Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Iar io

ylari eu am "rezolvat" cu gatitul altfel.Fac mancare doar din 2 in 2 zile pt mine si fata ca sotului nu-i prea place cum gatesc si el oricum mananca in oras.Ieri a mancat o supa facuta de mine is-a laudat-o Cica ii era foame si deaia era buna.Ete, nah.N-oi fi eu bucatareasa buna, dar imi mai ies si mie mincarurile bune.
Probabil ca deaia se agita Eva ca vroia si ea putina atentie.Eu as lasa balta gatitul si-as sta cu fata.
Ce ii pui la pachet pt gradinita?
Eu i-am pus paine cu branza si cu rosie sau cascaval, ii mai dau langa si-un iaurt sau un mar.I-am mai pus si paine cu ou, cereale, pepene galben, biscuiti. Alte idei?

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lilly79

Iar io

ylari eu am "rezolvat" cu gatitul altfel.Fac mancare doar din 2 in 2 zile pt mine si fata ca sotului nu-i prea place cum gatesc si el oricum mananca in oras.Ieri a mancat o supa facuta de mine is-a laudat-o Cica ii era foame si deaia era buna.Ete, nah.N-oi fi eu bucatareasa buna, dar imi mai ies si mie mincarurile bune.
Probabil ca deaia se agita Eva ca vroia si ea putina atentie.Eu as lasa balta gatitul si-as sta cu fata.
Ce ii pui la pachet pt gradinita?
Eu i-am pus paine cu branza si cu rosie sau cascaval, ii mai dau langa si-un iaurt sau un mar.I-am mai pus si paine cu ou, cereale, pepene galben, biscuiti. Alte idei?

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)



Noi fiind cu constipatia, ii dau invariabil lapte cu cereale de ovaz si prune uscate. Variem sambata si duminica.
Momentan e ok, ne-am tot jucat.

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Of, am o gramada de mic-dejunuri salvate (de la esme) dar n-am office-ul instalat, jur cand il instaleaza sotul le postez. Si daca sari peste postare iti trimit PM.
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

LA MULTI ANI FERICITI ROBERT!!!
Desi citisem aseara ce a scris Simona... am uitat!

Am iesit azi dimi si am cumparat pompa de san, am pompat un piiiic, cat sa nu mai am senzatia aia ca o sa explodeze. Zicea cineva de medicamente; aici nu exista! nu iti da nimeni... de cativa ani le-au scos.

Am vazut si eu poze in Grecia si cu o fetita superba bucalata.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

ROBERT !!!


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Uf, ca mult am mai avut de recuperat, atatea aniversari, atatea evenimente!!! Tot citesc de vreo doua ore, pe diagonala si tot nu am terminat.

Bun venit pe lume, scumpa Ilinca de Laurita printesa frumoasa si delicata ca mami, asteptam pozici.

Robertix La multi ani! Sa fii fericit si sanatos ca frumusel si istet esti deja, si norocos pe deasupra cu asa parinti minunati! Simonixule tare m-au impresionat cuvintele tale, asa simt si eu, in primul an am fost ca pe pilot automat, coplesita de sentimentul de responsabilitate, cu nervii intinsi la maxim, nu vedeam decat mancat, schimbat, dormit, totul de facut ca la carte. Al doilea an am reusit sa ma relaxez, sa respir si sa ma bucur cu adevarat de minunea asta care s-a intamplat in viata mea, stateam si eu intr-o noapte si nu-mi venea a crede ce fericita sunt si ca pot exista asemenea trairi pe lumea asta. Cand vine la mine si imi ia fata in palmutele lui si ma pupa, simt ca mi se topeste inima. Pentru prima data sunt convinsa ca as putea sa-mi dau viata fara sa clipesc pentru el, ca il iubesc si-l voi iubi mereu la fel, no matter what, ca daca s-ar intampla ceva cu el, apoi nu as mai avea nici un rost pe lumea asta. E minunata mamicia asta, nu credeam ca o sa-mi aduca atat fericire.

Noi suntem bine, ametiti cu totul, am revenit acasa, au venit si ai mei, Patrick e cam agitat, suntem si noi bulversati, dar apoi el! Nu mai stiu cine intreba, si al meu a inceput sa se trezeasca, urland efectiv, e ca in transa si nu putem sa-i facem absolut nimic, vreo 5 minute asa urla continuu, ne bate, ma termina cand il vad. Speram sa treaca, sa ne linistim cu totii incet incet. Intr-adevar mi se pare o pwerioada destul de grea pentru schimbari, mult succes boboceilor care tot au inceput gradinitele, nu cred ca e usor.

Pentru maine, La multi ani Cosmin de Cadina mamica curajoasa! Sa fii fericit si sanatos!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani Cosminel! Sa cresti amre, frumos si sanatos!

Doloress exact asa si Robert, tot asa face la trezirile alea; m-am documentat si intr-adevar par a fi night terrors aia, deci ramane sa stam calme, sa-i alinam si linistim, vor trece; azi-noapte a dormit ok, de ex.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani, Cosmin !! Mami Adina, mi-ar place sa mai treci pe aici. Sa-ti traiasca flacaul, sa-ti aduca bucurie in viata, in casa, in suflet, sa te mandresti cu el!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

LA MULTI ANI FERICITI ROBERT!!!
Desi citisem aseara ce a scris Simona... am uitat!

Am iesit azi dimi si am cumparat pompa de san, am pompat un piiiic, cat sa nu mai am senzatia aia ca o sa explodeze. Zicea cineva de medicamente; aici nu exista! nu iti da nimeni... de cativa ani le-au scos.

Am vazut si eu poze in Grecia si cu o fetita superba bucalata.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!





Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Cosmin! Sa cresti mare, frumos si sanatos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Hello, hello...
cam slaba miscarea pe aici...speram sa gasesc ceva poze cu Ilincutza...Simo, cum mai sunt Laura si floricica mica de liliac?

La multi ani fericiti, Cosmin, muguras de Cadina! Sa cresti mare, sanataos si cuminte!

Bine ai revenit, Doloress! asa e, e greu cu schimbarile bruste la copii mici...sper sa va reveniti repede...ceva poze?



Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput