BIOGENESIS FERTILITY CENTER(15)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiya spune:


Eu maine il revad pe d-l stilou.
Ella eu o sa combin o fiola de solvent cu 2 de pulbere de menopur ca sa nu fie solutie prea multa.
Am vb si cu laura si a zis ca e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Cata, baga-le pe chiulangioaice in cantonament. Si eu sunt suparata pe ele dar sper sa-si faca treaba turele viitoare. Katy la fel o sa fac si eu la menopur. Aia care au facut instructiunile pt penul de puregon cred k erau niste misogini. Frateee, cum explica ei ,te doare capul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Katy ti-am vazut sotul cand am iesit de la recoltat estradiol. Ma grabeam, scuze ca nu te-am asteptat. Sper sa ne iasa ok estradiolul. Asteptam vesti.

Despre mine...se pare ca nu scap de Clexane, dna dr Uscatescu mi-a recomandat doza de 0.4 zilnic.

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Ella, Katiya, nu sunteti singurele, va asigur de sprijinul meu moral din umbra ... ma gandesc cu emotii ca mai e putin si voi incepe si eu procedura ... insa drumurile pentru monitorizari ma ingrozesc ...

Ella, sa-i spui si Laurei de Clexane. E bine sa stie si Dr D de acest lucru. Ti-a dat Uscatescu 0,4 doar pt o singura mutatie MTHFR hetero? Surprinzator,de regula dau pt cel putin 2 mutatii hetero sau una homozigot .... dar e in regula. Intreab-o pe Dr Uscatescu si de analiza anti factor Xa - se face la Fundeni, imediat dupa inceperea terapiei cu Clexane. Mie Dr D mi-a recomandat-o.

Sa ne tineti la curent cu evolutia voastra ... Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Da, i-am scris Laurei de Fraxiparine/ Clexane de 0.4. Astept si parerea lor.

O voi intreba si de analiza asta pe dr Uscatescu (de fapt eu tin legatura cu ea prin asistenta, ca nu am avut cum sa ajung la Fundeni sa vb direct).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Este o analiza care se face oricum pt monitorizarea pacientelor aflate sub tratament cu heparina, la Fundeni. Adica si de intrebati si de nu intrebati analiza tot se face.

Important este sa mergeti la monitorizari si sa urmati tratamentul prescris de catre medicul hematolog care va urmareste sarcina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Neatza,

Poate va intrebati ce mai fac m-a sunat Laura ieri, continui cu aceeasi doza cu care am inceput si ...asteptam sa vedem joi la eco & estradiol ce se mai intampla.

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiya spune:

Am vorbit si eu cu Maria. Din pacate estradiolul meu in a doua zi de stimulare a iesit doar 55 si am marit dozele. O sa vad joi ce se mai intampla.
Sufletel_80 iti multumesc pentru sustinere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

katiya, si foliculii cum evolueaza? in ce numar sunt? Cu ce doze ai inceput stimularea?

Catalina, tu ai avut in procedura Clexane? La cate zile de la inceperea injectiilor se merge pt monitorizare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiya spune:

Pai cum evolueaza o sa vad joi. Am cate 7 foliculi pe fiecare ovar si am inceput cu 250 puregon si 150 menopur iar acum am 275 puregon si 225 menopur.

Mergi la inceput