FIV 273

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Super Adhnana, felicitari! Bey da ce bulan ai , sa fii sanatoasa pana la 40 sapt!

Shery 30 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

ADHNANA felicitari,sarcina usoara si un bebe sanatos.
Ieri am fost la medic,astept sa-mi vina ciclul la sfr.lunii,fac analizele si daca e ok. luna viitoare incep si eu.Abia astept
Mirela cum esti?Tin pumnii
Noname,Dumnezeu sa va ajute.


Da-mi Doamne si mie un bebe.....sau doi,te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Adhnana felicitari!!! sper sa avem cu toate succesul tau.Maine duc dosarul si vad ce mi spune si mie. Am mari emotii. Si sarcina usoara si bebe la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

felicitari adnana, sa ai o sarcita usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Felicitari,Adnana,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

lumimar, simonia, anda82, daniela74 multumesc mult de urari! Si voua va doresc sa vi se implineasca visul cat mai curand posibil!
Sheri te pup si merci si tie de urari! Radea Amzulica de mine poate mai fac si eu 2 baieti ca sa vin la tine la petit. Se pare ca e doar unu la valoarea astea.


Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

noname
adhnana,felicitari!
mirela,tin pumnii
bruni

Eu am finalizat si FIV 2,din pacate aceeasi soarta ca la FIV 1
miercuri am inceput inhibarea si de joi stimularea stimularea,luni la prima eco aveam un folicul f mic,am continuat inca 3 zile stimularea sa vedem ce se intimpla,dar din pacate nu a vrut deloc sa creasca,dupa 7 zile de stimulare avea 4,8 mm si endometrul iarasi linie,m-am rugat sa fie un luptator sa creasca mare si sa ramina cu mami,dar din pacate nu a fost sa fie,poate dumnezeu ne ofera ceva mai bun,simt ca nu mai am putere sa ma lupt inzadar,dl dr mi-a fost alaturi si ma rugat ca niciodata sa nu-mi reprosez nimik,ca am mers pina in pizele albe si nu isi da seama de unde am gasit atita putere sa nu pot renunta,a mai intilnit cazuri dar nici unul ca al meu la 33 ani ,din pacate la mine nu a avut nici un efect nici cele 20 sapt de DHEA .

Va urez mult succes la toate si nu renuntati niciodata la visul vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Felicitari Adhnana!!!!!!Sarcina usoara si bebel sanatos!!!!
Bytzi, imi pare tare rau. Iti doresc multa putere si sa-ti ajute Dumnezeu sa iei decizia corecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bytzi draga mea , imi pare tare rau , f crunt e verdictul asta.. iti doresc din suflet sa treci peste ..esti intr adevar f curajoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Bytzi imi pare rau fata draga. Eu tot va citesc si urmaresc de luni bune si va stiu problemele, si am tinut pumnii stransi pt fiecare dintre voi. Nici nu stiu ce as putea zice decit ca eu cred ca mai presus de incercarile noastre si ale doctorilor nostri, se afla vointa lui Dumnezeu, si daca Vointa lui este sa ai un copilas, il vei avea, nu stiu cum, cand dar il vei avea. Nu prea alina durerea aceste vorbe, dar ele ascund un mare adevar.
Si eu din pacate ma aflu printre cele cu o rezerva ovarina mica, desi abia implinesc 30 de ani. Desi hormonalele sunt perfecte, de pus in rama ( cum spunea o prietena draga mie), am inhibina proasta si AMH 2.5(aug 2009), iar la stimularile pe care le-am facut (una pt IA si una pt FIV) am raspuns destul de prostut si nu foarte calitative ovocitele ( 5 ovocite, doar 3 bune-doi embrioni unul A si unul B).

Mergi la inceput