*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (402)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

deci carne nu-i dau, nici nu am altceva la indemana acum..
pot sa-i dau morcov si cartof la abur?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Sunt si eu pe aici prin zona, ca tot intreba Zoze
Ma lupt cu balaurii din capul meu, si intre servici, casa, copil... nu-mi mai ramane nici un strop de energie.
Si ca sa va mai distrez cu d-ale soacra-mii: e mult prea slab si subnutrit copilul (are 12 kg si ceva). Ar trebui sa o cantaresc la 2 saptamani, si sa o urmaresc strict!
In lipsa de alta inspiratie i-am spus pe cel mai serios ton: "Aaa, nu, pai eu cred ca e prea grasa, si ca sa fie manechin, am decis ca o pun la cura de slabire. Deci ii dau mancare mult mai putina, si cu gramele cantarite, sa nu depaseasca numarul de calorii zilnice. Si daca imi cere papa, ii dau doar apa plata cu lamaie".
Acum naiba stie daca s-a prins ca fac misto de ea, ca nu mi-a zis decat ca nu fac bine ce fac ...



Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!


RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Bai , eu nu stiu de ce dar in viata de multe ori mi-aduc aminte numai de gluma finala a unui banc cu radio Erevan (bancul l-am uitat dar gluma repprezinta un fenomen repetitiv in viata mea ).Era asa: "nu era Volga, era o bicicleta si nu i-a dat-o ci i-a luat-o" Rad ca proasta deoarece speriata fiind de Tonic cu avertizarea ca nu exista Huggies decat de plaja , ma duc sa vad daca nu m-am tampit de tot si oi fi luat chiloti de plaja copilului. Surpriza Nu erau Huggies , erau Libero si nu erau 5 erau 6 Pacatele mele ca prosta mai sunt , ma scuzati
Altfel, va multumesc pentru raspunsuri din care eu am tras concluzia ca mai bine imi vad de treaba si caut pampers , tu-le mama lor cu aprovizionarea lor dubioasa

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea
f tare...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

deci carne nu-i dau, nici nu am altceva la indemana acum..
pot sa-i dau morcov si cartof la abur?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!
din cate stiu eu cartoful nu e bun(fermenteaza) atunci cand te doare burtica/diaree..incearca sa-i faci orez cu morcov,orez cu branza,orez cu mar copt,dovlecel..

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Of Doamne Olgule, lasa fata ca se naste el si-i tragi o mama de bataie, sa te racoresti nitel
Kya uita-te si tu cum patimim noi concomitent Cine oare cine suna la usa dimineata "pe burta goala"? SOACRA Mai oameni buni e ca un cioclu din ala, ptiu ptiu E Sf Gheorghe si a facut pomana , deci am primit de toate (bogdaproste) dar e a suta mia oara cand ii spun ca tine copilul regim sa nu mai aduca in casa dulciuri, colive si alte prostii.Plus ca noi icre nu mancam si nu intelege. Iaca deci cum s-au revarsat iar doua sarsanale cu ciorciobute in bucataria mea . Dar mi-am scos parleala,nici n-am lasat-o sa respire ca i l-am si parat pe fi-su cu toate cele...juma de ora nu m-am oprit si am incheiat cu "face ce-a vazut acasa" La sfarsit l-am intrebat pe Dudu: "te-a enervat mamaie?" si el categoric "da" , manca-l-ar mama pe elsa-l manance. Pe Teo am trezit-o si i-am zis ca a venit ma-sa-mare ...Iar ea a zis sa ma intorc mai tarziu un pic, s-o scol cand pleaca
Cami mi-a zis copilul dar n-apuc nici sa respir in conditiile date.Sarumana mult pt incurajari si vorbim, promit. Sa ne intrecem in poze cu "ciobeli"
Ramo nu vazui si eu o duamna coafata si pensata
Ohooo, cate as mai avea de zis...sanatate Mufului si Micului un pupic pentru Zoze cea vesela si multumiri lui Bubu pentru urarile la adresa muschiului Mimului Tare m-am distrat, au fost de efect, Mimu are iar muschiul tare
La multi ani Nicol cu intarziere si La multi ani Georgianelor si Gheorghitilor din dotare

