*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (401)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Doamne-ajuta lui Simo si micului

Nico

Ioana sanatate puiului; eu stiu de la un prieten medik care venea mereu la daria, ca daca starea puiului e buna, el papa cat de cat, si febra nu urca peste 38, atunci e viral si trece relativ usor cu regim, antitermice usoare si rabdare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nico, stii ceva de Simo? Doamne ajuta sa fie bine!

Nu vrea sa bea Humana HN, cred ca am gresit alegand laptele asta cu gust de banane. Mai bine luam Nestle sau Milupa. Cred ca din cauza gustului nu-l vrea. Mi-a cerut lapte de vaca, dar nu vreau sa-i dau. O sa-i dau niste sticks-uri si sper sa doarma, asa nemancat.

Da, Maria, daca nu trece de 38 n-o sa-i dau nimic. Vad ca i-a scazut de tot febra. Dar stranuta si curge nasul mai nou.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

luny stiu ca gama Vichy apartine brand-ului L'oreal si ca la noi, nu toate sunt la fel cu cele din afara,ma refer la gamele astea 2. Am o prietena calatoare si lucreaza si in domeniu, si stie chestii din astea...si eu am patit-o rau cu niste creme de astea, de m-a salvat dr dermatolog, de atunci numai dermocosmetice...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

asa e, Dudu, ce-i facut p-afara nu prea se potriveste cu ce-i facut aici.. eu si la cafea vad diferenta! si eu tot pe dermatocosmetice merg

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sigur Simo va povesti ea cand va putea! Pana atunci gandurile noastre sigur o vor ajuta!

----------------------------------------------------------------------------------
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Ioana, la noi in Cluj, a fost o viroza cu diaree/voma si restul simptomelor de raceala; si a fost destul de pacatoasa! Doamne-fereste sa aiba de aia, ptiu-ptiu.

Nico, o sa le ajute Dumnezeu sunt sigura, de ieri de cand ne-a spus Simo, nu-mi pot lua gandul de la ei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bitzulicooo, superbe pozele de la turta/party Febletea mea, Antonia, stii, da??? nu mai pot dupa ochii ei si cum semanati, ca doua picaturi tati n-are nici o treaba
Auzi, dar tu te vopsesti? sau e parul tau natural? ca-mi place mult culoarea

Le-am vazut si pe fetele Mirei, niste frumoase Mami, tu ai facut tortuletul? arata tareeee bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Doamne-ajuta-i Micului Siluan!!

Am vazut pozicile cu puiuti frumosi foc si mamici burtoase rauHahahhahahaaa,gura spurcata ce am-cata balonata eesti!!
Am vazut mutrite de fetite duuulci,torturi dragute foc,baietei oachesi (ne)faultati,deliciooosi!!

Am citit cum ca Olga a scapat de trim.1-ce ai fetita?! Pai trim.1 se termina la sfarsitul celei de-a 13 saptamani.Abia am scapat eu ieri

Sovi taci!! Ma mananca asa de taaareeee,dar chiar nu am ce sa fac.Pe 5 Mai merg la singurul medic in care am incredere ca-mi va spune corect sexul pustiului() si ca-i va masura bine oscioarele
iU ar za best!! Am sunat eu la Isis,dar nu am avut succes.Nenea dr. mi-a zis ceea ce mi-au zis si ai mei-o nastere prematura,o cam atrage dupa sine si pe-a doua,am toate sansele sa nu ma nimeresc acolo,plus drumul care ar fi obositor si-ar trebui sa fac doar 1,ala de final,plus ca nu au sectie specializata pt.premturi..Una peste alta-NU!Daca as fi facut ceza la termen,la cerere,fara complicatii dupa,discutam.Asa..nu prea are sens.I-am zis ca poate venim prin Iunie intr-o minivacanta si poate ii vizitam si a zis ca nu-mi recomanda sa fac drumetii asa lungi.Mai bine sa stau eu cuminte acasa,sa am grija de mine si sa fac impacata cezariana 2.Asta fu pe scurt,ca am vb mult cu el.Mi s-a parut ffooaarte deschis-din toate punctele de vedere,politicos..Nota 10!

Ioana,eu sper sa nu fie enterocolita Mihai a vomitat pana s-a facut carpita,neputand sa-l hidratez de niciun fel.Vomita tot ce inghitea.El e fan ceai de menta,dar nu suporta orezul cu morcov sau supa de morcovi Eu ti-as recomanda sa-i dai de pe acum enterol si hidrasec.Enterolul ala chiar face minuni!

Mimo,fii barbata delicata ca stiu eu ca poti sa le duci,numa' sa le promiti ca-ti scoti parleala cand s-or repara toate Eee,fraza o parea fara noima pentru unii,dar in capul meu s-au derulat multe in timp ce-o scriam.Cred ca tu m-ai inteles perfectHic!

Sigur mai trebuia sa scriu ceva,dar Mihai chiraie pe langa mine,la servici am avut o zi grea,ma doare selele si-as dormi vreo 10 re neintrerupt..Eheee..

Sanatate,craca!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

dudu, o fata de pe DC si-a deschis curand magazin on line numai cu produse cosmetice BIO. (BIOMONDE). pune tu www-ul si .ro

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ma uitam cu Stef la pozele Antoniei si vede o doamna mai in varsta si un baietel si zice: "mamaia baiatului" am ramas masca

Ioana, mai e Milupa HN unul portocaliu, cam ciudatel la gust, dar e mai bine acceptat...fa-i ce-ai de menta, nu vrea? din bibe, in loc de lapte. Smecta i-ai dat?

Nu v-am mai zis, ieri a fost Cata cu Vlad la Stanciu, ca iar incepuse cu mucii, bronsita in covalescenta dar si nu stiu ce rino-bla-bla-purulenta in nas, ca m-a disperat cu mucii verzulii/galbui...eu ii dadeam sinupret, din asta i-a dat si el si niste aerosoli cu un antibiotic, pe care am dat 250 ron



Mergi la inceput