Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

BEA fa-ti peeling. Sunt o groaza de lotiuni si geluri de peeling sau merge cum ai auzit cu malai si ulei de masline, io mai stiam si cu zatz de cafea...

Cris d eu stiu ca branza cu mucegai si carnea cruda sunt in continuare interzise daca alaptezi...si nu are legatura cu colicii ci cu anumite bacterii pe care le pot face la stomac

Alicredo eu cand m-am casatorit mi-a trebuit certificat de botez si cand mi l-a emis biserica am fost uimita sa vad cate si mai cate evidente au acolo, da iti trebuie ptr ca iti inregistreaza seria , numarul etc la ei la catastif, dar merge si o copie

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

alt sos!!!!!!!!!!!!!!!!

ultima data pe la 11 cand l-am schmbat nu am vazut nimic, acu cand l-am desfacut, va ca i sa- inrosit un pic preputul, bine zic, varful acolo......ce sa ii fac????????????????

oare de ce s-a inrosit??????????

am luat nivea pudra pt piele sensibila, pana acum a avut pt piele normala, a fi din cauza aia????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





fii sigura ca tragi un pic de tot de el in jos si speli bine cu apa si gel de dus si poti da cu Rivanol si f bun e unguent Neopreol.
Pudra in genere usuca , eu dau dar destul de rar, de obicei dau cand stiu ca plec la plimbare si nu o sa ii mai pot schimba pampersu prea curand decat in caz de forta majora....

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

alexuttzza am incercat 7000 de creme si de la fiecare se inroseste si nu merge deact nivea pudra...........e singura care a mers pana acum.............

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Ah, innebunesc! Asta micu' nu mai vrea sa manance!!!! Cand ii dau bibe parca il bat!!! numai in 60-70 ml ma tine de azi dimineata! Si e smiorcait, ceea ce e foarte ciudat, el nu facea asa! Ce-o avea Doamne???

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

BEA fa-ti peeling. Sunt o groaza de lotiuni si geluri de peeling sau merge cum ai auzit cu malai si ulei de masline, io mai stiam si cu zatz de cafea...

Cris d eu stiu ca branza cu mucegai si carnea cruda sunt in continuare interzise daca alaptezi...si nu are legatura cu colicii ci cu anumite bacterii pe care le pot face la stomac

Alicredo eu cand m-am casatorit mi-a trebuit certificat de botez si cand mi l-a emis biserica am fost uimita sa vad cate si mai cate evidente au acolo, da iti trebuie ptr ca iti inregistreaza seria , numarul etc la ei la catastif, dar merge si o copie

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Saru'mana ca mi-ai amintit!!!
Zatul de cafea e si anticelulitic. Nu stiu daca are efect dar sigur o sa incerc.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

alicredo - m-am distrat pe cinste spaga la popa, asta tb sa fie culmea spagii . mie mi-au cerut cert de nastere. cel mai bine intrebi direct la biserica

ratusca - poate are rosu in gat??? zic si eu ...
cel mai bine sa-l vada un medic maine daca tot asa e.vezi daca face si febra. in general pe seara ar tb sa fie mai mare temperatura
sa va fie de bine botezul

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

salutare si de la noi!

alexutzza ce amintiri mi-ai trezit cu mancarea libanezaa! vreaau si eeu! mie imi placea libanezul de la pta gemeni, nu mai stiu cum ii zice.

myky791, cand ai depus dosarul? felicitari pt decizie, sigur iti intra in mai.

cristies, ce tare e alexis cu ratza! imi place mult, de unde e? as servi si eu lui Raru!

bAly, lactatele au legatura cu refluxul sau sunt bonus? si al meu plange de mi se rupe inima la san. lapte nu mananc dar branza/unt/sana zilnic.

bea, eu am steamer si se aduna apa intr-o tavitza deci ai cu ce sa diluezi piureul. eu nu voi incepe diversificarea mai devreme de 6 luni daca (Doamne ajuta!) n-avem alte probleme. pt firele crescute sub piele trebuie frecata pielea bine la baie (cu manusa din aia speciala) si dat cu crema dupa sa se inmoaie. pielea mea n-a mai vazut crema de cand am nascut..cand aveam tmp ma frecam pe piele cu zatz de cafea amestecat cu ulei de bebelusi, lasa o piele fiiina si miroase super! singurul inconvenient e ca freci mult cada dupa.

fetele care faceti baitza la bbi in cada, cum procedati?

mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

bea, extraordinare pozele, traiesti intr-un tinut de vis! ce satula mi-s de betoanele din bucuresti

mami de strengarel dulce Rares Mihai
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Raportez azi un Daniel cu ace-n fund, cu mare frecush si somn de doar 10 min....si mai raportam baiat DECALOTAT COMPLET!!!! Am barbatel de=acum, ai auzit Alexandra-Elena??? CU slabit e gele rau!!!!!!
CRIS , ahhhh, cardioooooo, super! Eu n-am timp!!!!!!!!!! SI vreau si eeeeeeeeu!!! Si chiar 3 kg mai ai de dat jos? SUper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

multumesc fetele de raspunsuri......inata ce-l bag pe asta mic la somn, merg si trec la treaba..............


are legatura inrosirea putzucii cu umflarea sanilor?

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput