LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**197**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ilinca cam asa ne jucam si noi de-a muscatul. Toata lumea imi zice sa nu-l las, sa-l dezvat, da' mie mi-e asa drag jocul asta... Cand o sa fie mai maricel si o sa inteleaga mai bine am zis ca o renunta el sau o invata sa ma composteze mai cu mila. In cel mai rau caz il musc si eu pe el, sa vada ce inseamna
Doar ca la noi se desfasoara asa: eu cica ma imbrac sa iesim in parc, iar el vine sa ma muste de picioare (ca alea-s la nivelul coltzilor).
Iar dimineata la trezire avem jocul de-a trasul de nas

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Noi miercuri dimineata, trebuie sa mergem la analize ca nu am reusit sa le facem la un an si am inteles ca nu trebuie sa manance nimic, si mie imi e groaza sa ma gandesc cum procedez, ca Lucian daca nu suge dimineata, urla de ne stie tot cartierul, la voi cum a fost cand ati fost la analize?

Ramona: si Luc are gingia vanata intr-o parte, n-am idee ce inseamna.

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pisigri, Novus daca faceti un fan-club al scarilor ne inscriem. La scari ne tinem de manuta, la alte denivelari nu. In parcul de langa bloc se lucreaza, au decopertat aleile, cred ca schimba asfaltul si sunt numai santuri. Ei, taman acolo e mai interesant. Si nu tre' sa-l tin de mana, baga o viteza la offroad...

Azi am fost in parcul 23 August si s-a bagat in foisorul sahistilor, le facea bau mosnegilor

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, pai nici eu nu aveam in plan sa povestesc de Pisilinca in seara asta, dar m-am luat de la datul jos din pat, apoi de la aplaudat...si mai opreste cioara daca poti

Monnvas, noi la trezire nu avem vreme de ritualuri, zici ca a intirziat la munca, deodata deschide ochii maaaaari si urmatoarea grija e sa prinda pisicile care dorm la picioare in patul nostru inainte sa se dezmeticeasca ele ca s-a trezit terorista. Asa ca si eu trebuie sa fac ochii la fel de mari si in la fel de scurt timp, ca mi-e frica sa nu sara in cap pe parchet de la atita entuziasm-mitzo-fugaricios.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Pozele promise cu Andrei tuns (mie imi placea mai mult cu freza retro care l-a consacrat) http://picasaweb.google.com/105307725673140099193/RapsodiiDePrimavara2010#5461912092852477938

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monique, i-am aratat de doua ori procedeul si acum am bebe coborator din pat

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Monique, ai o familie foarte frumoasa iar Ioana arata mereu pusa pe shotii!

Floric, ce dragut!

M-a napadit nostalgia citind ce-ati discutat astazi. Si eu fac parte din grupul stricatoarelor de copii care si-au luat puiul alaturi in pat. Singurul regret este ca nu am facut-o mai devreme! Desi perioada cand a fost Calin bebe mic mic mi s-a cam sters din memorie si degeaba ma uit la poze, filmuletze... am uitat senzatia aceia cu puiuzul mic in brate, imi amintesc perfect ziua (dimineata) cand am decis sa-l pastrez langa mine si sa nu-i mai dau drumul pana nu ma da el afara din camera. Cred ca avea vreo 5 saptamani si l-am luat spre dimineata in pat, i-am dat sa suga si am adormit amandoi ( de regula il alaptam intr-un fotoliu). Cred ca atunci a fost cel mai dulce si profund somn de care imi amintesc. La un moment dat s-a foit, m-am trezit, el a deschis ochisorii, a dat sa planga dar nu a mai facut-o pentru ca si-a dat seama ca sunt langa el. A zambit si a adormit din nou, linistit! Atunci mi-am dat seama ca acolo este locul lui! Mi s-au risipit si ceata de pe creier (aka depresie) si toate temerile aferente co-sleeping-ului. Restul...e istorie!


mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Monique, i-am aratat de doua ori procedeul si acum am bebe coborator din pat

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Apropo de cosleeping: io nu-mi aduc aminte sa fi dormit singura (decat accidental, 1-2 nopti). Pana sa ma mut cu sotzul, la 19 ani, am cosleepuit da' nu cu parintii, ci cu sor'mea.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monnvas si Ina, am uitat sa va spun rezultatul cautarii dupa stevie, respectiv leurda. Cu leurda am rezolvat-o repede, ca nu stia nimeni ce este; dar cu stevia lu' Monnvas am devenit celebritate. Iata cum s-au derulat ostilitatile: m-am dus joi in piata; piata populata de traditionalele babe ( simpatice foc, de altfel); merg eu, facand pe cunoscatoarea, cum m-ati dascalit voi; prima incercare - leurda...n-a auzit nimeni de asa ceva; a doua incercare: stevia...aici lucrurile se schimba; zice-o baba...dupa indelungi consultari cu celelalte targovete: aia-i o buruiana; eu, savanta, pai nu e buruiana, se gateste, e buna pentru cel mic etc...baba, dupa alte consultari, ba-i buruiana, manca-o-ar porcii!, dati-i copilului niste carne ceva, ca de la carne creste, nu de la buruieni!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput