*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (402)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny
.. zau ca faza cu calcatul o sar de-a binelea, numai ce e musai, tricourile scuturate bine si impaturite frumos se netezesc singure, asa ca pas..

Idem! Le usuc si pe umeras, asa ca ies gata apretate


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Uscaturi. Luny, nu risca sa-i dai mancare "normala", mai ales ca a facut diaree. Da-i mere coapte cu branza de vaci cu 0% grasimi, covrigei, sticksuri... ceai de menta... paine prajita... banane coapte. Sanatate. Si de ce nu orez, iarasi. Mai ales ca stii ca-l "strange" la burtica...

Ma apuca depresia, aici e innorat... mie mi-e pofta de dulce de lesin... ma doare capul...

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Sunt si eu pe aici prin zona, ca tot intreba Zoze
Ma lupt cu balaurii din capul meu, si intre servici, casa, copil... nu-mi mai ramane nici un strop de energie.
Si ca sa va mai distrez cu d-ale soacra-mii: e mult prea slab si subnutrit copilul (are 12 kg si ceva). Ar trebui sa o cantaresc la 2 saptamani, si sa o urmaresc strict!
In lipsa de alta inspiratie i-am spus pe cel mai serios ton: "Aaa, nu, pai eu cred ca e prea grasa, si ca sa fie manechin, am decis ca o pun la cura de slabire. Deci ii dau mancare mult mai putina, si cu gramele cantarite, sa nu depaseasca numarul de calorii zilnice. Si daca imi cere papa, ii dau doar apa plata cu lamaie".
Acum naiba stie daca s-a prins ca fac misto de ea, ca nu mi-a zis decat ca nu fac bine ce fac ...



Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Olgu,hai ia un pup de inviorare..multa putere..VA TRECE,tu stii asta!important sa fie copilul bine,sa papi sanatos si O (zero) CONTRACTII.Bine macar ca ai ajutor.
Eu cand il trimt pe Geo cu Tea afara,se intorc dupa un sfert de ora si zice Geo:Pai nu ajunge?Nu mai pooot!
Vai...de-ar fi sa ma surprizeze vreun bb2.

Cat priveste deranjul,ne-am obisnuit si SURPRIZA:S-a obisnuit si socrela..ea care era oripilata daca gasea vreo rufa prin fotoliu..eu nu mai fac fatza,nu mai pooot,asa ca le las care pe unde,ea nu mai poate sa stranga dupa noi,asa ca le-a cam lasat si ea..nu va ganditi ca raman asa cu saptamanile.Mai ni le indeasa socrela pe sub patura in dormitor,sau in sifonier...si a invatat si Tea sa indese rufele pe sub patura patului din dormitor,si intro zi am gasit rufe indesate sub patura,ude si cocoloshite
Ce ma streseaza e praful,care se tot depune in urma alergarilor Teodorei..

Ma intreb si eu adesea de unde mania asta de calcat?!Eu nu suport de cand ma stiu sa calc,asa ca stau departe..ce e aia sa calc lenjeria de pat?e mult mai sexy asa shifonata..Teei nu-i calc decat daca e ceva necalcat ce iese in evidenta,altfel,folosesc metoda Ankai:scutur hainele bine cand le intind,le pun pe umerase pe sarma pe balcon si se usuca frumos,iar unele le iau gata calcate,fara nicio dunga de parca nu ar fi fost spalate..
Deci,in afara de camasi si fuste,eu nu pre calc...gata,m-am racorit si eu.

Luny,sper sa fie bine Muful..poate a fost doar o indigestie.
Zoze,tie cum iti mai e?

Chef de munca se gaseste spre vanzare?
Plec..

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Citat:
citat din mesajul lui luny
.. zau ca faza cu calcatul o sar de-a binelea, numai ce e musai, tricourile scuturate bine si impaturite frumos se netezesc singure, asa ca pas..

Idem! Le usuc si pe umeras, asa ca ies gata apretate


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!

parca m-ai citat pe mine..

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

luny nico ti-a raspuns f bine..eu n-am patit decat o data dar s-a rezolvat repede cu ceai de menta si putin smecta,laptele preparat cu zeama de orez,pe atunci manca LP...

cleme DD sa va ajute in ceea ce vreti sa facetie greu ,e ff greu si eu sunt scarbita de tara asta,chiar am discutat zilele trecute cu al meu ca in urmatorii ani daca o sa fie atat de greu mai bine prefer sa plec in strainatate,sa muncecs din greu dar macar stii ca strangi ceva,faci ceva..aici vrei sa muncesti nu ai unde,vrei sa faci ceva nu poti ca te jegmanesc ca pe un animal...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Kya,lasa ma soacra...ce bine ca am inceput sa fiu indiferenta..Mimooo,mi-a iesit!!
Cleme,dragii de voi..of..a naibii rau viata asta romaneasca..si noi simtim pe deplin..Daca aveti curaj,nu va lasati!

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Sunt si eu pe aici prin zona, ca tot intreba Zoze
Ma lupt cu balaurii din capul meu, si intre servici, casa, copil... nu-mi mai ramane nici un strop de energie.
Si ca sa va mai distrez cu d-ale soacra-mii: e mult prea slab si subnutrit copilul (are 12 kg si ceva). Ar trebui sa o cantaresc la 2 saptamani, si sa o urmaresc strict!
In lipsa de alta inspiratie i-am spus pe cel mai serios ton: "Aaa, nu, pai eu cred ca e prea grasa, si ca sa fie manechin, am decis ca o pun la cura de slabire. Deci ii dau mancare mult mai putina, si cu gramele cantarite, sa nu depaseasca numarul de calorii zilnice. Si daca imi cere papa, ii dau doar apa plata cu lamaie".
Acum naiba stie daca s-a prins ca fac misto de ea, ca nu mi-a zis decat ca nu fac bine ce fac ...



Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!
prea tare i-ai zis!! iti zic eu, genul asta ca ale nostre nu pricep mistourile, doar daca le spui direct!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

multumim de urari!

Zozelici tari bancurile!
Cleme mult succes pe noul drum! incotro v-ati orientat?
Olgu si hai ca trece!
Kya eu cred ca "pus botul".. nu cred ca s-a prins..


mai eu de mult am scos calcatul din program.. de ani buni.. nu calc decat ce nevoie, gen camasi, rochite.. ca sa nu mai spun ca macar atat face si al meu: isi calca camasile cand le poarta , rar pun eu mana sa ii calc.. asa ca nu am ramas decat cu ale mele (si cum nu lucrez nu ma imbrac la camasa) si cu cateva rochite si bluzite ale Andrei..

Simo




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bai , eu nu stiu de ce dar in viata de multe ori mi-aduc aminte numai de gluma finala a unui banc cu radio Erevan (bancul l-am uitat dar gluma repprezinta un fenomen repetitiv in viata mea ).Era asa: "nu era Volga, era o bicicleta si nu i-a dat-o ci i-a luat-o" Rad ca proasta deoarece speriata fiind de Tonic cu avertizarea ca nu exista Huggies decat de plaja , ma duc sa vad daca nu m-am tampit de tot si oi fi luat chiloti de plaja copilului. Surpriza Nu erau Huggies , erau Libero si nu erau 5 erau 6 Pacatele mele ca prosta mai sunt , ma scuzati
Altfel, va multumesc pentru raspunsuri din care eu am tras concluzia ca mai bine imi vad de treaba si caut pampers , tu-le mama lor cu aprovizionarea lor dubioasa

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput