Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Mi-au venit rezl de la copro, NU AVEM NIMIC!!! uff mi-am luat de o grija de pe cap...

Catalutza mami de Irina

poze Irina



Felicitari!

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

Salut!

Nu dati cu rosii... hai ca am citit din 2 in 7... mai pe diagonala.

De cand am venit de la tzara nu am mai reusit sa intru...

multe nu s-au mai intamplat oricum, Patriotul e ok, maine mergem la vaccinul de 4 luni desi mai avem o sapt si facem 5 LUNI, suntem defazati de la icterul prelungit (long gone now).

E mare, gras si cuminte... se joaca si rade toata ziua!!!
Plimbare facem zilnic, si cand sunt prea busy, il tin in curte 2-3 ore musai!
La baie a inceput sa se joace cu ratustele de care se speria acum o sapt!
De mancat mananca de ma iau ametelile, dar nici eu nu ma las, ce cura, ce dieta!!!! mor fara un dulce ceva... mor!!! asa ca nu cred ca voi mai clinti acul cantarului pana dupa alaptat... desi cred ca ii dau pana la 1 an... la cat e de dornic si cat de mult lapte e!

Am reusit sa ii dau o suzeta pe care sa o accepte, avent 3-6 luni... sta mai mult in gura decat cea de 0-6, e mai bombata.

mai voiam sa zic ceva... ce ce???

aaaa
da
Am comandat storcatorul de fructe power juicer- a donat taicasu 5 mil.. si atat costa! la fix... 520 cu transport inclus. il astept... ca peste o luna gata, incepe distractia!

M-am uitat la scaune de masa, la miniblu... 400 lei... no way. ma voi indrepta catre cora, carfur, unde am vazut f frum si bune, cu roti, cu spate batant (sper ca asa se zice) de la bertoni, 250-280 cam asa...

si urmeaza aparatul de gatit la abur, de la philips am vazut unul digital la domo la 300 lei.. si mai era unul la 190... tot philips dar manual.
Acum doarme... si baia nu e facuta !!!! Il trezesc, nu am ce-i face.

va pup...
ah,, imi doresc o pereche de pantofi... nu mai zic nimic!!



=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Felicitari ptr progrese si laptic. Va pregatiti de diversificare de acum...o luna trece repede...


Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Xela . Sambata avem si botezul si cununia si abia astept. Am emotii de acum.

evyme si copiii mei au primit bijuterii cu mentiunea ca nu e cazul sa le poarte acum. Se pare ca asa e traditia la noi, nasii sa cumpere ceva din aur finilor.
De dormit doarme dus dupa baie, dar infasat. Daca uit se trezeste si plange dupa 20 de min maxim.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Tinem pumnii sa iasa totul cum v-ati dorit! Sa te odihnesti sa fii cea mai frumi mireasa... Am si eu emotii.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Lorex am admirat parcul dar de voi... nici nu stiu cum sa zic... sunteti foarte frumosi Iar lalelele... mi-au amintit de Balcick...

Catalutza, e asa o scumpica Irina... ce frumusica e cu batic si asa o domnisoara in rochite! Felicitari pentru rezultatul de la coprocultura! Eu de doua saptamani am inceput sa-i ridic spatarul... nu recomand, sa nu se inteleaga gresit, daca e cuminte sau daca doarme il las iar la orizontala, daca nu il am decat pe el si carutul il duc in brate, dar daca mai am si cumparaturi ii ridic aia, ca e clar ca de-aia plange...

Ratusca, si Alexis e fascinat de hypermarket... daca mergem mai repede si se termina raftul prea brusc se incrunta iar cand vede alt raft ii stralucesc ochii... Nu e bine...

Andre_lina, sa folosesti cu placere storcatorul!

Evyme, ce bine de tine ca nu mergi singura la plimbare...

Larisel, va mutati la tara? Ce bine de voi! Sa stapaniti sanatosi carutul! Intrebare intrebatoare: pana la ce varsta le vei tine in el?



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am uitat sa va spun ce-a invatat fi-miu sa faca: isi baga mana deschisa in gura... era sa vomite de doua ori

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Si ca sa mai dau idei cui vrea dieta, azi am facut paste integrale cu sos de rosii cu iaurt... delicios..

Si am citit si un pic din cartea lui Montignac care spune ca e normal sa te ingrasi in primele saptamani tinand dieta lui daca ai avut anterior o dieta hipocalorica... asa ca si daca ma ingras am o scuza!!! (Dar n-o sa mai am nimic de imbracat).



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Nik0le, ma tin de ieri sa zic... sper ca nu te-am suparat(ca n-ai mai postat mesajele)...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Acum noapte buna, ca vorbesc singura!



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Multumesc de complimente

Tocmai am ars mancarea pt ca a fost fotograful si ne-a adus DVD-ul cu poze... si tot uitandu-ma la ele am uitat d emancare.
Am ars-o si pe aia din cuptor si pe aia din tigaie..ma culc cu matzele goale..

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Am uitat sa va spun ce-a invatat fi-miu sa faca: isi baga mana deschisa in gura... era sa vomite de doua ori




...tare mai sunt simpatici, ce dor o sa-mi fie de ei asa haioshi!!!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput