Juniori de iunie-iulie 2003 (11): incepem scoala!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Dana - Intr-adevar nu am vazut PM-ul. Noi facem in Voluntari. Nu este un centru foarte amenajat iar echitatie nu se face de performanta. Ei mai mult se bazeaza pe ingrijirea cailor tinuti "in chirie". Dar ne place. Daca doresti iti dau adresa si un numar de telefon.

O saptamana usoara cu multa rabdare.

Pupici,

Maadi si Calin (19.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna seara...
despre stef zic numai de bine .ma uimesc si pe mine.parca a mai crescut si s-a mai cumintit fata de anul trecut.
ca activitati extra, stef merge la un curs de actorie si mai nou, la scrima.sa vedem ce si cum va fi mai incolo...
pupam si spor la munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

hello fetelor!

nu am multe noutati de povestit, dar incerc sa adun cate ceva ca nu am mai intrat de multisor.

tudor e in continuare incantat de scoala, foarte constiincios la teme, isi face singurel ghiozdanul dar este in continuare foarte obosit! n-am rezolvat inca problemele cu somnul, o tot pun pe soacra-mea sa fie insistenta dar nu are mare succes!

la scoala doamna le-a cerut niste abtibilduri micute gen fete zambitoare/ animalutze/ flori, ect pe care le lipesc pe caiet la fiecare lectie noua. arata foarte frumos si el este tare incantat de asta!

la canto nu a inceput inca sa cante propriu-zis, fac deocamdata exercitii de respiratie si teorie. ieri a primit un CD cu melodiile pe care le va invata, nu am apucat inca sa-l ascult.

nu mai stiu daca v-am povestit, el nu face in cls I si a II-a lb. engleza, au ca optional informatica. nu prea imi convine dar nu am ce face... incerc sa-l tin pe langa frate-sau cand isi face teme la engleza, desi el deja e mai avansat si sunt chestii prea grele pt tudor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Maadi, merci. Eram doar curioasa, eu sunt multumita de unde mergem noi. La ce nivel a ajuns Calin? Sunt curioasa la ce ma pot astept de la Stefania.

Noi primim maine primele note in carnet si Stefania e foarte emotionata. Si eu, dar nu arat . I-am spus in repetate randuri ca nu conteaza daca nu ia FB, ca doamna stie oricum ca ea s-a straduit cat a putut, si ca o sa fie si multe alte note. Sa vedem acum ce-o fi, ca la bastonasele ei nu cred ca are cum sa ia FB.

Gio, cum ii place Taisiei la sah?

Eu sunt fascinata de Sofia care evolueaza vizibil. E mult mai agera si mai iute la minte decat Stefania. Mai nou e fascinata de labirinturi si de jpcurile de diferente si deseneaza foarte frumos. Are "un secret" cu un coleg de la gradinita pe care nu a vrut sa mi-l spuna. Zau ca nici nu vreau sa ma gandesc ce o fi

Va pup,
Dana

Magic is any sufficiently advanced technology. - Arthur C. Clarke

3500+ km prin Norvegia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

hello fetelor!

recomandarea ministerului/ inspectoratelor scolare este ca in clasa I notele trecute in carnet sa fie numai de FB, indiferent cum arata bastonasele
asa ca nu-ti mai face griji, dana!

cu lipici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Mda, pai si atunci ce valoare mai are FB-ul daca il are toata lumea? Si intr-adevar, toti au luat FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Si eu am inteles ca in catalog vor avea cu totii FB.
In rest, vor obtine si alte calificative.
Invatatoarea ne-a spus ca intre 6-10 ani se consolideaza stima copilului fata de el insusi si ca pentru ei este important, in competitia calificativelor, pana si numarul calificativelor, astfel incat nu ar trebui sa fim ingrijorati de faptul ca toti vor avea FB!
Lui Vlad ii place cand este campionul clasei si este laudat in clasa de alaturi! Intre noi fie vorba, eu nu prea imi pot imagina cum zilnic este dus un copil in clasa de alaturi pentru a fi dat exemplu!
Pentru maine am de dus la scoala inramate lucrarile de la abilitati practice pentru a fi expuse. Pentru mine, care am doua maini stangi, va fi greu sa le si inramez, dar pentru placerea copilului, ce nu fac?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Buna ziua. Avem un lucru comun. Suntem mamici de copii de iunie 2003. Eu n-am mai intrat de mult pe aici, dupa cum se poate bine vedea. Am un baietel Rares, nascut pe 25 iunie 2003, sa ne treceti si pe noi:).

Am inceput si noi scoala, dar pe mine ma ingrijoreaza, putin, problema dintilor lui. In sensul ca nu si-a schimbat decat cei doi dintisori de jos, care i-au si crescut...si atat. In rest, nimic. Nu se misca niciunul. Mai sunt printre copiii vostri...asemenea exemple?:)
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

mirunaa - bine ai revenit!cu problema dintisorilor...cat a trecut de la schimbarea celor 2?ca la stef a trecut 1 an pana sa-i cada al treilea.
si trecand de la una la alta...
mai e o saptamana pana la minivacanta!
pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Multumesc de urari, gabi.
Cred ca se cam face anul de cand i-au cazut/crescut cei doi dinti. Tot incerc sa vad daca ceilalti dau vreun semn de "batzaiala" si nimic.
Vine minivacanta. E fffffff asteptata de el. Cred ca toti sunt incantati de o mica pauza.

Mergi la inceput