nasterea la Spitalul judetean Ilfov,fost Titan (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nedflor spune:

Buna fetelor, a nascut cineva rin cezariana cu dna dr. Craciun Alina?
E ok, cum se comporta?Nu am prea multe detalii despre dna dr.Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roshioara spune:

Buna fetelor , sunt putin speriata ...sunt insarcinata in saptama 33 si doctora mi-a zis ca am bebelusul micut (cantareste 1'5kg) :((( spunetimi daca ati avut probleme de genul acesta va rog. Sunt foarte speriata nu stiu ce sa fac .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCRIMI spune:

Buna eroinele mele .
In maxim o saptamana urmeaza sa devin mamica si am mare nevoie de ajutorul vostru. Datorita unor probleme oftalmologice sunt nevoita sa fac cezriana . Vreau sa stiu daca a mai nascut cineva cu doamna doctor Brasoveau Geanina , cat sa pregatesc financiar momentul : bani la doctur , anestezit , etc si cam ce sa am in bagaj pentru mine si bebe
Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCRIMI
cam ce sa am in bagaj pentru mine si bebe

Lucrimi pentru ca mai ai atat de putin pana la eveniment iti spun rapid cam ce ti-ar trebui:
- pentru tine: 2 camasi de noapte, 1 pereche de papuci, chiloti, sosete, tampoane Always Night (sau ce preferi, dar sa fie lungi), un prosop de fata
- pentru bebe: cate un rand de hainute pentru fiecare noapte de spitalizare pentru ca seara le face baita la bebei si iti vor cere hainute, crema pentru fundulet (de galbenele sau bepanten), pampers (cam 6 pe zi), servetele umede
- servetele umede pt tine, servetele de bucatarie la cutie, o lingurita si o cana, garmastan, algocalmin, supozitoare cu glicerina, ceai de lactatie, apa plata la sticle de 0.5l (neaparat) si paie (la terapie intensiva nu poti sa ridici capul si nu ai cum sa bei apa altfel decat cu paiul).
Eu am avut si un biberon, solutie Chicco de sterilizat si o cutie in care am sterilizat biberonul. Cand imi aduceau lapticul il transferam in biberonul meu pentru ca tetina celui de la spital avea gaura prea mare si fetita mea se ineca atunci cand papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCRIMI spune:

multumesc mult FOARTE MULT .
acum mai am de aflat partea financiara si sunt pregatita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCRIMI spune:

Sunt in mare impas , nu gasesc pe nimeni care a nascut prin cezariana cu doamna doctor Brasoveanu Geanina . Vreau sa stiu cat trebuie sa dau la doctor la anestezist etc
Nu dispun de bani si va fi necesar sa fac rost dar trebuie sa am idee in jur de ce suma
Tot pe acest forum am gasit multe respunsuri care mi-au fost de mare ajutor sper sa fiu ajutata si acum
Mai am putin , se pare ca 26 01 2010 va fi ziua javascript:insertsmilie('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopurcarea spune:

draga lucrimi , eu am nascut la spitalul judetean ilfov pe 8 ianuarie 2010 dar nu cu dna doctor brasoveanu. din cate am auzit este o tipa super. daca te ajuta cu ceva eu am dat 1000 lei la medicul care mi-a facut cezariana , 200 lei la anestezist , 100 lei la neonatolog , 100 lei la asistenta care m-a asistat la operatie si o multime de maruntis la asistente si infirmiere(5-10 lei). in rest conditiile sunt super ok . multa bafta!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

lucrimi eu am dat 1000 doctorului, 300 anestezistului (stiu ca e mai mult decat am vazut ca se da in general, dar asa am vrut eu sa dau), 200 neonatolog, 50 la asistenta din sala de operatie (cea care te conduce in sala de operatie si iti pune branula, senzorii etc - asta ca sa o identifici, ca sunt o gramada de persoane in sala de operatie - e bine ca vin pe rand). Nu am nascut cu dna dr Brasoveanu, dar era o mamica acolo care spunea ca i-a dat 500 lei. Fiecare da dupa posibilitati si dupa cum considera. Oricum toti sunt extrem de draguti indiferent ca le dai sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca26 spune:

Buna fetelor, sunt pacienta domnului doctor Tarig si urmeaza sa nasc pe 23.04.2010. Este cineva care a nascut cu Dr.Tarig, poate imi dati si mie mai multe informatii legate de partea financiara, insa nu m-am hotarat cum o sa nasc normal sau cezariana. Voi cum credeti ca este mai bine?
Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krys_nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui lizuca26

Buna fetelor, sunt pacienta domnului doctor Tarig si urmeaza sa nasc pe 23.04.2010. Este cineva care a nascut cu Dr.Tarig, poate imi dati si mie mai multe informatii legate de partea financiara, insa nu m-am hotarat cum o sa nasc normal sau cezariana. Voi cum credeti ca este mai bine?
Va multumesc anticipat!


Buna, Lizuca!

Si eu sunt tot pacienta dl dr Tarig si am DPN pe 21.03.2010. Dupa ce voi naste voi posta aici toate detaliilepe care vrei sa le cunosti. Daca citesti de mai din urma la acest subiect o sa vezi ca mai sunt fete care au nascut cu dl dr. Ce am vazut ca mai toate in schimb au nascut prin cezariana. Eu as vrea normal, dar vedem ce se mai intampla si ce o sa zica clar si dl dr. Te tin la curent cu ce se va intampla.

37+ cu

Mergi la inceput