LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**197**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

Anaan invata-l sa coboare din pat. arata-i de cateva ori si va invata. asta nu o descopera singuri. il pui pe burta la marginea patului, si-i lasi picioarele in jos. sper ca ai inteles ce vrau sa zic.


-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)


Am inteles! De maine incepem antrenamentele

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am pus si eu poze de la ziua Ioanei, Paste, rupt de turta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Buna seara!

Felicitari Anei pentru primii pasi. Sper ca se si simte mai bine!
La fel si Raru, si sanatate multa!
Cami a mai intrat? Sper sa se fi rezolvat usor problema buretzelului inghitit!
Am admirat-o pe Luana cum papa ea singurica!
Admirat si poze cu Maia ( sau Speedy zilele astea ) si Adelake frumusica si cocheta!

Week-end-ul asta am cutreierat si noi parcuri si paduri iar Calin a facut degustari la diferite tipuri de sol si vegetatie. Alea de padure i-au placut mai mult ca si-a luat si pentru acasa, isi tot indesa in hanorac!

Operatiunea olita decurge linistit, adica face dimineata cand il punem si de inca 2 ori in pampers pe neanuntate. Trebuie sa mai lucram la comunicare! Ma bucur doar ca nu a respins de tot ideea, ca timp sa ne perfectionam avem berechet!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Am mai urcat poze de la dezmotzare. Sper sa va placa.

Fug, ca s-a trezit piticul.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Delicioasa ca de obicei !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monica, m-am distrat copios privind pozele. Ioana e o figura de zile mari:ce jale a apucat-o pe ea la momentul cu alesul de pe tava, dar si-a revenit repede, degustand turta! Si am ramas uimita ce mobila este...maestra la cocotat pe unde vrei si pe unde nu vrei!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Asaaaa, acum sa va zic si eu una......
Incepand de aseara Maia mea zici ca a intrat in priza sau ca a baut vreo 5 RedBuluri . A ineput sa alerge prin casa si sa ia trante la greu. Unde pana ieri era tare precauta si tare frumos pasea pe langa jucari sau papuci sau ce mai gasea in cale azi m-a terminat cu alergatul. Sa nu credeti ca mi se pare anormal comportamentul, nuuuuu este absolut normal ca doar deaia e copil sa alerge numai ca nu mai e atenta deloc iar azi s-a lovit de vreo 5 ori , nu rau sa ramana semne dar oricum totul a culminat cu caderea scaunului de bucatarie peste ea si este un scaun inalt ca de bar si tot din lemn. Am avut mare noroc ca nu i-a cazut in cap ca nu stiu ce se intampla . Am surprins-o de cateva zile cum incerca sa se catere sus pe el asa ca azi a profitat ca nu eram atenta la ea si asta a incercat sa faca numai ca a sfarsit cu scaunul peste ea iar ea pe spate intinsa pe gresie. Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi putut intampla. Si pt. ca nu i-a ajuns a mai luat o usa direct in fata cand fugea de mine sa se ascunda si un covor in nasuc tot asa cand fugea prin casa. Ce ma fac is disperata, am luat o frica de cazaturi ca imi vine sa o tin numai in brate sa nu pateasca ceva . Stiu ca e o perioada si ca va trece dar cred ca nu mai sunt buna de nimic azi dupa cate trante a luat.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia



Oooo asa e la noi de cand si-a perfectionat Alexandra mersul ,fuge mai nou si evident ca nu incape pe usa sau ricoseaza sau calca pe jucarii, etc
Suntem tot cu ochii pe ea mai ales seara cand e obosita si se prosteste
Cel mai mult ii place sa fuga in alta camera cand o strigi, crede ca ne jucam ascunselea



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Mai vroiam sa spun ceva......in legatura cu AP-ul. Sunt perfect de acord cu ce s-a spus pe aici si cred ca toate suntem ca altfel nici nu cred ca puteam sa ne intelegem/comunicam asa bine dar eu vreau sa va mai zic ca sunt si tatici AP. De exemplu Adi al meu intotdeauna la somnul de dupa-amiaza el o adoarme pe Maia si sta lipit, lipit de ea atat cat doarme iar pitica asa bine doame in brate la tati ei , dar asta cred ca o simti si nu trebuie sa citesti pt. ca Adi cred ca nici nu stie de conceptul AP

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia



Mai cunosc si eu pe unul super AP !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Monica, m-am distrat copios privind pozele. Ioana e o figura de zile mari:ce jale a apucat-o pe ea la momentul cu alesul de pe tava, dar si-a revenit repede, degustand turta! Si am ramas uimita ce mobila este...maestra la cocotat pe unde vrei si pe unde nu vrei!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



da. e foarte mobila, si mai e si din categoria grea. ca doar e dop-model.
in poze am surpins putin din ceea ce poate face ioana. ca atunci cand se urca mai sus, nu am curajul sa-i mai fac poze, ci ma duc si o dau jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

am pus si eu poze de la ziua Ioanei, Paste, rupt de turta.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Simpatica foc Ioana !! Si ce de-a torturi

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri si Alexandra e fan scari !!Cand vede ceva ce poate fi urcat repede repede sa le escaladeze

Ce-mi place ca citind ce fac ai vostri copii, imi amintesc sa zic si eu de Alexandra

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Am implinit 1 anisor !

Mergi la inceput