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Luny, si eu stiu de cartofi ca nu-i voie, langa morcov la abur poti sa pui si orez, sau o supica cu mult morcov, branzica de casa , da-i sa roada sticksuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

si uite-asa zic eu mersi ca soacra-mea nu ma suporta. Drept urmare nu am parte de vizite gen Mimo si nici de comentarii gen Kya (macar atat)
Stela nu stiu cat curaj avem, dar ne-a ajuns cutitul la os si chiar nu mai stim ce sa facem. Am trimis zeci de CV-uri si nu a sunat nimeni, plus ca nu auzi decat de disponibilizari, deci ce sanse am sa ma angajez?
Cea mai tare faza a fost cand i-am trimis unuia un CV si-mi zice sa mai modific prin el ceva ca nu da bine sa spun ca fac acelasi lucru de 10 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

multam, fetelor.. problema e ca orezul nu-i place, il mananca fff greu, dar ii fac 2 linguri sa vad, am niste covrigi uscati.. daca nu, morcov gol.. cu sticksurile am o problema, ocazional e ok, dar am auzit niste chestii nasoale rau despre invelisul ala lucios, ca ar fi numai chimicale, asa ca nu-s adepta lor.. vad ca a rontait niste fulgi de porumb fara zahar, astia ii plac..
edit: daca nu ar fi asa greu cu mancarea.. dar e tare fitos..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

LA MULTI ANI, PT TOTI SARBATORITII ZILEI, MICI SI MARI!

nicol, felicitari pt decizia luata! mult succes in tot! si sigur vei avea!

cleme, uffff, nici nu stiu ce sa-ti zic. daca nu ai nimic care sa te tina aici, GOOOOOOOOOOOO!!!!!! sunt sigura ca oriunde iti va fi mai bine! auzi magarie, nu da bine la CV sa faci de 10 ani acelasi lucru! pai ce sa faci? sa te reorientezi profesional anual? ala era un imbecil! nu pune la suflet....

olgutz . te inteleg perfect, imi aduc aminte de sarcina mea cu teo....aaa, nici eu nu calc, le intind bine si gata. iar casa mea, arata ca un depozit ravasit, dar zau ca nu-mi mai pasa. oricum nu vine nimeni in vizita....

Siluan, Doamne ajuta sa fie bine! vreo veste de la simo?

nico, pt pofta de dulce, incearca niste suplimente cu crom. cica deficitul de crom produce pofta asta.
eu una, nu mai am pofta de nimic. am avut aseara o migrena cumplita, cu dureri de cap si greata, asa ca am sarit peste cina. am rontait doar niste rondele de ananas in compot fara zahar...

luny, sanatate Mufului!


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Hello!

Mi-am adus aminte de Libero ( Mimo ), am revenit la Pampers pentru ca Libero ii faceau fundul mare Sunt mai poofy asa, Pampers sunt mai mulati

Fetelor, cu calcatul eu nu am cum sa fiu altfel decat habotnica, cel putin in ceea ce priveste toalele de serviciu, ca sunt obligata sa ma imbrac business. Radu mai scapa cu blugi, dar camasa tot e musai, si de acolo se strang asa. Si unde calc camasi de-ale mele, care sunt mari cat ale unui barbat , mai merge si un tricou...Lenjerie de pat nu calc, de calcat pijamale m-am lasat ( ca m-a convins Radu ca e stupid sa le mai calc ), prosoapele Sofiei le calc, sa ucid carcaiacii , cam atat...

Saru'mana ca aveti o vorba buna si pentru mine, cateodata asa cad si asa greu ma ridic..Incerc terapia prin shopping, mi-am bagat nasul pe site-ul lu' Next si cum oferta e muuult mai bogata decat cea din magazin...si mi-am luat si trei perechi de balerini , ca doar vine ziua mea Daca as si putea sa o finalizez, ar fi minunat, imi da o eroare cretina, cred ca de la proxy-ul nostru.

Luny, NU cartof. Incearca mar copt, banana coapta, mai gustoase decat morcovul, daca nu il vrea. Orezul eu i-l amestecam cu zahar fiert si era dulce si il halea ( sfatul medicului asta cu zaharul fiert ).

Cleme, imi pare tare rau...Mult succes daca va hotarati sa plecati!!!

Plecam la carciuma, nu mai pot sa continui, va !

Mergi la inceput