LMA,ALESSIA ! Albinutze de Mai-Iunie 2009(72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Salutare stup! n-am timp nici sa mor .
De 2 zile Daniel e cu febra 39+, ii dau 2 dinti sus - plus neplacerile de rigoare: diaree, imunitate scazuta - deci a luat si raceala de la sora-sa, il dor gingiile si cand il tin in brate uneori ma musca de umar de mor de durere ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

"La multi ani,Alesia-Georgiana,multa sanatate,bucurii si impliniri pe toate planurile!
Mami si tati sa va bucurati toata viata de minunea mica!

Ganesha,tinem pumnii sa fie totul ok in tara si imi pare tare rau pt probleme!

Am citit tot,dar nu imi mai amintesc mare lucru..sunt tare obosita si maine la serviciu!Azi a stat Darius afara 6 ore in total..acum a picat frant..

Va pup pe toate si o noapte buna si linistita!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ramona multa sanatate!
Maria odihna multa iti doresc!
Cris vreau sa te felicit pentru ca ti-ai luat inima in dinti si ne-ai scris! Chiar daca nu ti-am spus-o pana acum, ma bucur de revenirea ta draga colega de suferinta si bucurii!
Becabine ca i-ai gasit felul preferat!

Am meu a facut 4 scaune! Dupa Hidrasec i-am dat si o lingurita de faina orez deshidratat! (la nepotul meu a facut minuni) Am pregatit si ceaiul de menta! E marait, acum e si obosit! Ma retrag la "depou"! O noapte linistita!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna seara, dragelor!

laurra, Natalia doarme fara sosete, intr-un pantalonas subtirel si, mai nou, i-am taiat capsele de la cateva body-uri, in asa fel incat sa nu ramana cu spatele gol, dar nici s-o mai prind intre picioare
ps: nici eu nu suport sosetele noapte, din cauza asta nici ei nu-i dau

Becaa, salvat reteta!

Anda, ce bine papa printesa ta! bravoo!

Ramonaiani, bafta sa iasa dintisorii si sa scapati de atatea neplaceri! incearca sa-l ajuti cu ceva!

Alynta, sanatate si voua!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

uf, am uitat sa-i urez La multi ani Alessiei. noi acum ne-am intors din plimbari, Philip a avut meci de fotbal, apoi am fost la un festival de serpi cu clopotei , pun poze cand se trezeste N ca a adormit in masina si camera e acolo cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetele,cum snt cea mai matinala se pare,o sa dau o pentru doritoare

revin.. ca din pampersul la terorirsta vine un miros tare greuuuuuuuuuu..............gata


alynta pup eu caninii lui sa iasa odata si sa nu va mai dea bataie de cap nici eu nu mai am sanii ca inainte si mor de ofticasunt mici rau si stau si ma gandesc ca pana mea sa fac sa revin la fel ca eu umblu si mai despuiata (adica majoritatea bluzelor se poarta fara sutien)
ioana eu stau si mai rau la capitolul astaimagineaza-ti ca intr-o zi trebuia sa schimb brotacul de pampers si ma tot ducea in cealalta camera sa iau unul si cand ajungeam acolo stateam in mijlocul camerei si ma intrebam ce caut acolosper sa tina vremea cu voi si sa puteti sa mergeti la padure
ramonaiani multa sanatate si un la bondar sa treaca raceala si dintisorii sa iasa repede
maria spor la job azi
alynta


Meniul nostru de azi:

7:10 formula 180 ml
9:30 paine prajita cu crema de branza
13:30 paste cu ciuperci + lapte 130 ml
17:00 paste cu lapte si scortisoara
20:40 formula 240 ml

si orice altceva e bun de bagat in gurachiar daca e comestibil sau nu

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Coraly, am patit si eu sa-mi iasa iaurtul ca un mucilagiu, cand faceam cu smantana. De cand fac cu iaurt e ok. Si am invatat de la Andata sa-l invelesc intr-un prosop, sa stea la cald: de seara pana dimineata e gata (un borcan de 800g).

Lauraa, eu ii dau sosete Cezarei peste noapte, cu pijamaluta cu pantalon normal. Ea se dezveleste si cateodata are si gambele reci, asa ca-i dau niste sosete mai mari si i le pun peste pantaloni.

Cezara se simte mai bine, nu a mai facut febra.

Meniul de azi:
M1 lapte
M2 fructe
M3 orez cu spanac, dovlecel, morcov si carnita de pui
M4 cereale cu iaurt
M5 lapte
Intre mese mai vedem, nu mereu vrea cate ceva.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimi

cris beau eu cafeluta mmmm

ganesha sa dea dumnezeu sa treaca toate greutatile si sa fiti sanatosi ca restul se fac

ramonaiani
multa sanatate

maria mii de si servici usor

noi suntem bine la fel cum ne stiti cu treziri noaptea parca parca se vede ceva la gingia de sus il dau cu calgel si parca se mai linisteste putin comenteaza toata ziua si e un dulce

sa aveti o duminica placuta




mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Salutare stup! Noi am fost ieri la o aniversare si ne-am intors cu pruncii adormiti, asa ca n-am mai intrat.

Coraly, Saby are 13-14kg, dar mananca mult cantitativ, la fel ca si noi, doar ca toti avem arderile intense. Ieri n-am fost pe faza cateva secunde si s-a infipt intr-o alta felie de tort care era pe masa, asa ca pana la urma a mancat 2 felii de om mare (nu sunt de acord cu asta, dar o data pe an merge, ca eram in public) si apoi a mancat si mancare normala. La o masa ea papa un copan de pui intreg si cu garnitura de legume, plus muraturi si paine.
Lauraa, eu nu-i pun sosete la nani, dar inca o culc intr-un sac de dormit subtire.
Anda, nu stiu daca te ajuta raspunsul meu referitor la sani. Inainte de prima sarcina ii aveam rotunzi si micuti (75B). Dupa intarcare au ramas de aceeasi marime, doar putin mai lasati (asta se rezolva) si mai ascutiti la varf, ca s-a tras de ei, dar mie imi place asa .
Ganesha, Ramona, .

Ce voiam sa va spun este ca ar fi bine si noi, ca adulti, sa mancam proteinele (carne, ciuperci) in combinatie cu legume, nu cu cartofi (carbohidrati) pentru ca solicitam prea mult ficatul.

Intrebare: sunt copii sub 1 an care papa cu sare si zahar?

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Deci fetele, lamuriti-ma cu iaurtul. Trebuie lasat desoperit de tot borcanul, sau patura vine si peste gura borcanului? Si multumesc pentru raspunsuri!

Carla, al meu mananca putina sare la mancarea de amiaz, nu chiar tot timpul, dar destul de des. Asa, doar cat sa aiba putin gust, pentru ca altfel nu a mancat. Vroia doar din mancarea noastra care era sarata. Eu oricum fac si supele noastre minimum sarate, ,astfel incat sa ii pot da si lui, si noi ne punem separat daca mai vrem. Zahar mananca ocazional, din bicuitii Hipp. Cerealele pe care le mananca sunt unele cu sucroza, de la nestle, iar cele hipp fara adaos de zahar.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput