FIV Europa(31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Catalina multumesc frumos!ce bine ma simt acum,sa stii ca miam dorit dintodeauna sa apar si eu acolo la reusite,dorinta indeplinita!numi sa cred nici acum si dupa ce iam vazut inimoara,o sa ma mai duc odata saptamana viitoare sa mai vad si sa si aud,ca ma intreba cineva cum nai auzit inimoara si treb sa ma duc sa o si aud!

ala77
primosiston este un soi de anticonceptionale...ai protocolu exact ca mine la fiv2!eu zic ca nu este tarziu ziua a8a avind in vedere ca esti la primul fiv si nu ai probleme,dar pt linistea ta ai putea sa faci un eco in tara inainte sa pleci ziua a5a de ex.Mult noroc!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

tamaryllis multumesc frumos!Doamne ajuta dorinta sa ti se indeplinesca anul acesta asa cum vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

fetele va rog o parere!eu sunt acum in saptamana a8a am primit mail de la wunscbaby cum sa iau in continuare tratam.sa va spun mai intai cum am luat pana acum:utrogestan 2dimi 4 seara.duphaston 2/zi,progynovamite2/zi.Acum miau sp sa iau duphaston3/zi pana in a12a saptaman si sa opresc utrogestan si progynova!Voi ce parere aveti??please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Catalina 2307-Multumesc mult
Ala-primosistonul se foloseste pt inhibarea ovarelor(sa se odihneasca putin).Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Va pup dragelor, sa fie cu noroc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

adijo si elenada, am si eu nevoie de putin ajutor; eu am raportul lh/fsh dublu, ceea ce ar indica pcos, dar ecografic nu se vede acest lucru; niciunul din doctorii la care am fost nu mi-a pus acest diagnostic; eu am cicluri regulate, desi lungi; ovulatie doar pe un ovar, dar sub stimulare cu amandoua

voua cum vi s-a pus diagnosticul? ce raport lh/fsh ati avut?

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Roxi, si eu am raportul lh/fsh =2/1; l-am avut chiar si 3/1. Dar am si aspect eco de ovare polichistice, testosteron usor marit( acnee si pilozitate), cicluri lungi ( 30-35 zile) anovulatorii, insa insulina si glicemia ok. Nu stiu daca doar pe baza raportului lh/fsh se poate pune dgn de ovare polichistice, cred ca trebuie sa mai ai cel putin inca un simptom. Ovulatia , in mod normal, nu trebuie sa fie de pe ambele ovare, o luna ovulezi cu un ovar , luna urmatoare cu celalalt.Deci, la tine e ok. Ce alte analize ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Roxi si mie mi-au pus diagnosticul de PCOS la Viena pe baza raportului lh/fsh. Nu mai tin minet cat era dar stiu ca nu era mare. pana atunci mi se spusese ca am ovare micropolichistice. Si eu am avut in adolescenta cicluri lungi apoi dupa cativa ani de AC s-au reglat la 30 de zile ceea ce era ok. Si eu am acnee si pilozitate si testosteronul marit. daca o sa am timo o sa caut analizele mele hormonale si o sa iti spun cat era exact raportul.

Bafta multa fetelor


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

credeti ca e suficient sa treaca 2 cicluri intre fiv uri ? eu stiu ca ar trebui 3..as face in iunie iulie pt ca in august clinica e in vacanta , e prea mult sa astept pana in septembrie..
ce parere aveti?
multumesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

bryny, cor-cora
Multumesc pentru raspunsuri. Va doresc sarcini usoare si copii sanatosi!

Mergi la inceput