FIV Europa(31)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Fetelor ,
ma poate ajuta cineva cu 6 merional?
Am nevoie de ele pana vineri pentru o perioada de 10-12 zile pana ma intorc din Ungaria si pot sa le inapoiez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Buna fetelor,
Va citesc de ceva timp si m-am bucurat pt fiecare reusita.Fetelor care sunt in focuri le doresc multa bafta si toate sa fie cu rezultate pozitive, iar celor care au resuit le doresc bebebi sanatosi, la termen si sarcini usoare. Le rog pe fetele care au facut progesteron injectabil sa-mi spuna si mie ce gramaj au facut si la cat timp si daca vreuna din voi a facut pregnyl dupa et, tot asa ce concentratie si la cat timp.
Va multumesc foarte mult.
Eu urmeaza sa fac luna ac un FET, dar in tara nu in strainatate si doream sa fac o comparatie la tratamente pt ca am 3 fiv-uri si un FET, toate nereusite- diagnostic endometrioza.

Va mult pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Broscuta 7-Eu am facut progestero0n injectabil dupa FET, mai exact Proluton depot de 250mg/2 injectii pe saptamana pana in saptamana 12 de sarcina.Nu stiu daca la noi gasesti Proluton ,dar subsatanta este hidroxiprogesteron si la noi cred ca vei gasi sub forma de Gravibinon sau alta denumire.Bafta multa!
Fetelor va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Multumesc din suflet Cor Cora. Si eu tot proluton depot de 250 mg am.Dar la cate zile faceai? Scuze de atatea intrebari, dar incerc sa aflu cat mai multe. Eu pana acum nu am facut niciodata prg injectabil si nu prea stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Broscuta 7-Eu faceam o injectie martea si una vinerea.Asa au decis cei de la clinica..Am facut fet-ul intro vineri.O alta fata le facea lunea si joia.Trebuia sa treaca 2-3 zile intre injectari.Pregnyl n-am facut,daca faci Proluton este suficient.
Din cate stiu Pregnylul sustine faza luteala,dar se pot face decat 3 injectii(una in ziua transferului si apoi in a 3-a ,respectiv a 5- zi post transfer)sper ca asa este corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bonjour
monaliso cand dai startul iar ?
adijo ceva noutati?
bryny, buburuza,balantagravidutele..
moni , elenada ce fac piticii vostri?
weekend placut va doresc...
eu cum am un pic de timp liber cum ma gandesc la bebe..offf abia astept sa incep fiv4..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Broscuta draga
am facut la Asteptand un ingeras in martie un topic despre progesteronul injectabil. Special fiindca atunci nu gaseam nimic...
Eu am facut Prontogest zilnic (prof Obruca spunea ca e o varianta mai fiziologica decat Proluton depot, si ca medic ii dau dreptate; dar sunt sigura ca daca e sa fie Proluton e foarte bun si el).
Tu de unde ai gasit Proluton?
Bafta multa!
Si eu fac un FET in iunie, Doamne ajuta!


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete,
Brunia, odihna sprincenata in Romanica
Eu astept CM si apoi la treaba.
Pup tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Pisucmic, progesteronul mi l-a trimis o cunostinta din Germania.Problema e ca nu am decat cinci fiole si nu stiu daca sa mai cumpar sau nu. Am citit la unele fete ca scadeau doza treptat, nu stiu cum o sa procedez, offf, offf.
Am citit si la subiectul celalalt Eu sper sa fac luna aceasta. Miercuri merg la eco.
Bafta multa si tiesi la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata gagici.
Primit CM ieri, inceput Decapeptil.
De maine incep Gonal daca totul e ok cu analizele de azi ..
Bruni, pup
Bafta tuturor

Mergi la inceput