FIV Europa(31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multumesc elenada si adijo pt info; nu cred ca am pcos nici eu avand in vedere ca ovarele mele arata ok; probabil e vorba de o dereglare hormonala, dar nu pcos

testosteronul la mine este ok, am avut acnee in adolescenta, dar acum nu; greutate normala, fara pilozitate

oricum, imi voi face glicemia, insulina, DHEAS si SH-BG sa verific; stiti cumva daca glicemia si insulina le pot face oricand sau tb in anumite zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Mona, Ala sa dea DD sa fie cu noroc!!! Va tin pumnii sa obtineti rezultatul mult dorit!!!

Bruni nu stiu ce sa-ti spun...te inteleg perfect, dar nu ma simt in masura sa-ti dau un sfat in privinta asta. Ceea ce pot sa-ti sugerez, este sa faci putina acupunctura, daca ai posibilitatea. Eu cred m-a ajutat foarte mult, si nu am facut decat vreo 6 sedinte, una la 2-3 saptamani. In primul rand te relaxeaza si te ajuta sa treci mai usor peste stresul unui fiv. Eu te sustin in ceea ce vrei sa faci si sa-ti ajute Dumnezeu!!!

Cata cum ne sustii tu pe toate!!!! Imi doresc din suflet sa te rasplateasca si pe tine Dumnezeu cu minunea pe care ti-o doresti!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Brunadria-CRED ca tu esti singura in masura sa decizi cand vei face fiv din nou.Eu desi am facut et" cu un congelat" ,am facut pauza de la finele lui sept trecut pana in feb.Rastimp in care mi-am detoxifiat putin organismul (am apelat si la diverse suplimente desi nu prea credeam in ele).Am continuat sa iau anumite vitamine etc.Cand consideri ca esti pregatita psihic,fizic si emotional atunci este momentul.Oricand vei alege da faci ,iti doresc mult noroc si implinirea obiectivului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Fete dragi, am repetat beta azi, ziua 22 de la punctie iar rezultatul este 5320!!!

Va tin pumnii, tuturor care sunteti sau intrati in focurile fivului, sa obtineti rezultatul mult dorit. Credti in sansa voastra, minunile chiar se intampla!!!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bravo buburuzo. cresc gragaritele in burtica.

bafta multa fetelor


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Elenada asa este, cresc...si bine si fac, ca doar asa trebuie! Cresc si prichindeii tai frumosi!



------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:


Buna fete,
Eu cu dezamagirea in suflet...
Am facut ieri absorbitia..
Au fost 3 foliculi...si toti trei goi...bang..
Am ramas trasniti si noi si medicul...
asta e...
La ciclul urmator ( ca am de gand sa fac imediat ce-mi vine CM) vom reveni la metodele cunoscute.
Se vede ca menogonul nu a functionat de fel la mine..
Probabil ne intoarcem la gonal...
mai scriu cand imi revin.
Oricum avand in vedere ca eu vreau sa fac unul nou chiar luna viitoare, mi-a recomandat sa iau progesteron 12 zile , ovule si apoi imi va veni clclul si apoi incepem...
Ca sa nu se dereglege menstra...a zis el.
asta-i
pup tuturor si o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Mona imi pare rau, zuza draga! Muuuulta bafta data viitoare, sa fie reusita ta!Dar pana atunci, incearca sa te relaxezi cat de mult poti!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Mona40 ai putea intreba medicul daca un protocol lung nu ar fi mai eficient pentru obtinerea unor ovocite. La mine au gandit ei dupa analize ca as raspunde cu mai mare dificultate la stimulare si au decis ca e mai bine sa incerc protocolul lung. E adevarat ca a durat cam 6 saptamani pana la punctie, dar am avut 5 foliculi, dintre care 3 au crescut prea repede ca sa mai poata fi asteptati si ceilalti 2. La punctie din 3 foliculi grasuti au iesit 3 ovocite perfecte. Poate fi si asta o alternativa....
brunadria in Nl se face IVF la al doilea ciclu dupa o nereusita, deci probabil din pdv medical nu e nici o problema. Subscriu insa la ideea de a-l face cand te simti pregatita. Eu dupa esec am avut senzatia ca sunt intr-o competitie pe care musai trebuie sa o castig, dar dupa 1 luna mi-a trecut. Eu vreau sa las organismul sa odihneasca si sa se refaca dupa bombardamentul cu hormoni. Intre timp merg la acupunctura si beau ceaiuri deosebit de scarboase, dar ma simt excelent fizic si incep sa ma relaxez psihic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

mona imi pare tare rau ca nu ai putut continua..
data viitoare va fi mai bine..
eu incep tratamentul la mijlocul lui iunie
sper sa fie cu noroc de data asta...
va doresc numai bine

Mergi la inceput