*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (402)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Mimo ai fost mortala. Maine dau o fuga in Real si ma uit daca la noi sunt chiloti de la Pampers. DA-mi nr tau de tel sa te sun daca gasesc. Ce nr vrei pana la urma? Cei de la DM cred ca ies putin mai scumpi (1.4 lei/buc?), dar la Luki cei de la Pampers se rup lateral si se trezeste fara chiloti. Avantajul la noi e ca acasa face pipi la WC de cele mai multe ori si kk numai la WC, asa ca ii ajung cam 2 buc/zi.

Bitzulina fetele sunt mai sensibile si din cauza diferentelor anatomice nici nu pot fi unse cu crema ca baietii. Eu pe Luki atunci cand era micut il ungeam tot, avea un strat de crema pe el si nu se irita nicicum.Ariel sa traiasca, am avut penaten, bepanthen si sudocrem de la ea si le dadeam prin rotatie . Antuca a fost f sensibila, la Pampers a facut o alergie groaznica, numai Huggies si Libero a purtat, deci e chestie de toleranta personala, fiecaruia ce-i prieste.

Ma doare capul f tare, zici ca sunt beata!
Ma lupt cu hartiile, dar n-am chef de ele.

Nici o veste de la Simo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Off, imi aduserati aminte de calcat... ma asteapta un munte pe fotoliu...
Si daca baietii tot dorm, ma apuc de aceasta operatiune.. Dar sunt pe aici...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Mi-a dat seful o sarcina kkcioasa rau...si eu nu ma pot concentra deloc...numai sa vin cu observatii asupra unui kkt de procedura ministeriala varza in totalitate,nu sunt in stare..frate,eu nu credeam pana de curand ca pot exista cretini si incompetenti in institutii inalte..unde nu ntra oricine,a,pardon,intra pilele si atunci tot ce se poate..sunt copil,stiu.
..Olgu,mi-a ramas gandul la zaharul ala fiert...cum se poate fierbe zaharul??adik orez cu zeama dulce banuiesc ca vrei sa zici...
Luny,cam ce au zis fetele am si eu in agenda,ca ne-a ferit Sfantul de astea..deci,NU cartof..asta stiu de cand aveam eu probleme kkcioase in copilarie.Sanatate Mufului.
Nu stiu ce mai vroiam sa zic...sunt 'plouata' rau..vreau numai sa plec acasa..
SILUAN

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Luny, David a si vomat o data, a facut 3 kk in prima zi, apoi a mancat numai covrigi si sticks + o banana si i-am dat Debridat, 37,7 a avut el timp de 3-4 ore si apoi gata! Cred ca a fost doar o indigestie de la ciorba de stevie.

Olgule, si sarcina mea e f diferita de prima. Nu ma doare burta, nu ma inteapa nimic, nu mi-e greata aproape deloc, simt tensiune in sani si sunt ff balonata. Toate sunt complet diferite...
La 4 saptamani si ceva, la sarcina cu david eram ca tine, cu stari de lesin, oboseala, greata la greu... Poate faci baiat si eu fata

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Gata calcatul...
De unde fac si eu rost de niste timp????
Copilul meu e inca in ghete, pt ca eu n-am timp sa ma duc sa-i cumpar pantofi/ adidasi...Adica am timp doar duminica dupa-amiaza, cand n-am chef...

Nu mi-ati raspuns si mie daca in luna in care copilul a implinit 2 ani v-a intrat alocatia...[q]

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vali, pai intreaba-le si tu pe fete de unde au luat, daca merge cineva sa iti spuna apoi amanunte (pret, firma) si sa se uite acolo si daca au si numarul lui Matei... si te duci la sigur, nu mai bati magazinele! Nu-i asa fetelor ca vreti sa o ajutati pe Vali?

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

De pofta de dulce am mancat niste smochine si niste caise (cam multe, dar na, ala era pranzul... ) fara zahar! Uf, greu, greu! Daca luni nu vad nimic la cantar, cu minus, sa vedeti ce fac!

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Vali, te referi la luna aprilie,nu???eu am primit-o,si cred ca este ultima....
..de ce nu te duci la noi in piata la Bambino, au adus incaltaminte de vara foarte frumoasa din piele de la Bebe Tom, si eu am pus ochii pe niste sandalute pentru gargarita mea

eu vreau sa fac o supa de vita cu taitei...preferata familiei si niste orez cu legume, si asta ne place si cu salata verde, mai vad eu ce pun langa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Stela, iti trimit eu niste chef de munca daca-mi trimiti niste timp...

Matei e intr-o perioada in care totul e cu diminutive: stalput, liftut, canuta, sticluta etc... Si de cateva zile ne striga "mamicutza si taticutzu"

De dimineata n-am avut chef sa ies din casa cu ei, mi s-a parut ca e frig...Dar acum vad ca a iesit soarele si o sa ies, ca ne asteapta gashca..

Si inca ceva: mamica unuia dintre prietenii din parc are lipici la copilul meu: mananca Matei orice de la ea. Daca-i dau eu ceva, nu vrea, daca ii da ea..e deja in gura.. Asa ca ii iau de acasa ceva de mancare si i-l plasez ei in geanta...Si asta cum intra in parc, direct la geanta ei se duce...

Cand am si eu chef de vorba, pe unde sunteti????

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza037

Vali, te referi la luna aprilie,nu???eu am primit-o,si cred ca este ultima....
..de ce nu te duci la noi in piata la Bambino, au adus incaltaminte de vara foarte frumoasa din piele de la Bebe Tom, si eu am pus ochii pe niste sandalute pentru gargarita mea

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel




Mersi de pont...Sa vad cum fac sa-i iau pe amandoi la piata dupa-amiaza..M-a enervat una din vanzatoare ca nu m-a lasat sa intru cu carutul in zona aia de pantofi si nu am mai intrat la ei...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput