FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liana_stoia spune:

Draga Dordemunte, mare lucru sa nu ne stim macar din vedere, la cat e de mic orasul.
La noi cauza este (inca) necunoscuta. Analizele mele sunt destul de bune, iar sotul e de nota 10. Atat doar .. ca nu se intampla. Ultima inseminare am facut-o cu stimulare si am raspuns f bine la tratament, dar tot nu s-a intamplat nimic. Acum astept prima zi de CM ca sa sun la Sibiu si sa programam urmatoarea etapa. Un lucru e cert, am mare incredere in cei de la Sibiu, si mai ales in dr. I, si asta in primul rand datorita fetelor de aici. Povestile lor m-au convins sa merg la ei, si le sunt recunocatoare tuturor pentru asta.
Tu acum in ce faza esti, faci ceva tratament? Cand mai mergi la control?
Sunt sigura ca intr-un fel sau altul toate vom reusi, trebuie doar sa avem incredere in noi si in Cel De Sus!pentru toate fetele si mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana_stoia spune:

Draga [red]Raisa[/red, la noi prima consultatie a fost de fapt o discutie cat se poate de constructiva. Ne-am spus pe scurt povestea si am dus cu noi absolut toate analizele care le facusem inainte. Dupa ce au studiat analizele mi-au facut un ecograf, dupa care ne-au spus parerea lor si care ar fi pasii urmatori propusi de ei. Poate pare sec ce scriu eu, dar a fost altceva decat o banala consultatie. A fost o discutie intre oameni, si pt noi asta a insemnat foarte mult.
Sper ca ti-am fost cat de cat de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

trebuie sa recunosc si eu ca are nervi tari camrynna!!!

acum zece luni cand am facut prima stimulare cu clostylbegit mi-a intarziat fata de data la care il asteptam (28 zile fix-ca ceasu") exact 5 zile.

la fel ,in lasitate, nu am facut nici un test de pipi,100% convinsa ca sunt gravida.inca ma si laudam in fata sotului cu reusita.

si in dimineata zilei 5,m-am hotarat sa rup "pisica in doua" si am facut testul,care era NEGATIV!!!.cand l-am vazut, am fost atat de socata ca nu am reusit sa mai vorbesc cateva ore,deci o inteleg perfect pe camrynnna care tot amana momentul!

Draga Bonsai , fetelor , va multumesc enorm pt. intelegere ; la prima stimulare cu clomid am patit la fel .La fel si la prima , si la a doua .Venea la 32 de zile in loc de 28 .

Pt. ca la clomyd am auzit ca e faza luteala mai lunga, si ovulatia se produce mai lent , chiar si cu injectie Pregnyl .In schimb la aspirare ovulara , la punctie , este ca si cum am ovula direct , si intr-adevar vine ceas la 14 zile de la punctie .Am intalnit si un caz , o prietena care a avut beta negativ in ziua 13 de la transfer si apoi in 4 zile a avut CM .
Totul este relativ .Eu singura sperantza o am , asa ca un scurt licar , cand imi aduc aminte de pata roz de acum 10 zile .
Simonete , am asa ca un gust de zici ca mananc pasta de rosii , nu stiu daca e ala metalic ,ca nu am avut niciodata , dar seamana perfect cu bulionul .
NU am mai ajuns la pizza azi , am ajuns iar la supermarket cu sotul .
O seara minunata va doresc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Raisa muuulta bafta la FIV . eu cred ca o iau asa cu pasi de vata spre .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Sapt viitoare o sa ma programez pt eco,astept insa CM-ul pt ca sa stiu exact in ce zi.
Liana PM-ul tau nu e activat,probabil de aceea nu-mi poti scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

camryna eu stiu ce simti si sper din tot sufletul sa fie cu bobo..sa nu treci prin tot ce au trecut fetele la un raspuns negativ..dar treb facut odata si odata..atunci cand esti tu pregatita
dordemunte te asteptam cu vesti
raisa si eu am patit la fel ca tine ..imi puneam tot felul de intrebari .dar sa sti ca este exact cum ti-a descris Liana_stoia sunt niste oameni pe langa faptul ca sunt doctori exceptionali..si eu tot la dr ispasoiu merg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Doctorelul meu are din ce in ce mai mult 'lipici' la fete! Ati facut o alegere foarte buna, o sa vedeti. Eu am prins o incredere in el de la prima inseminare si am zis ca nu mai plec la alt dr nici impinsa de la spate. Si s-a vazut ca am avut dreptate. Multa bafta tuturor fetelor!!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

camryna, cred ca nu a scapat nici una dintre noi, cele de aici de la fiv, de experienta unor sperante spulberate de multe teste negative... Dar iti doresc din toata inima sa nu fie cazul acum si sa vii cu vesti grozave! (Macar stim ca stai bine cu EKG-ul, pe mine una ma lua inima pana acum sa nu aflu!)

Maine seara va povestesc cum am zapacit una bucata medic, ma duc sa imi recuperez eroul (dap, asta e sotul meu care se bate cu dragoni - pe playstation 3) ca ne asteapta 600km de batut!

Anda, multumim pentru pumnii stransi!

PS: yarrina te rog, daca se poate, un jurnal pe zile, ce-ai mancat, ce-ai baut, daca ai stat in cap si cat, daca te-ai rugat si de cate ori?!? Caut reteta pentru bebe si se pare ca tu ai folosit-o pe cea buna! Ma tin de sotii, ca ti-am devorat posturile...

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana_stoia spune:

Buna dimineata, fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana_stoia spune:

Ai dreptate, Dordemunte, PM-ul meu nu era activat

Mergi la inceput