Bravo Linda,Vio.Miria, wapi, nino! Iepu 2010!(136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetelor!

Felicitari si ultimilor mamici : wapi, ninocikap!
Recuperare rapida, laptic mult si bebei sanatosi!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

felicitari si ultimelor mamici:
MIRIA_CRISTINA
BORDEIANCAVIO
WAPI


sa fiti sanatoase si sa aveti parte de bebelusi cuminti, papaciosi si necolicosi.

Diana, petrecere frumosa sa aveti!

Delia, frumos spus

Dayanara, mersi de raspuns.


Daria


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

erau asa haiosi cum erau aliniati acolo din pacate camera era aglomerata si nu am putut face poze calumea asa cum imi doream, la fiecare prichindel in parte.. dar bune si astea decat deloc

Nunta 12.05.2007 --- http://s123.photobucket.com/albums/o296/blue_kidoo/

Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

FELICITARI PROASPETELOR MAMICI!!! SA AVETI BEBEI SANATOSI SI NOROCOSI!!!

Offf, mai fetelor nu mai e nicio gravi prin zona??? pic in butioul cu melancolie, imi aduc aminte de inceputurile odiseei, parca ieri se intampla si se cautau fete cu 2 liniute, parca kossir a fost prima... si inca una, si inca una si am ajuns la 100 si ceva, wow ce repede zboara timpul, dar ce mult ne-a transformat aceasta scurta perioada, AM DEVENIT MAMICI!!!

eu prevad lacrimogene la greu pe 30 aprilie cand predam stafeta, daca noi am inceput sa bazaim cu o saptamana inainte

apropos de stafeta, stiti ca avem 2 prietene la "flori de liliac de mai- iunie", pe discordia si pe aleesicco, ce or mai face ca nu am avut timp sa le urmaresc la odiseea vecina

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

uaaaau au nascut si restul fetelor!!!!

Felicitari
Linda, Vio, Miria, Wapi si Nino!
sa aveti parte de bebelusi sanatosi, voiosi si mancaciosi!!!

Dianami la fel iti urez un botez minunat si asteptam pozele!
Oanka am vazut poze superbe de la botez, Mariuta e o printesa, sa va traiasca micuta crestina si sa fie sanatoasa si norocoasa!

aici e o vreme splendida, peste 20 de grade asa ca profitam si suntem tot pe afara. va pup pe toate si sa auzim numai de bine.

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian http://picasaweb.google.com/ina3040/RobinSebastian#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Servus fetele!!!

Wow ce mesaje emotionante.
Diana,Delia,Carmen,Vladi,Oanka
FELICITARI mamicilor Linda,Vio,Miria,Wapi,Nino!!! Bun venit pe lume iepurasi scumpi!!!

Ma incearca si pe mine o emotie mare mare cand ma gandesc ca se termina Odiseea noastra. 2 ani de zile mi-am dorit sa fac parte dintr-una si acum e pe sfarsite. Nu imi vine sa cred cum trece timpul si acum toate ne tinem minunile in brate. A fost o etapa extraordinar de frumoasa aici, s-au legat prietenii extraordinare si sunt convinsa ca vom continua cu si mai mult spor la etapa urmatoare:365 de zile(ma enerveaza de mor ca ne-au scos de la scutece ).

Fetele cu mult talent la scris Diana,Delia,Carmen,Vladi,Rebiana,Ella,Oanka si cine mai vrea, nu pregatiti o predare de stafeta frumoasa? Sa lasam mamicilor de la Odiseea vecina o amintire frumoasa cu ce a insemnat pentru fiecare sa fim aici. Este timp pana pe 1 mai si cred ca ar iesi un mesaj frumos adunand mai multe ganduri, chiar daca va fi unul lung.

Diana,Ella si Rebiana sa aveti un botez frumos!!!

Noi am fost la dr la recontrol la sold. Totul este bine acum si nu mai sunt urme de displazie. Am scapat de un stres.


Pupici si o sambata frumoasa.

Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Buna fetele,

GABY, multe lunite inainte, sa creasca JOY mare si sanatoasa, sa va bucure si sa va bucurati de ea!

DIANAMI, sa aveti un botez frumos, asteptam pozici!

Felicitari noilor mamicute, MIRIA, VIO,LINDAL SI WAPI,

si bun venit ultimilor iepurasi!

OANKA, sa va traiasca micuta crestina, superbe pozele! Chiar nu se vede ca ai nascut de curand! Arati foarte foarte bine.Eu in loc sa slabesc m-am igrasatCe sa fac, asta mica e fomista mare si daca eu nu mananc destul scade productia.Asta e, las slabitul pt dupa ce nu mai alaptez

Am inceput sa-mi caut si eu ceva de imbracat pt botez, pana la urma l-am fixat in 16 Mai. Din pacate nasa nu poate sa vina, e insarcinata si i se va face si ei cerclaj, deci....suntem cam in plop...Fetele preotese,poate sa zicem sora ei sa-i tina locul? Nu de alta, dar n-as prea vrea alti nasi...

Ma bucur tare mult pentru fetele care ati reusit sa va vaccinati bebelusii,sper si eu sa rezolv pana la jumatatea lui Mai, mama unei prietene incearca sa-mi faca rost din spital din Ungaria, ca am inteles ca nici acolo nu este in farmacii, doar in spitale. Sa vedem. Pe mine tare ma streseaza vaccinul asta...

Va , sa aveti o zi frumoasa

Poze Briana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

salut mamicilor!!!
cand ma gandesc ca pana acum putin timp scriam :"buna burticutzelor"

desi ma cam suparasem si am zis ca nu mai scriu...azi m-am emotionat si eu f tare cand am citit mesajele voastre si nu ma pot abtine.

intradevar, ce repede a trecut timpul..imi aduc aminte cu nostalgie , cum inumaram AMR si ce fericita eram cu fiecare saptamana trecuta cu brio. si sa nu mai zic de cea mai fericita si frumoasa zi din viata mea, 8 martie , cand a venit pe lume minunea mea mica.....ziua in care mi-am tinut pt prima oara comoara in brate si la piept.
imi aduc aminte de asemenea si de emotiile traite, cand a aparut primul iepuras ALEXANDRU de DIANAMI , devenind si mai puternice cu aparitia celorlalti iepurasi, pana cand a aparut si pitica mea,emotii pe care nu le pot descrie in cuvinte.

wow, inca nu-mi vine sa cred ca nu mai e nici o "burticutza", ca toate am devenit MAMICI, ca in sfarsit visurile ne-au devenit realitate..

FELICITARI NOILOR MAMICI SI SANATATE MULTA NOILOR IEPURASI DE APRILIE !!!!

FELICITARI MICUTILOR CRESTINI!!!

si o increstinare superba doresc celor care urmeaza sa fie botezati- DIANAMI , ELLA, REBIANA....

OANKA vz pozele de la botez...superbe, cea mica mai mult decat superba, iar tu se vede de la o posta- o mamica frumoasa si implinita.

vz si pozele cu bb vaccinati...pfff ce haiosi erau...

gata,m-am lungit destul...

BRAVOOO TUTUROR PT MINUNILE PE CARE LE-AM PURTAT 9 LUNI IN BURTICI , IAR ACUM SUNT CELE MAI DE PRET FIINTE DIN VIATA NOASTRA.

VA PUPICIM PE TOATE SI TOTI.
un mare pupik si de la fiimea, chiar daca e ocupata cu tzitzi acum


CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Buna seara mamici!
Am facut si eu parte din odiseea voastra pentru o scurta perioada de timp, dar acum am din nou un bebe ce se va naste in mai putin de o luna.
Am vazut ca ati nascut toate, ma bucur pentru voi si pentru bebelusii vostri, sa fiti cu totii sanatosi, sa aveti parte de tot ce este mai bun in viata.
Nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul si m-am emotionat cand am citit ca nu mai aveti nici o burticuta la odisee.
Mi-as fi dorit sa va scriu mai des, dar de citit sa stiti ca v-am mai citit.
Va imbratisez cu drag si va ofer tuturor un buchet mare de flori


mamica de fetita si 36s+ cu

AMR 4 saptamani sau chiar mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu nu ma pricep la povestit, nu ma emotionez cu una cu doua si imi trebuie mult sa ma impresionez, dar odiseea asta a fost foarte speciala pentru mine, a fost perfecta
toate mamicile de aici, dar chiar toate sunt perfecte ca si copilasii nou veniti

na gata, ca iar ma deprim si e asa frumos afara, am fost deja o tura azi dimineata, acum am facut curatenie si mancare, ivan e cu leo la o ferma de animale unde cred ca se simte ca in al noulea cer :))
maine merg la cumparat de rochite

vladi ca ti.ai amintit de mine

rebiana sa aveti un botez minunat!
ah si multumesc ca datorita tie am avut mult curaj in anumite situatii, ceva de genul : daca cineva ca tine ma intelege de restul nu.mi mai pasa

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput