LMA,ALESSIA ! Albinutze de Mai-Iunie 2009(72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Laurra, multu' frumos!

Cris, mai vroiam sa spun ceva, numa ca am uitat

Coraly, fierb pastele. Tai rosiile cubulete mici, usturoi(dupa chef si gust) tocat marunt si busuioc verde, tocat marunt si asta. Le amestec pe toate trei si le pun in tigaie cu putina apa (in reteta apare si putin ulei). Cand se inmoaie rosiile adaug pastele si apoi mozarella si amestec pana se topeste mozarella. Vreau sa spun ca mananca Sara de rupe, doua guri de ar avea ar fi fericita

maine as vrea sa iesim la opadure prin jurul bucurestiului. Aveti vreo sugestie????

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca
Coraly, fierb pastele. Tai rosiile cubulete mici, usturoi(dupa chef si gust) tocat marunt si busuioc verde, tocat marunt si asta. Le amestec pe toate trei si le pun in tigaie cu putina apa (in reteta apare si putin ulei). Cand se inmoaie rosiile adaug pastele si apoi mozarella si amestec pana se topeste mozarella. Vreau sa spun ca mananca Sara de rupe, doua guri de ar avea ar fi fericita



oare ii pot face si eu Mayei? busuioc nu cred ca are ceva sau mozarella

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

La multi ani Alessia! Vad ca ai chef de chef weekendu asta!
Asteptam poze!

lauraa eu o imbrac mereu pe clara cu pijamale si cu sosete. nici eu n-as suporta, dar tinand cont ca ea doarme dezvelita.... eu zic ca e mai bine asa.

vreau sa va intreb si eu ceva, mai ales pe cele care mai aveti un bebe mai mare. cum raman sanii dupa ce incetam alaptatul, mai ales dupa o perioada asa mare de alaptat. la mine.... zici ca sunt de gumilastic si I hate it, mai ales ca eu am si sani nene 95D. trebuie neaparat sa fac ceva sa-si mai revina. dati si voi idei de creme sau alte chestii care ati auzit ca au functionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

LA MULTI ANI ALESSIA GEORGIANA, SA CRESTI MARE,SA FII SANATOASA, NOROCOASA SI FERICITA ALATURI DE CEI DRAGI
Buna fetelor,
am absentat in ultima vreme dar am citit tot, numai ca am o perioada mai dificila pt sufletul meu si nu mai am flaga sa scriu. Cateodata se mai intampla si lucruri mai putin placute in viatza. Stiti cum e, cand te trezesti dimineta toate sunt bune si frumoase dar pana sa adormi seara totul se poate schimba radical. Asa mi s-a intamplat si mie, ideea este ca toate planurile pt urmatorii 2 ani, s-au schimbat radical si ne vom intoarce in tara in vara. Ramane de vazut daca va fi mai bine sau mai rau, pe moment vad doar ce pierd, si nu e putin, nu mi-e usor sa o iau iarasi de la zero. Dar cale de intoarcere nu mai este... sanatosi sa fim noi si sa ne intelegem ca or trece toate.
Poate imi motivati absdentele
Scuze ca nu mai raspund din urma...sunt prea multe zile, oricum personal am incercat tot ce mi-ati recomandat.
Foarte faina ideea cu meniul zilnic, ma mai inspir si eu, ca la fel ca si voi nu mai stiu ce sa-i fac piticului super, super mofturos.
beca... si noi folosim crema de la mustela pt schimbat si ne-a ajutat odata sa trecem de o iritatie mai urata, cu toate ca acum vad ca iar s-a iritat putin. Cred ca in momentul in care se invata pielea cu o crema mai trebuie schimbata, eu asa am facut cand au mai aparut mici problemute de genul asta.
stupul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

laura, vor veni numai baietii mari in iasi (da, eu-s nascuta si crescuta acolo pana la 26 de ani :)), eu cu N ramanem in italia la mama. de ce sa nu-i poti da mayei paste?
aseara i-am facut niste gris in care-am topit si niste branza, apoi a luat cateva gurite de somon la gratar. azi...nu mai stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

laura, si noi cu salopeta iar daca e in pijama normala, fara sosete, dar eu sunt acolo sa-l invelesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ganesha

LA MULTI ANI ALESSIA GEORGIANA, SA CRESTI MARE,SA FII SANATOASA, NOROCOASA SI FERICITA ALATURI DE CEI DRAGI
Buna fetelor,
am absentat in ultima vreme dar am citit tot, numai ca am o perioada mai dificila pt sufletul meu si nu mai am flaga sa scriu. Cateodata se mai intampla si lucruri mai putin placute in viatza. Stiti cum e, cand te trezesti dimineta toate sunt bune si frumoase dar pana sa adormi seara totul se poate schimba radical. Asa mi s-a intamplat si mie, ideea este ca toate planurile pt urmatorii 2 ani, s-au schimbat radical si ne vom intoarce in tara in vara. Ramane de vazut daca va fi mai bine sau mai rau, pe moment vad doar ce pierd, si nu e putin, nu mi-e usor sa o iau iarasi de la zero. Dar cale de intoarcere nu mai este... sanatosi sa fim noi si sa ne intelegem ca or trece toate.
Poate imi motivati absdentele
Scuze ca nu mai raspund din urma...sunt prea multe zile, oricum personal am incercat tot ce mi-ati recomandat.
Foarte faina ideea cu meniul zilnic, ma mai inspir si eu, ca la fel ca si voi nu mai stiu ce sa-i fac piticului super, super mofturos.
beca... si noi folosim crema de la mustela pt schimbat si ne-a ajutat odata sa trecem de o iritatie mai urata, cu toate ca acum vad ca iar s-a iritat putin. Cred ca in momentul in care se invata pielea cu o crema mai trebuie schimbata, eu asa am facut cand au mai aparut mici problemute de genul asta.
stupul drag

Stefan Amir(16.06.09)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

apropos de meniuri....
ieri a papat asa:

dimineata cereale de ovaz cu prune (avem probleme de la siropul de tuse)
la pranz ciorbita de legume cu perisoare de pui
seara 3/4 dintr-un iaurt + friptura de pui cam un copanel)

intre mese: o jumatate felie de paine cu unt (furata de la micul dejun al meu), pufuleti, ceva sticsuri, si o banana.
titi doar la nani. adica ieri de 2 ori.

azi de dimi la 7 jumate ( ca s-a sculat la 7) a papat 2 mere rase cu 2 biscuiti
apoi la pranz (pe la 11) ficatel de pasare la gratar cu 1/4 iaurt si vreo 3-4 guri de banana
mai tarziu preconizam ciorba cu perisoare si daca e ceva fripturica de pui.
fiimea papa carne la greu.totul sa fie pe baza de carne si e perfect. inainte ii placea rau iaurtul, acum s-a schimbat. trebuie s-o pacalesc sa-l manance. si trebuie sa pape si iaurt ca sa iasa si ea normal la olita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

LA MULTI ANI, ALESSIA!

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput