FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Oria multa bafta!! Dupa ET am dus o viata mai mult decat normala...cu nici o restrictie. Am mancat tot ce am poftit...am fost la plimbare...am fost la servici...tot ce faceam si inainte. O sa-ti spuna si dr sa nu te tintuiesti la pat ca nu ajuta. Doar fara efort mare, alcool, tigari....in rest tot ce doresti.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

yarrina: inca o data felicitari pentru reusita si multa sanatate!
eu ma pregatesc pentru FET, la inceputul lunii mai incep tratamentul in a 3a zi de cm FEMOSTON 2/10 3x1/zi; la prima monitorizare va trebui sa fac o punctie pentru extragerea lichidului ... pt ca hidrosalpingul s-a refacut. Saptamana asta ma duc la Fundeni sa verific cum mai stau cu factorul de coagulare si sa incep tratamentul cu Clexane. Acum caut pe forum persoane care au fost in situatia mea...cu hidrosaplings, punctie, clexaxane...si pregatire pentru FET.

Vad mai multa veselie pe forum, ceea ce ma bucurat nespuns de mult.
Bafta fetelor, sa auzim de cat mai multe burtici fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

pardon, acum am vazut gresala :)

Vad mai multa veselie pe forum, ceea ce m-a bucurat nespuns de mult.
Bafta fetelor, sa auzim de cat mai multe burtici fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mocanitza va fi cu reusita de data asta! Ai sa vezi! Au inceput 'succesele' la Sibiu!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata, fete frumoase

Vad ca se mareste grupul de aspirante
Raisa75, bun venit si sedere cat mai scurta pe aici.
Camrynna, eu tin agitatele gata de lansare pentru tine
Cristina12, ceva impresii de la prima intalnire?
Oria, bafta azi, sa-ti dea ok-ul pentru inceperea FIV-ului cum ziceai tu mai devreme, adica ...ieri. De fapt si eu tot asta sper sa aud vineri.
Bafta tuturor fetelor!
grupului de gravidute fericite.

O zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana_stoia spune:

Va rog sa ma treceti si pe mine la aspirante. Liana, 36 de ani,infertilitate inexplicabila, 3 IUI nereusite, 2 la Cluj cu dr. Micu, unul la Sibiu cu dr Ispasoiu. Urmeaza a patra IUI pe care o astept cu foarte mari sperante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Bafta Oria! Azi tinem pumnii stransi pt tine! Speram sa ne anunti ca te apuci IMEDIAT de treaba!

Mocanitza mult succes si tie! Pt mine FET a fost cu reusita, asa ca trebuie sa crezi in sansa ta! (desi la vreme respectiva eu ma gandeam ca embrionasii mei, dupa dezghetare nu vor mai avea aceeasi calitate ca primii...). Stii cati transferi acum? Scuze, dar nu stiu cati ti-au mai ramas...

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cristina hai cu impresii!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_12 spune:

Buna fetelor,
Abia acum am reusit sa intru (mi-a cazut net-ul). Pe scurt, nu pot spune decat UAU...a avut extrem de multa rabdare in a-mi explica pe intelesul meu ce urmeaza sa fac, ce riscuri sunt si ce am putea schimba in tratament pentru a spera sa fie bine. S-a uitat pe analize si nu mi-a cerut sa repet niciuna, a zis ca sunt destul de recente. S-a uitat la ecograf si a zis ca sunt la risc sa fac hiperstimulare (asta m-a speriat un pic) si mi-a dat protocolul de stimulare, asa ca de la urmatorul ciclu incep cu Marvelon.
Am atatea emotii si mai ales sperante si simt ca este altceva fata de prima experienta. Sper ca in iunie sa va pot da o veste buna.
NU stiti cati ani are dr I ca mi se pare ca este foarte tanar.
Simt ca voi fi mamica!
Oria77, tu ce impresii ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cristina . Are 33 si ochi verzi. Ma bucur ca ti-a placut!

fericita!!

Mergi la inceput