nasterea la Spitalul judetean Ilfov,fost Titan (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizuca26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krys_nico

Citat:
citat din mesajul lui lizuca26

Buna fetelor, sunt pacienta domnului doctor Tarig si urmeaza sa nasc pe 23.04.2010. Este cineva care a nascut cu Dr.Tarig, poate imi dati si mie mai multe informatii legate de partea financiara, insa nu m-am hotarat cum o sa nasc normal sau cezariana. Voi cum credeti ca este mai bine?
Va multumesc anticipat!


Buna, Lizuca!

Si eu sunt tot pacienta dl dr Tarig si am DPN pe 21.03.2010. Dupa ce voi naste voi posta aici toate detaliilepe care vrei sa le cunosti. Daca citesti de mai din urma la acest subiect o sa vezi ca mai sunt fete care au nascut cu dl dr. Ce am vazut ca mai toate in schimb au nascut prin cezariana. Eu as vrea normal, dar vedem ce se mai intampla si ce o sa zica clar si dl dr. Te tin la curent cu ce se va intampla.

37+ cu


Buna Krys,
Si eu ma gandesc sa nasc normal, ma sperie un pic dar cred ca te refaci mai repede decat dupa o cezariana. Ai vorbit cu dl dr. ceva legat de bagaj?
Iti doresc sa ai parte de o nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krys_nico spune:

Buna, Lizuca!

Nu am vb nimic cu dansul despre bagaj. Eu deja mi l-am facut, k sa fie pregatit, sa stau eu linistita, dar l-am facut dupa listele de gasite pe aici pe forum. L-am intrebat de bagaj pt bebe, si mi-a spus k la inceput nu va fi nevoie, k oricum imediat dupa nastere il tin infasat si a zis k are timp daca e sotul sa se duca sa cumpere. Eu personal sunt superstitioasa si nu vreau sa cumpar absolut nimic pt bebe, asa ca se va duce el dupa aia sa cumpere ce trebuie pt spital pt el.
De nascut si eu totusi as tinde spre natural, din cate am inteles k si dansul este in primul rand pentru normal, atunci cand se poate si nu intervin alte probleme. Vom vedea atunci oricum, sper sa fie ok, sa nu fie probleme.

Krys 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meowsette spune:

Buna, fetelor! Desi nu ma incadrez la statutul de graviduta am si eu un mare morcovel : urmeaza sa ma operez in 11.03 de chist ovarian, la spitalul ilfov. Am aflat eu ceva, ceva din detaliile tehnice "tarife" si alte cele, dar mi-e frica rau de anestezie. Ma luminati si pe mine cam cum decurge? multumesc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krys_nico spune:

Buna, fetele!

Uite de abia acum reusesc sa scriu si eu. Am nascut pe 23.03.2010 la 12:20 prin cezariana dupa un travaliu de 12 ore. Ce sa va spun despre spital?
In primul rand este curat peste tot si la blocul de nasteri si la saloane. Eu am stat la salon doar cu inca o fata, am fost foarte putine care am stat la saloane. Noi 2 am fost singurele de acolo pentru o noapte. Mai toata lumea a optat pentru rezerve. Si saloanele sunt foarte ok, sunt curate, cu baie in camera, dar nu am avut dus in camera. De platit am platit doar la externare o taxa de lauzie de 30 ron, in rest nu am platit nimic.
Despre personal.... La blocul de nasteri toate doamnele de acolo au fost super chiar fara a cotiza absolut nimic la ele, de la moase (am prins 2 ture ), pana la infirmiere, cel putin moasa de pe tura 2, Nicoleta, parca, a stat cu mine si mi-a monitorizat contractiile non-stop aproape.
in schimb la salon cam naspa asistentele de acolo. Tratamentul prescris de dl dr nu ni s-a facut ca lumea, nu ni se facea la timp, veneau asistentele cand isi aduceau aminte. Asistentele lu bebe au fost muuult mai ok. De imediat de cum intri in salon iti si aduce copilu si ti-l pune in brate. Faza mai naspa e k mie nu prea mi-a aratat nimeni mai nimic, avand in vedere ca sunt mamica pt prima data, atat mi-a arat asistenta cand mi-a adus fata cum sa o schimb de pampers si mi-a pus-o ea la san si a plecat.
Nu stiu ce altceva sa va mai spun.

Daca mai aveti intrebari, cu cea mai mare placere!

Va pup pe toate pe burtici sau pe voi si pe pici!!!

Cristina Delia Gabriella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca26 spune:

Sa-ti traiasca fetita!
Krys poti sa-mi spui cat ai dat la doctor,anestezist,neonatolog? Si daca ai timp sa-mi spui ce ti-a folosit din bagajul tau si al piticei. Trebuie sa nasc si eu in cateva zile si vreau sa vad ce mai trebuie la gabaj.
Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krys_nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui lizuca26

Sa-ti traiasca fetita!
Krys poti sa-mi spui cat ai dat la doctor,anestezist,neonatolog? Si daca ai timp sa-mi spui ce ti-a folosit din bagajul tau si al piticei. Trebuie sa nasc si eu in cateva zile si vreau sa vad ce mai trebuie la gabaj.
Multumesc frumos!


Multumesc frumos!
Pai am data asa: la doctor 200 eur, anestezist 150 ron, moasa 60 ron si la asistentele care faceau baita la bebe seara cate 10 ron. In rest doar la infirmiera de la blocu de nasteri care m-a mutat la salon 10 ron si atat. Sincer in rest nu am mai dat nimic.
Din bagaj am folosit mai tot ce am avut la mine. Lista am lat-o de aici de pe forum. Neaparat pt tine mai multe camasi de noapte si chiloti, ai mari sanse sa te patezi din pacate si e bine sa fi pregatita, iar pt bebe pampersi, serv umede, sampon, hainutze de schimb pt fiecare seara petrecuta acolo cel putin. Ti-am zis mie mi-a fost de folos lista de pe forum.
Nastere usoara iti doresc si sa auzim vesti bune dupa aceea!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krys_nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui krys_nico

Citat:
citat din mesajul lui lizuca26

Sa-ti traiasca fetita!
Krys poti sa-mi spui cat ai dat la doctor,anestezist,neonatolog? Si daca ai timp sa-mi spui ce ti-a folosit din bagajul tau si al piticei. Trebuie sa nasc si eu in cateva zile si vreau sa vad ce mai trebuie la gabaj.
Multumesc frumos!


Multumesc frumos!
Pai am data asa: la doctor 200 eur, anestezist 150 ron, moasa 60 ron si la asistentele care faceau baita la bebe seara cate 10 ron. In rest doar la infirmiera de la blocu de nasteri care m-a mutat la salon 10 ron si atat. Sincer in rest nu am mai dat nimic.
Din bagaj am folosit mai tot ce am avut la mine. Lista am lat-o de aici de pe forum. Neaparat pt tine mai multe camasi de noapte si chiloti, ai mari sanse sa te patezi din pacate si e bine sa fi pregatita, iar pt bebe pampersi, serv umede, sampon, hainutze de schimb pt fiecare seara petrecuta acolo cel putin. Ti-am zis mie mi-a fost de folos lista de pe forum.
Nastere usoara iti doresc si sa auzim vesti bune dupa aceea!!!!





Am uitat sa zic de neonatolog, eu nu am dat nimic, deoarece atunci cand am nascut (adica la 12:20 noaptea) asistenta resp nu a vrut sa ia nimic de la sot, iar dr neonatolog nu venea decat dim la vizita vedea p bebe cum e si pleca, si nu i-am mai dat nimic si s-a purtat ok oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gliliana spune:

Buna burticilor

Sunt o burtica cu termen intre 05-09 si o sa nasc cu dna doctor Bernevig Mihaela la JUDETEAN ILFOV .Ma nelinisteste faptul ca de dna Bernevig nu prea aud nimic ( de bine). Eu am ales-o pentru ca anul trecut a operat-o pe mama mea de un chist de vreo 5 cm. A fost totul ok . In noiembrie 2009 am fost la ea pentru ca din neglijenta altor medici am aflat cu intarziere ca aveam o rana pe col de toata frumusetea, motiv pentru care nu putem ramane insarcinata. Am urmat tratamentul prescris de ea , rana s-a dus treptat iar in decembrie am ramas insarcinata asta dupa ce 1 an de zile m-am cam chinuit degeaba. Ce vreau sa punctez este faptul ca nu este deloc neglijenta cum scriau unele fete.Ma pun insa pe ganduri si comentariile lor.Va rog sa imi impartasiti si mie din experientele neplacute avute cu ea , daca au fost! Legat de spital nu inteleg pana la urma daca te lasa sau nu cu insotitor , Poate o proaspata mamica ma poate ajuta cu un raspuns concret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopurcarea spune:

draga mea, si eu am nascut cu dna dr bernevig mihaela pe 8 ianuarie 2010 si iti pot spune ca este o tipa super. nu stiu ce experiente neplacute au avut celelalte fete dar eu nu am pentru ea decat cuvinte de lauda. stai linistita ca totul o sa fie ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

Buna fetelor, sunt si eu o mamica in devenire am DPN 31.07 si as vrea sa nasc la spitalul judetean ilfov cu dr alina craciun prin cezariana (am niste problemute). A mai nascut cineva cu ea? Mie mi se pare f ok la consulatatii, dar nu prea am gasit pe forumuri foarte multe despre ea. As mai vrea sa le intreb pe fetele care au nascut prin cezariana cat timp se sta la reanimare si dupa cat timp te duc la salon. Cand te duc la salon iti aduc copilul imediat la tine?

19+

Mergi la inceput