa relaxare prin romanica, ca in curand te apuci si tu de treaba si tre' sa fii in forma maxima!!!


Fetelor care intrati in focuri va doresc productii bune si de clitate si multa multa bafta!!!



------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Aaaa, era sa uit...Mirelus urmezi tu cu o veste cel putin la fel de buna ca si cea adusa de Adhnana !!!

Daniela mama tu pe cand dai startul?



------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi
Eu am finalizat si FIV 2,din pacate aceeasi soarta ca la FIV 1
miercuri am inceput inhibarea si de joi stimularea stimularea,luni la prima eco aveam un folicul f mic,am continuat inca 3 zile stimularea sa vedem ce se intimpla,dar din pacate nu a vrut deloc sa creasca,dupa 7 zile de stimulare avea 4,8 mm si endometrul iarasi linie,m-am rugat sa fie un luptator sa creasca mare si sa ramina cu mami,dar din pacate nu a fost sa fie,poate dumnezeu ne ofera ceva mai bun,simt ca nu mai am putere sa ma lupt inzadar,dl dr mi-a fost alaturi si ma rugat ca niciodata sa nu-mi reprosez nimik,ca am mers pina in pizele albe si nu isi da seama de unde am gasit atita putere sa nu pot renunta,a mai intilnit cazuri dar nici unul ca al meu la 33 ani ,din pacate la mine nu a avut nici un efect nici cele 20 sapt de DHEA .

Va urez mult succes la toate si nu renuntati niciodata la visul vostru!

bytzi


Adhnana Pentru noua graviduta felicitari si sarcina la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Adhnana felicitari!Cand pui pozele alea cu testul nu uita si de cateva cu Bogdanel si mai intra si pe la mamici!

IoanaT ce faci?

Bafta multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaT spune:

Bitzy, imi pare rau de nereusita.

Adhnana , felicitari, sarcina usoara si la termen.

Madalina, merci de intrebare, tomai ce studiam prospectele la niste medicamente ca am primit rezultatul de lama si (nu ca nu as fi stiut, ca doar sunt "prietena" cu infectiile) mi-a iesit o candidoza.Bine in ultima vreme am si luat antibiotice.
Inca nu am rezultatul de la spermograma sotului, abia luni si asta ma streseaza tare tare.

Acum o intrebare la voi.Mie in afara de analizele hormonale si serologie, plus cea de col, altceva nu mi-a cerut/facut.N-ar tb o analizare mai atenta, dat fiind faptul ca mi-a spus ca de luna viitoare pot incepe FIV-ul?

O alta chestie dupa eco vaginala am simtit ca mor de durere,poate unde si m-a tot apasat si mai ales in partea stanga ca nu se vedeau foliculii.Durerea a fost ca atunci cand am facut HSG-ul.

Am atatea intrebari si nu stiu cu care sa incep.Plus ca m-a luat destul de repede cu procedura pt FIV.Cand m-am dus la clinica am sperat totusi sa nu fiu un caz,desi o cam stiam de vreo 6 ani,dar am sperat sa fie o eroare de laborator si am tot asteptat o minune.A cam fost in dezavantajul meu fiinca minunea nu s-a aratat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Aaaa, era sa uit...Mirelus urmezi tu cu o veste cel putin la fel de buna ca si cea adusa de Adhnana !!!

Daniela mama tu pe cand dai startul?



------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!




eu raportez o ditai hiperstimularea
acum ce fac ca mor de durere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

offffff...mai Mirela.Nu prea ai ce face.Sa speram ca bebe-ii sint deja bine instalati

Da-mi Doamne si mie un bebe.....sau doi,te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Mirela ai facut perfuzie cu albumina?Cam asta se face in caz de hiperstimulare.

Da-mi Doamne si mie un bebe.....sau doi,te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela74

Mirela ai facut perfuzie cu albumina?Cam asta se face in caz de hiperstimulare.

Da-mi Doamne si mie un bebe.....sau doi,te rog.


nu, m a pus sa mi cumpar eu albumina si al meu a facut o criza de nervi.....in Ungaria nu ne au cerut bani pe albumina facut si in romania se cere si culmea ditai clinica privata

e tare scumpa, 400 lei flaconul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

felicitari, adnana! un bb sanatos, frumos si la termen!

Anca

Mergi la inceput