Albinute & bondari de mar-apr '07 (140)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Veve sa fii sanatoasa si fericita!!!

Despre traumele copilariei nu pot spune decat ce mi-au zis baietii mei ,Radu si Robert:"mami daca esti un om asa special esti pt ca ai fost tare chinuita si poate ca toate necazurile te-au determinat sa ajungi asa cum esti acum".Asa ca le-am lasat in urma,ma feresc sa rememorez cea fost si ma intereseaza mai mult ce este si ce va fi.Incerc sa traiesc fiecare experienta la maxim ,sa-mi incarc sufletul cu bucurii.

Selene emisiunea aia mi se pare odioasa.In general urmaresc cu placere Travel insa ieri dupa masa cand a inceput emisiunea respectiva sotul meu mi-a zis(eu gateam ,deci nu bagasem de seama) "te rog schimba canalul ca nu vreau sa urmaresc copii chinuiti" asa ca are aceeasi parere ca si mine.Dupa opinia mea toate acele mame sunt niste frustrate care isi cauta implinirea viselor proprii prin copiii lor,lucru total gresit dupa parerea mea.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

SELENE- chiar m-am uitat la emisiunea cu fetitele pe podium acum cateva luni. M-am uitat asa mai mult ca eu sunt atrasa de psihologie, copii, relatii interpersonale si vroiam sa vad ce vor mamicile alea. Sunt duse dupa parerea mea. Chinuie copiii degeaba. Multe spuneau ca felelor le place. da, cred ca le place intr-o anumita masura sa fie frumoase, aranjate, privite, imbracate ca niste printese. Dar sa fie bronzate artificial, sa li s efaca genele, parul permanent la 3-4 ani? Da , ce placere imensa... Programul foarte obositor, prezentarile la sute de km de casa. .... Sunt niste mame frustrate, majoritatea de la 120 kg in sus si asta ca sa fiu finuta. Nu am nimic cu oamenii supraponderali, obezitatea e o boala mai ales in SUa dar de aici si pana la a-ti chinui biata fata degeaba ca sa fie ce nu poti fi tu.... Erau si niste baietei dar la ei oricum era mai simplu ca doar defilau pe acolo.


Am gasit ecoflorina, am luat 2 cutii (ultimele) asa ca avem cu ce reface flora intestinala printesei. Si eu acum ma preocup de interiorul fetei... Mai bine investeam intr-un permanent si haine noi ca se vedea mai repede, ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

si io, siio ...

zic bleach la emisiunea aia ...si si io am obs ca mamele in general is supra-ponderale; in schimb ma uit la Cake boss cu maaaaaaaaaaaaaaare placere.

Mady bine ca esti ok; nu tre sa renunti, nu inseamna ca asa o sa se intample mereu.

La Multi Ani,Ana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

LA multi ani Anelor!!!!

VEdeti daca aveti timp de citit pe forum?Lasati trecutul in trecut si bucurati-va de prezenti si planuiti un viitor frumos pentru copii si pentru voi.

I-a mai ziceti voi aici ce mai faceti mancare, ca sunt in pana rau de tot.

Cu emisiunile cu fetitele miss, niste porcarii, copiii chinuiti si frustrati, la fel ca mamele lor. Sa le vedeti ce crize fac fetitele alea....

Roxi, de acolo te inspiri tu pentru torturi? e super emisiunea, si mai sunt unele, dar aici sunt pe alt canal (food) tot felul de competitii, cu ciocolata, zahar, cereale, etc.



Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Am trimis fara sa termin...
Voiam sa va zic de ai mei pui.
Amalia aka maimutica, a inceput sa fie tot mai interesata de ce e in jurul ei, deci abia acum a inceput la ea perioada ' de ce, cine, unde' . Se exprima tot mai mult si mai clar si in engleza. Toata lumea si lucrurile se impart in bune si rele sau tare bune si tare rele.
Mananca bine, doarme bine, din cand in cand mai are cate o furtuna de sentimente, dar trece repede cu rabdare. Acum citesc o carte despre cum sa-ti educi copilul care are des crize. MAi am de lecturat, dar o sa incerc sa fac o sinteza dupa ce o sa termin.

Andrei aka ursuletu', creste, e mofturos la mancat din lingurita, sta destul de bine n fundulet si incepe sa fie interesat de ridicatul in 4 labe. Din pacate cu el trebuie sa 'chinuim' putin. Dupa teste indelungate i-au descoperit reflux la rinichi. Dupa ceea ce s-a banuit a fi o infectie urinara, un rinichi marit la ecografie, a urmat un test cu anestezie totala in care i-au descoperit conditia. Valvele de pe uretere nu se inchid bine, si de cate ori face pisu, se duce pisu si in rinichi inapoi. CAt timp nu are infectie urinara, totul e bine, rinichii nu sunt afectati. Din cauza asta timp de un an, o data pe zi ia antibiotic, preventiv. Speram ca in cativa ani, pana incepe scoala sau mai tarziu, valvele sa se 'maturizeze' si sa nu se mai deschida. Daca nu se intampla asta vor trebui corectate chirurgical.
Este o conditie foarte des intalnita la copii. Copilul se naste cu ea. In cazul lui, nivelul refluxului e relativ mic, adica 2-3 din 5.
Cam atat de pe meleagurile noastre. Cine are timp, am mai pus poze noi la semnatura.
stupul.

Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Inca o data multumim tuturor pentru urari.O sa pun si ceva poze insa sunt inca la serviciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

MAYA



ANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Ana veveritza dulce! Sa fii sanatoasa si sa le umpli casa de fericire parintilor tai!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Roxi va tin pumnii pe maine sa treaca repede si sa nu sufere cupilu-frumuselu-cumintelu! Adenoidectomie usoara va doresc! ( vezi ce frumos am invatat lectia?) fac haz de necaz, stiu ca tu esti cu morcovul acum, desi - de felul tau - nu te prea manifesti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Beeeeiiiiiiiiii!

Nu sunt pe faza olecuta si acum cand citesc ma plang si ma lacrimez de mesajele voastre. voi incerca sa citesc la subiectul cela dar daca ma face sa ma bocesc inchid rapid!
Of!
Mady bine ai scapat!
Roxi sa fiti fericiti in casuta noua si sa va cresteti si nepotii cu drag in ea!

Veve, sa fii sanatoasa voioasa si cuminte! La Multi Ani!
Gaia bine mai zic fetele .. este foarte tare! Sanatate maxima!
Tzuna sanatate Mariei!


Noi am terminat petrecerile si botezurile din acest sezon asa ca ne-am permis si noi o saptamana de incarcat bateriile. Am urcat trupa in masina si am mers la Bran. Nu mai tin minte cine intreba de Moeciu parca .... dar sa stiti ca tuturor recomand Branul! Mi s-a parut raiul pe pamant! Am stat intr-un complex de vile care se numesc Vila Bran si unde este o atmosfera minunata, mancare exceptionala si servicii ireprosabile!
Revin cu poze de pe la evenimnete si din mini-concediu in zilele urmatoare.

Sa aveti o noapte linistita!

Mergi la inceput