LMA,ALESSIA ! Albinutze de Mai-Iunie 2009(72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Carmina, Sergiu pe langa lactate, mai avea o gramada de alimente pe care nu le suporta, fructe, legume, anumite cereale.. asa ca daca numai lactatele sunt problema voastra, aveti o multiume de optiuni. Ii poti da o gramada de legume fierte in diverse combinatii, la amiaz cartof cu carne, seara piure din alte legume cu putin lapte praf, sau fructe amestecate cu cereale, sau milk shake cu fructe cu lapte de orez. Eu ii mai dadeam pireu de dovleac(bostan), amestecat cu cartof, sau adaugam in mancare faina de tapioca, care leaga ca un sos, ii dadeam pilaf de orez cu ficat, pate de ficat uns pe paine, facut de mine, din ficat cu piept de pui, putin ulei, sare, patrunjel verde si morcov fiert+zeama de supa sau budinca de orez cu mere cu sau fara lapte praf (fierbi orezul cu un plic dede zahar vaniliat, mai poti adauga si fructoza pt gust, si apoi amesteci cu mar copt si pui la cuptor un pic sa se amestece gusturile. Sau ii poti da orez in lapte praf. La fel orezul fiert, si apoi pus in lapte, cu scortisoara. Plus tot felul de cereale fara lapte adaugat. De ex este la Hero '8 cereale cu miere', foarte bun. Sau orezul simplu cu vanilie.

Ganesha, tot raul spre bine, nu stii cum sunt caile vietii, toate se intampla cu un rost. Poate o sa va fie mai bine decat crezi.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

ganesha

beca, am facut reteta de paste am si sunat sotul sa ia tot ce tbuie si vreau sa zic ca Maya care e o mofturici la masa a mancat un bol PLIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! suuuupppeerrrr multumim

philip, ma gandeam la usturoi,busuioc si ca pastele ingrasa dar ma destresez si eu cu mancarea asta ca nu va manca mancare de bebe pana la 5 ani

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

laura, am inteles. eu i-am dat pesto lui N care are usturoi si=a papat. busuiocul e ok. si, da, pastele ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Am aparut si eu cu fortze proaspete ca deh,pana acuma o juna de ora am dormit cu tero,ca nici cand a venit mama sus sa-mi aduca rufele de pe sarma nu am auzit

Azi la masa a facut fi-mea dezastru,cocina de porci era in bucatrieca doar a am lasat-o sa pape singura pizza si ea mi-a dat de treaba ca sa ma invat minte

coraly nu cred ca esti tu de vina ci iaurtul pe care-l cumperi
nu stiu ce baga astia in el dar se intinde ca naiba..
laurra ,cred ca dr. aia peste care ai dat din intamplare e cu capul..zau asanu cumva in timpul liber era si manechin si sub halat avea 90-60-90?????..de cand ma stiu,nu i-am dar sosetele in picioare noaptea,chiar daca o imbracam cu pantalonasi normali,iar cand era foarte cald o lasam si la bulanele goale si o inveleamdistracti placuta la botez si te asteptam sa ne povestesti cum a fost
ioana hihihi,lasa ca iti aduci tu aminte ziceai tu ca nu te omori prea tare cu gatitul,dar moamaaaaaaaaaaaace retete bune faci
laurra de la mine ai 3 voturi garantat
anda_magda eu nu mai alaptez de dinainte de craciun cu cateva zile si sa stii ca dureri nu am avut..pur si simplu s-a optit lapticul si gata.Iar la partea estetica..sa vezi acuma ce incurajatoare sunt..am avut pana de curand(asta insemnand 4 luni) tzatzele ale naibii de minuscule frate ca mi le cautam cu lupasi moiiiiiiiiiiii de ziceam ca sunt de din cingoacum a inceput sa isi mai revina si sa ia dimensiunile normaleP.S.:nu am folosit nici o crema
ganesha imi pare rau ca nu asa cum ai fi vrut,dar tot raul spre bineai sa vezi ca o sa fie bine



mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Azi am gatit pui pe sticla si placintele cu branza(in aluat cumparat)! Am avut un mare mancacios la pieptul de pui: Matei! Baga manuta in bolul cu salata de sezon si ducea la gura, iar eu cu carnita! Apoi a devorat struguri negri! Rezultatul: kk negru! Dupa doua ore a mai halit o banana! Asta e recuperarea de ieri cand nu prea a mancat! Are 2 canini si 2 incisivi umflati si il doare! Plus ca a inceput sa aiba si scaune mai dese! Am inceput cu Hidrasec sa nu-l scap la vale!
In schimb David tine la silueta azi!
O duminica placuta!

La multi ani Alessia! Sa cresti mare si sanatoasa! Iar parintilor sa le aduci numai bucurii!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Raspund la capitolul asta, dar mai am de citit o codita din urma!
Coraly iaurtul de casa eu asa il fac:
1. Am lapte de tara, daca nu din comert cat mai gras! Uneori(de lene) las sticla fara capac langa o sursa calda, eventual il inevelsti intr-o paturica si verific sticla dupa 1-2 chiar 3 zile-este vorba de o sticla de 2 litri! Cand observ firisiare pe peretii sticlei inseamna ca s-a prins si il pun la rece! Asta e preferatul sotului!
2. Ungi un borcan cu smantana/iaurt si pui laptele! Mie imi place sa pun si un praf de sare! Si la fel ca mai sus!
3. Bunica mea face un "lapte acru" excelet! Ac um nu mai face nu mai are vacuta! Facea asa: jumatate de lapte fiert si jumatate de lapte crud! Ungea oala de lut cu 2 linguri de smantana apoi adauga amestecul!
Ca sa iasa bun iaurtul e bine sa stea la caldurica si pe cat posibil la o temperatura constanta! E bine ca periodic sa-l omogenizezi!
Sper sa te ajute!
Din lapte numai fiert eu nu am facut! Bafta!
Lauraa da-i fetei sa pape, ca doar nu-i d-ai chipsuri si alte prostii sa o "umfli"! Fata mananca sanatos! Si apoi eu vad ca e si inaltuta! Ori kg sunt in concordanta cu inaltimea! Bravo ca a papat pastele! Iar usturoiul e foarte bun pentru raceli!
Anda pana sanii vor reveni la o forma mai buna (ca inainte in nici un caz) incearca un sutien care ti-i ridica si eventual o crema speciala pentru tonifierea bustului(eu nu am folosit)!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

La multi ani, Alesia! Sa cresti mare, sa fi sanatoasa, sa ai parte de tot binele din lume!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ganesha sa nu-ti para rau! Are DD grija si stie El de ce se intampla! Cu ocazia asta Amir va urma gradinita, scoala aici! Nu vei fi nevoita sa-l stramuti!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

DanaMI bravo pentru mers!
Ancy felicitari pentru cum arati si pentru vointa avuta sa scapi de kg! Alexut e un dulce!
Andata bafta sotului la munca! Vezi ca a iesit soarele si pe strada ta?!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Pup fetele!
Ne-am intors si noi de afara pe la 8 si am hotarat ca maine sa mergem la padurea Pustnicu, daca tine vremea cu noi.
Lauraa, ma bucur ca a mancat Maya pastele, ti s-au parut gustoase?
Dana, cum a fost la tara?
Ganesha, imi pare rau ca aveti probleme... ce s-a intamplat? A ramas sotul fara loc de munca? In Romania in ce oras va intoarceti?
Cris, tot nu mi-am amintit... Vai de steaua mea, ca sa zic asa
Anda, nu vreau sa te demoralizez... insa sanii mei arata jalnic acum. Dar am prietene care au alaptat si au sanii la fel ca la inceput. Deci cred ca tine de noroc...

I-am mai facut fetei astazi budinca de paste cu branza de vaci (eu am pus-o la ingrasat )

Va pup, tre sa ies ca ma asteapta Andrei la o poveste

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput