Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

catalutza atunci nu stiu de la ce ar putea fi.....................
dar sper sa nu fie nimic grav............

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Buna ziua dragele mele...

Azi facem cinste, avem 3 luniteeeee!!!!

TORT

As fi vrut sa scriu mai multe, dar noi marcam cele 3 lunite cu o criza maaaare de colici...sper sa fie ultima (n-am avut decat trei si toate in primele 2 luni, asa ca nu mi-o explic pe cea de azi..., dar na...tre' sa ne descurcam si cu asta)...

Deocamdata fac ture prin casa si cant "happy birthsday" pe ritmuri de nani-nani...

Va

PS. Xela uite reactia lu' fii-mea cand l-a vazut pe smecherasul de Cristian...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Cata, eu zic sa ai rabdare sa vezi cum face kk data viitoare. Iti spun si eu ca 37,1 nu e febra si daca a avut si mai mult, dar a scazut, eu zic ca e de bine. Firisoarele alea negre imi suna nitel suspect, dar orice ar fi, tot lapticul tau e cel mai bun medicament pt ea. Sanatate multa, sa ne tii la curent!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Now, bring me that horizon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Am mancat peste ieri (crap la cuptor cu lamaie) dietetic...oricum mi-e o frica de ea ca sunt patita cu colicile ei si mananc numa' "light". nu e de la mancare ca in rest (in afara de peste am mancat si acum cateva zile...)

Si inca o intrebare pt tine, ca de cand ma tin, cum ai descoperit ca are reflux bb si de aia tipa la san..si a mea tipa de mama focului dupa 5 min de supt si greu o conving sa mai manance...nu regurgiteaza deloc in schimb...



si Raru mai face verde dar firisoare negre e drept ca n-am vazut. eu nu cred ca e ceva, tinem pumnii sa fie bine.

refluxul s-a diagnosticat ecografic. m-am intins langa bb pe patul de la ecograf si i-am dat sa pape in timp ce i se facea eco. cand s-a vazut pe ecran ca se intoarce lapticul a si inceput sa planga..



mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

ayana, la multe lunite Dariei!

mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Hello, hello!
Nikole pt capitol!
Bea superbe pozele, superb Ivan.
catalutza imi pare rau de problemute.
Ayanna sa-ti traiasca printesa si LML pufuletilor de astazi!
Cristies sa stapaniti sanantosi noile achizitii! Vazut film cu Alexis, tare simpatic!
Asta din ce imi amintesc ca ati avut spor la scris nu gluma.
Unboticutz parca intreba de baia in cada. Eu ii fac cu colac, danyelana nu stiu cum ii face.
Eu am spalat, calcat, putina ordine prin casa, am culcat bebelina si ma relaxez cu un green apple. Sper sa-mi tina relaxarea asta mai mult de 30 de min.
Va pup pe toate si pe toti (pufuletii)!



Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Buna ziua dragele mele...

Azi facem cinste, avem 3 luniteeeee!!!!

TORT

As fi vrut sa scriu mai multe, dar noi marcam cele 3 lunite cu o criza maaaare de colici...sper sa fie ultima (n-am avut decat trei si toate in primele 2 luni, asa ca nu mi-o explic pe cea de azi..., dar na...tre' sa ne descurcam si cu asta)...

Deocamdata fac ture prin casa si cand "happy birthsday" pe ritmuri de nani-nani...

Va

PS. Xela uite reactia lu' fii-mea cand l-a vazut pe smecherasul de Cristian...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures






la multe lunitze!!!!!!!!!!!!!!multu de tratatie!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Hello, hello!
Nikole pt capitol!
Bea superbe pozele, superb Ivan.
catalutza imi pare rau de problemute.
Ayanna sa-ti traiasca printesa si LML pufuletilor de astazi!
Cristies sa stapaniti sanantosi noile achizitii! Vazut film cu Alexis, tare simpatic!
Asta din ce imi amintesc ca ati avut spor la scris nu gluma.
Unboticutz parca intreba de baia in cada. Eu ii fac cu colac, danyelana nu stiu cum ii face.
Eu am spalat, calcat, putina ordine prin casa, am culcat bebelina si ma relaxez cu un green apple. Sper sa-mi tina relaxarea asta mai mult de 30 de min.
Va pup pe toate si pe toti (pufuletii)!



Mirela fericita de Mara Ioana

mersi
si noi te pupaM si pe pufuletele tau................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Buna ziua dragele mele...


PS. Xela uite reactia lu' fii-mea cand l-a vazut pe smecherasul de Cristian...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures







vaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
deci e clar....................ii place s-a si indragostit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e mortala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Unboticutz parca intreba de baia in cada. Eu ii fac cu colac, danyelana nu stiu cum ii face.
Eu am spalat, calcat, putina ordine prin casa, am culcat bebelina si ma relaxez cu un green apple. Sper sa-mi tina relaxarea asta mai mult de 30 de min.



da, eu intrebam. Raru e super incantat de apa, se balaceste cu mare placere dar face balta in jur. ce harnica esti! eu de cand a adormit raru stau pe net si mananc am de calcat si de intins rufe si nu imi vine sa ma apuc.

mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput