Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *133*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia0807 spune:

Buna seara fetelor!
La multi ani sarbatoritilor de astazi! sa traiti dragilor,sa fiti sanatosi .
Ma bucur sa citesc de bien despre Anuta Nelei.Bravo piticot,sa te faci mareeeeee,sanatoasa ca frumoasa esti.
Hepi,tu imi esti tare draga,astept posturile tale cu drag.Am vazut pozele Maiei .sunt superbe! fata e minunata si intr-u asa peisaj nu ami pot sa zic nimic!
Alex ,imi pare rau sa aud ca ai probleme,se rezolva ele cumva.Nu te stresa ,frumoasa Zeina are nevoie de tine calma.
Am citit tot dar mi-a ramas prea putin in cap si nu vreau sa spun din ce motive.Am vazut ca deranjeaza cand te vaiti prea tare.
Monikus,te imbratisez cu drag si ciesc tot timpul cu un sentiment placut posturile tale.nu te supara,le ai pe ale tale sa te afecteze atat de tare un forum public!
Acum insa o sa-mi spun si eu parerea: UKA ,FRAGUTA SI CARE ATI MAI LUAT parte Lutonianei ,pierdeti din vedere de fapt esenta lucrurilor.Ati sarit in apararea Luciei fara a tine cont de dreptate! Aici toata lumea posteaza ce vrea.daca nu acceptati asta sariti peste posturile ce va deranjeaza vederea.Daca aveti conditii spuneti-le sau scrieti-le! daca trebuie doar sa povestim frumosul din viata noastra si sa cantam ,spuneti fetelor!
Si eu de ce vorbesc ? se vor intreba fetele..pentru ca nu e prima data cand Lutoniana taxeaza gratuit(la primul meu post a ripostat cam dur si i-am spus ca ma asteptam) si prea aspru o fata de pe forum.Ea e o fata nemaipomenita ,o dulce care e o optimista din fire,insa nu-si alege totdeauna cuvintele cu cea mai mare grija. ei bine nu toata lumea e ca ea.asta nu intelegem cateodata.ce sa facem? sa- i omoram pe cei ce nu vad lucrurile ca noi? inseamna ca nu-si iubesc copiii cele care se vaita ca nu dorm,nu mananca sau mai stiu eu ce?

A nu se intelege ca am ceav cu cineva dar si eu ma surprind cateodata ca fiind doamna cu drobul de sare sau stiu eu, exagerat de negativista,dar in acele momente nu cred ca vreau sa ma apostrofeze cineva.poate am nevoie de altfel de vorbe sa ma limpezesc la cap.
Cat despre noi: suntem bine,restul le pastram pentru noi.
Daca vreti sa nu mai postez astept sa-mi ziceti si ma retrag.
O seara buna.

Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009
Bebe voios de mami Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

LUME LUME auziti aici poveste
am fost mai devreme la carfur stand la casa, aud in difuzoare "parintii copilului pierdut sunt asteptati nu stiu unde" la care io "doamne fereste" casiera zice "pai ce duamna sa vedeti asta iarna pe viscol, unii au uitat copilul in scoica in carut afa in parcare , au venit dupa 1 ora jumate, intre timp bebelu de cateva luni a fost gasit de o angajata care sa uitat bucuroasa in cos poate au uitat uamenii ceva de valoare". parintii au avut noroc ca au aj inaintea politiei, ca altfel cred ca nu mai aveau copil


NO COMMENT

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

cucu-BAU

l-am pacaliiit!l-am pacalit! a mancat iaurt (bine, cu cereale si para cruda in el, da' nu se pune). iaurtul de la humana e cah, slava cerului


ura ura de 3x sa miroasa gura a iaurt

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Hai ma Ralu doamne fereste, ce tampiti pe lumea asta.

Iulia eu sigur iti spun ca nu vrea nimeni sa nu mai scrii, si sincer va spun, desi nu stiu dc va intereseaza, ca aceasta discutie a luat o prea mare amploare, si nu cred ca isi are rostul. Au mai fost cateva de-a lungul existentei noastre ca odisee si as vrea sa dispara in ceata si aceasta, nu vreau sa cred ca isi are locul aici o astfel de discutie. Astfel de neintelegeri sunt inevitabile, mai ales ca suntem multe si diferite si cel mai important pentru ca nu ne vorbim fata in fata, iar tonul de pe forum poate fi perceput gresit....asa ca, hai sa o lasam balta si gata...tot aici o sa ne plangem cand nu vom avea unde, si tot aici vom fi alinate cand vom suferi, insa tot aici ne vom varsa si bucuriile si fericirea, asa ca....si cu rele si cu bune hai sa fim ca pana acum....nu tine nimeni partea nimanui si nu vreau sa cred ca vor exista bisericute.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Off, fetelor, tocmai ce am tras o sperietura de zile mari. Emma s-a inecat cu o bucatica de mar care nu se pasase bine. Nu mai putea respira, a trebuit sa ii bag mana pe gat sa-i scot bucata! Si acum tremur toata. Asa imi este de frica de incidente din astea, am patit-o si la Andrei de mai multe ori. Aveti si voi mare grija, ca nu e de gluma.
Vik si Andra, multumesc de sugetii,o sa ma duc intr-un magazin sa miros parfumurile alea ca sa stiu pentru data viitoare.
Mai, eu tot gust din ciocolata aia, nu ma pot opri. Sper sa mai ramana ceva si pentru maine.
Monica,ti-a iesit mami, prajitura aia? Ia sa vedem daca sunt buna de detectiv. Eu cred ca este un tort. Si jumatatea aia care nu ti-a iesti este crema! Am dreptate?
Initial am crezut ca este tortuyl Winter, dar daca ai zis ca vii cu reteta e clar ca nu e el. Am innebunit de tot, numai la dulciuri ma gandesc!
Alex, esti figura mare cu usa aia, nu mai zic nimic!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Bravo Ioanna ati biruit!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

LUME LUME auziti aici poveste
am fost mai devreme la carfur stand la casa, aud in difuzoare "parintii copilului pierdut sunt asteptati nu stiu unde" la care io "doamne fereste" casiera zice "pai ce duamna sa vedeti asta iarna pe viscol, unii au uitat copilul in scoica in carut afa in parcare , au venit dupa 1 ora jumate, intre timp bebelu de cateva luni a fost gasit de o angajata care sa uitat bucuroasa in cos poate au uitat uamenii ceva de valoare". parintii au avut noroc ca au aj inaintea politiei, ca altfel cred ca nu mai aveau copil


NO COMMENT

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu


vai de mine si de mine! cum s-o putea asa ceva!?



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Bravo Ioanna ati biruit!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



sa vedem daca ne tine acuma



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Doamne Cristina bine ca sunteti ok...asa de frica mi-e si mie de incidebte din astea de mor....eu patit-o rau in primele zile acasa cand i-am dat bibe ptr prima oara....a fost groaznic si ma bucur ca era mama cu mine.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

seara buna!fetelor, hai sa ma laud si eu cu un bebe mancacios, ca vad ca sunt la mare cautare (de piure de avocado, intr-un filmuletz, de fasole verde cu ficatei de pui, in al doilea si papanasi fierti cu iaurt al treilea) si ceva poze bonus.

POZE

acus le incarc...merge super naspa

Mergi la inceput