FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Anda multumesc. Da, se pot face si acolo. Abia astept sa veniti cu impresii.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Imi povestea o prietena cum ca la shopping iti trec greturile dar nu am crezut! Sa stiti ca asa este. Ieri si azi m-am plimbat foarte mult si am uitat de greturi. M-au luat spre seara dar usor. Sa vedem maine la servici cum se prezinta situatiunea.
Oria sa stii ca semana...se dadea cu capul de peretii uterului ca ma'sa cand astepta rezultatul. Probabil daca ma duceam la clinica particulara capatam mai multe informatii dar cred ca este si prea devreme. Era foarte aglomerat la el. Mi-a mai zis de endometru ca-i 22 si cam atat. Saptamana viitoare sa ma duc iar la spital ca-i el de garda si dupa ce stabilim ce si cum avem ne 'mutam' la clinica cu programari ordonate.
Oare nu e prea mic? 3.4? Vad ca voi aveati de 9 mm.

fericita!!


Draga Yarrina, felicitari pt bebe vizionat, cu siguranta al 2lea se ascunde dupa sor-sa.Eu zic sa nu-ti faci griji vizavi de dimensiune, fiecare sarcina evolueaza in ritmul ei

Multa bafta fetelor care au programari saptamana aceasta, si deci si mieca eu ma duc vineri. Bineinteles ca mi-a intarziat nemernicu asta de CM si nu stiu daca apuc sa fac hormonalele inainte de vizita la Sibiu. Daca nu, asta e, poate le fac acolo la Polisano. Se pot face acolo?

Cristina12, te asteptam cu impresiile primei vizite
Oria 77, multa bafta marti

Danaisa, Bubu30, pe burtici

Camrynna,nu mai vorbesti cu noi?

O zi buna tuturor!

Buna , sigur ca vorbesc .
Yarrina , felicitari si nu te mai stresa , poate la eco urmatoare mai apare un bebe

Eu sunt o lasa si mi-a fost rusine de voi : MI-AM AMANAT BETA , CARE TREBUIA FACUT PE 14 , NU AM FACUT NICI TEST DE URINA , PT. CA TOT AM AVUT DURERI CA LA CM SI MI-A FOST TEAMA DE NEGATIV .
AZI SE TERMINA A 3-A FOLIE DE CYCLOGEST SI ESTE ZIUA 19 DE LA TRANSFER .CM NU a aparut , insa eu am mai avut intarzieri din astea mari si de aia mi-e teama sa testez !!!!
De azi de dimineatza ma dor iar sanii , am si ceva greturi cand si cand , AM SI CEVA GUST DE BULION IN GURA ASA DIN SENIN .....insa ....MI-E TEAMA SA NU VAD NEGATIV .

CEEA CE IMI DA O FARAMA DE CURAJ ESTE CA DE OBICEI DUPA ASPIRARE DE OVULE IN ZIUA 14 , CM NU ARE O ASEMENEA FAZA LUTEALA LUNGA , NU????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Vai Camry pai ai nervi tari. Eu nu rezistam atat. Nu-i mai simplu sa faci test decat sa-ti pui 100 de intrebari si sa cauti simptome?

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Multam Andutza!
Sigur ca poti face hormonalele la Sibiu. Eu am facut la ei culturile de col, pt ca ale mele nu erau prea recenta! Asa ca stai linistita si nu iti face tu griji din cauza asta! Vineri vom fi si alaturi de tine!
Vai Camry, nu pot sa cred...pai eu zic sa faci analiza sa stii exact in ce situatie te afli, pt ca daca e bebe acolo iti marturisesc SINCER ca nu ai voie sa stai cu dureri! Hai te rog, fa pasul asta! Noi toate avem incredere in tine si nu te consideram nicidecum lasa!

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camrynna


Eu sunt o lasa si mi-a fost rusine de voi : MI-AM AMANAT BETA , CARE TREBUIA FACUT PE 14 , NU AM FACUT NICI TEST DE URINA , PT. CA TOT AM AVUT DURERI CA LA CM SI MI-A FOST TEAMA DE NEGATIV .
AZI SE TERMINA A 3-A FOLIE DE CYCLOGEST SI ESTE ZIUA 19 DE LA TRANSFER .CM NU a aparut , insa eu am mai avut intarzieri din astea mari si de aia mi-e teama sa testez !!!!
De azi de dimineatza ma dor iar sanii , am si ceva greturi cand si cand , AM SI CEVA GUST DE BULION IN GURA ASA DIN SENIN .....insa ....MI-E TEAMA SA NU VAD NEGATIV .

CEEA CE IMI DA O FARAMA DE CURAJ ESTE CA DE OBICEI DUPA ASPIRARE DE OVULE IN ZIUA 14 , CM NU ARE O ASEMENEA FAZA LUTEALA LUNGA , NU????


Waw, Camrynna, chiar ca ai nervii tari si te inteleg ca nu vrei sa vezi un rezultat negativ, dar un test de urina ar fi relevant acum dupa 19 zile de la transfer si te-ar scuti de stresul pe care ti-l starea asta de incertitudine.
Noi te asteptam cu vestea buna cand vei considera tu ca este momentul sa faci testul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Bubu am o intrebare pt tine - pe parcursul sarcinii ti-ai refacut o parte dintre analizele din primul trimestru?(gen hemoleucograma, urocultura, tgo si tgp). Daca da, la ce interval?
M-a speriat putin situatia prietenei mele , despre care iti ziceam ca a nascut gemenasi la 33 de saptamani...

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Eu mi-am refacut analize gen hemoleucograma , urocultura, calciu, magneziu, sideremie, potasiu, glicemie si in trim II (pe la 19 sapt) si in trim III (la 30 sapt), dar fix transaminazele nu le-am refacut, pt ca dr nu mi-a dat sa fac.

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Exact asta simt si eu , ca nu sunt pregatita ... aseara i-am zis sotului : hai asa in pas de plimbare pana la farmacie sa luam un test : a zis sa mai asteptam ...cred ca nici el nu era pregatit dpdv emotional pt. un nou esec...
Dar NU am incotro , zilele astea tb sa fac ,pt. ca nu pot baga progesteron la infinit in mine ...
Oricum , eu stiu ca , pana la 20 de zile dupa trasnfer venea CM cu tot progesteronul din lume ....
La primul FIV in ziua 27 era acolo ....
Ma duc sa-mi iau o pizza cu ton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camrynna

Exact asta simt si eu , ca nu sunt pregatita ... aseara i-am zis sotului : hai asa in pas de plimbare pana la farmacie sa luam un test : a zis sa mai asteptam ...cred ca nici el nu era pregatit dpdv emotional pt. un nou esec...
Dar NU am incotro , zilele astea tb sa fac ,pt. ca nu pot baga progesteron la infinit in mine ...
Oricum , eu stiu ca , pana la 20 de zile dupa trasnfer venea CM cu tot progesteronul din lume ....
La primul FIV in ziua 27 era acolo ....
Ma duc sa-mi iau o pizza cu ton


Si mie la primul fiv nereusit mi-a venit ciclul inainte de data la care ar fi trebuit sa fac test, adica la fix 14 zile de la punctie, cu tot cu utrogestan...

Ruxi 34 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

trebuie sa recunosc si eu ca are nervi tari camrynna!!!

acum zece luni cand am facut prima stimulare cu clostylbegit mi-a intarziat fata de data la care il asteptam (28 zile fix-ca ceasu") exact 5 zile.

la fel ,in lasitate, nu am facut nici un test de pipi,100% convinsa ca sunt gravida.inca ma si laudam in fata sotului cu reusita.

si in dimineata zilei 5,m-am hotarat sa rup "pisica in doua" si am facut testul,care era NEGATIV!!!.cand l-am vazut, am fost atat de socata ca nu am reusit sa mai vorbesc cateva ore,deci o inteleg perfect pe camrynnna care tot amana momentul!

Mergi la inceput