Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (385)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Erina, am reusit sa vad pozele cu David (cu accent englezesc :) ) si e bucatica rupta mami, e asa scump si delicat...

plec la gradi acum, ramaneti cu bine !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatza, somnoroase pasarele !
V-am pregatit cafeluta , ceiutul si suculetul de portocale, dupa preferinte !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Noi stam pe acasa weekend-ul asta. Din pacate afara mi se pare o vreme cam ciudatica, pt ca bate vantul si nu o pot scoate pe Maria, a tusit de cateva ori in ultimele 2 nopti
Abia scapase si ea de tot de muci ...
Acum e pe tricicleta - saraca nu a apucat sa se plimbe cu ea pe afara decat weekendul trecut, cand am fost la Ploiesti. Seara cand ne intoarcem de la gradi nu mai am energia necesara s-o mai scot pe afara dupa ce-i dau sa manance si mi s-a parut ca de cele mai multe ori batea vantul si nu prea era vreme de stat afara cu ea.
Dar stiu ca-i lipseste miscarea si joaca in parc. Uite insa ca atunci cand suntem si noi in Bucuresti si am avea timp sa mergem cu ea in parc, vremea nu tine cu noi


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Astazi la ora 12 merg la dr la Medicover sa-mi dea trimitere pt echo morfologica de trim II, trebuie sa fac din timp programarea, ca sa gasesc loc exact in perioada care trebuie
Oricum, joi am programare la echo la dr cu care voi naste ( nu e cel de la Medicover, acolo merg doar pt analize si echografiile incluse in abonament ) si poate atunci aflu si ce se ascunde in burtica . Sunt curioasa, recunosc. Insa dorinta mea cea mare este sa-mi spuna ca-i bine si sa-l vad ( pe bebe, nu pe dr ! )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gata pauza mea de forum, am primit comanda sa pun ultimul dvd din 'Lazy Town'

Sa aveti un weekend frumos !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77
Yaia, sa stii ca pe masura ce trece timpul e tot mai bine, mie asa mi se pare, eu sunt norocoasa ca Sofia doarme mult, noaptea 8 ore, ziua are reprize mari de somn si nu plange deloc, mai nou are nevoie de companie si e fericita daca sta cu noi in camera. E un copilas tare dulce si vesel, mereu rade si gangureste, nici nu deschide bine ochii ca e cu gura pana la urechi, asa as vrea sa pastrez undeva momentele astea...Am citit pe nerasuflate povestea pisicutei, impresionant!


Bravo, Sofia!
Asta imi da sperante, in iunie si iulie sunt singura cu amandoi acasa. Acum planuim multe vizite de la rude in lunile respective si deja am 2 saptamani 'acoperite', deci o sa avem ajutor. Sper sa ne descurcam, deja eu am reprize de stat singura cu ei, sper doar ca Alexia sa fie in continuare cumintica si sa nu creasca nevoia de atentie. Si Tudor e mai intelegator si e cuminte si dulce, a inceput si el cu 'Mami, pange Alec-ssia, ia in batze!' si pana nu o iau, nu ma lasa in pace.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Astazi la ora 12 merg la dr la Medicover sa-mi dea trimitere pt echo morfologica de trim II, trebuie sa fac din timp programarea, ca sa gasesc loc exact in perioada care trebuie
Oricum, joi am programare la echo la dr cu care voi naste ( nu e cel de la Medicover, acolo merg doar pt analize si echografiile incluse in abonament ) si poate atunci aflu si ce se ascunde in burtica . Sunt curioasa, recunosc. Insa dorinta mea cea mare este sa-mi spuna ca-i bine si sa-l vad ( pe bebe, nu pe dr ! )


Sa ne spui si noua, sa putem dormi! E bine tot, ai sa vezi.
Weekend placut, chiar daca vremea nu tine cu voi (ca sa te simti mai bine, ieri a nins la noi ca in ajun de Craciun, cu niste fulgi desi si maaaari...)

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Astazi la ora 12 merg la dr la Medicover sa-mi dea trimitere pt echo morfologica de trim II, trebuie sa fac din timp programarea, ca sa gasesc loc exact in perioada care trebuie
Oricum, joi am programare la echo la dr cu care voi naste ( nu e cel de la Medicover, acolo merg doar pt analize si echografiile incluse in abonament ) si poate atunci aflu si ce se ascunde in burtica . Sunt curioasa, recunosc. Insa dorinta mea cea mare este sa-mi spuna ca-i bine si sa-l vad ( pe bebe, nu pe dr ! )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 17+


Deabia asteptam si noi!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La multi ani, sora de Teo!

Sanatate multa, Andrei de Valentina si Andrei de papanash!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Gabriela exact asa am patit si eu cu Lisa.A apucat degetelul si asa a ramas.De suzeta nu vrea sa apuce...Isi suge degetul cand ii este somn,sau e obosita.Cand adoarme il lasa.Eu sincer acum n-am energie sa o#12288;dezvat si nici nu stiu metode ...sper doar sa nu-mi semene...mi-am supt degetul pana in scoala primara si motiv pt care am maxilarul deplasat in fata.

Erika a fost fan suzeta.Erau zile cand nu ii dadea drumul deloc.Atle griji...am scapat de suzeta de cateva luni bune.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput