Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui unboticutz

salutare si de la noi!

alexutzza ce amintiri mi-ai trezit cu mancarea libanezaa! vreaau si eeu! mie imi placea libanezul de la pta gemeni, nu mai stiu cum ii zice.



mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...


four seasons

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

HELP FETELE!!!!!!!!!!!!! Irina a facut caca verde si cu niste firisoare negre prin el... am dus corpo si coprocitograma la Synevo vineri ne da rezultatul. Pediatra a zis ca mai mult ca sigur nu e nimic da sa il duc totusi...si ce credeti, mi s-a parut mai calda ca de obicei si ii iau temp...avea 37,4 apoi la vreo ora 37,1...ea are de obicei cam un 36,5-36,7 in mod normal cand e calma....acum chiar sunt panicata, nu stiu ce sa fac, sa mai sun pediatra o data? O sa im zica ce stiu si io ca 37 nu e febra, da copilu' nu a avut asa peste 37 decat cat a facut vaccinul.....

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

alicredo - m-am distrat pe cinste spaga la popa, asta tb sa fie culmea spagii . mie mi-au cerut cert de nastere. cel mai bine intrebi direct la biserica

ratusca - poate are rosu in gat??? zic si eu ...
cel mai bine sa-l vada un medic maine daca tot asa e.vezi daca face si febra. in general pe seara ar tb sa fie mai mare temperatura
sa va fie de bine botezul

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)


Nu stiu ce sa zic, joi cand am fost la vaccin s-a uitat in gatul lui si nu avea nimic, doar faza cu inflamatia la urechi... sa fi facut de atunci rosu in gat...

Multumim de urari!

Oricum, daca si maine e tot asa, clar il sun pe doctor sa vina sa ne vada. Intre timp am inceput sa notez exact cati ml mananca la fiecare masa (cu exceptia sanului tras direct) si cat cantareste fiecare pampers, ca sa vad cat a mancat in 24 de ore. Ar trebui 900 ml, sa vad ce iese, ca din ce am notat pana acum, e JALE!!!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

In sfarsiiiiit,am ajuns si eu la zi..., aici daca lipsesti cateva zile iti ia dublu sarecuperezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Mi se pare mie sau lumea a inceput diversificarea? Sau sunt eu pe carari si voi glumiti si eu nu ma prind???

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

catalutza ce-ai mancat? noi am avut si 37.6 si doctorita ne-a zis ca asta nu-i febra..

mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui unboticutz

catalutza ce-ai mancat? noi am avut si 37.6 si doctorita ne-a zis ca asta nu-i febra..

mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...


Am mancat peste ieri (crap la cuptor cu lamaie) dietetic...oricum mi-e o frica de ea ca sunt patita cu colicile ei si mananc numa' "light". nu e de la mancare ca in rest (in afara de peste am mancat si acum cateva zile...)

Si inca o intrebare pt tine, ca de cand ma tin, cum ai descoperit ca are reflux bb si de aia tipa la san..si a mea tipa de mama focului dupa 5 min de supt si greu o conving sa mai manance...nu regurgiteaza deloc in schimb...

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

catalutza stiu si eu ca 37 nu e febra................nu cred ca e grav..tu ce ai mancat?
ceva salata castraveti, spanac ceva nu ai papat???????????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

catalutza stiu si eu ca 37 nu e febra................nu cred ca e grav..tu ce ai mancat?
ceva salata castraveti, spanac ceva nu ai papat???????????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Nu mananc nimic viu adik crud...nu e de la mancare ca m-a chestionat si pediatra

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Mi se pare mie sau lumea a inceput diversificarea? Sau sunt eu pe carari si voi glumiti si eu nu ma prind???

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)


nu, nu doar se vorbeste asa.preventiv..........

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput