FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

oria77,in acelasi stadiu sunt si eu.am totul gata dar ma dispera ureeaplasma aia nenorocita de care nu stiu cand scap tinand cont ca am tratat-o acum 2 sapt si a aparut iar.multa bafta pt intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Imi povestea o prietena cum ca la shopping iti trec greturile dar nu am crezut! Sa stiti ca asa este. Ieri si azi m-am plimbat foarte mult si am uitat de greturi. M-au luat spre seara dar usor. Sa vedem maine la servici cum se prezinta situatiunea.
Oria sa stii ca semana...se dadea cu capul de peretii uterului ca ma'sa cand astepta rezultatul. Probabil daca ma duceam la clinica particulara capatam mai multe informatii dar cred ca este si prea devreme. Era foarte aglomerat la el. Mi-a mai zis de endometru ca-i 22 si cam atat. Saptamana viitoare sa ma duc iar la spital ca-i el de garda si dupa ce stabilim ce si cum avem ne 'mutam' la clinica cu programari ordonate.
Oare nu e prea mic? 3.4? Vad ca voi aveati de 9 mm.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Persi, de asta mi-e si mie frica. Sa nu pot incepe ca-si fac de cap myco si ureaplasma. Nici PAP nu-l am stralucit, deja am inima ghem pentru maine!

Yarrina, incearca sa nu te ingrijorezi in fiecare saptamana pentru cate ceva. Nu de alta, dar il naucesti pe cel mic... Si nici macar nu te putem ameninta c-o smotoceala, ca esti cu bebe la purtator! Pfuuuu...POSITIVE THINKING! Te rog?...

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

si mie mi-a iesit ureaplasma si am tratat-o si eu si sotul daca nu ia tratament si el este normal sa reapara
yarrina felicitarile mele si sa ai un bobo frumusel(sau frumusica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

cristina azi tinem pumni stransi pt tine!
asteptam vesti buune deseara! sa ne povestesti cum a fost prima intalnire cu cei de la Polisano si ce impresie ti-au facut!

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cristina te asteptam cu vesti bune!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Bonsai,eu am avut prima intalnire in urma cu 2 luni si inca sunt in investigatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Bytzi tu inainte sa iei DHEA ti-ai facut DHEAS?Si daca da ce valoare a avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana_stoia spune:

Dordemunte, vad ca suntem amandoua din acelasi oras si pe deasupra mai avem si aceiasi varsta
Eu am 3 inseminari la activ, 2 la Cluj si una la Sibiu din pacate nereusite. Acum astept a patra inseminare, tot la Sibiu. Am vrut sa-ti trimit PM, dar vad ca nu poti primi. Mi-ar place sa ne cunoastem, poate ne mai alinam una pe cealalta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Imi povestea o prietena cum ca la shopping iti trec greturile dar nu am crezut! Sa stiti ca asa este. Ieri si azi m-am plimbat foarte mult si am uitat de greturi. M-au luat spre seara dar usor. Sa vedem maine la servici cum se prezinta situatiunea.
Oria sa stii ca semana...se dadea cu capul de peretii uterului ca ma'sa cand astepta rezultatul. Probabil daca ma duceam la clinica particulara capatam mai multe informatii dar cred ca este si prea devreme. Era foarte aglomerat la el. Mi-a mai zis de endometru ca-i 22 si cam atat. Saptamana viitoare sa ma duc iar la spital ca-i el de garda si dupa ce stabilim ce si cum avem ne 'mutam' la clinica cu programari ordonate.
Oare nu e prea mic? 3.4? Vad ca voi aveati de 9 mm.

fericita!!


Draga Yarrina, felicitari pt bebe vizionat, cu siguranta al 2lea se ascunde dupa sor-sa.Eu zic sa nu-ti faci griji vizavi de dimensiune, fiecare sarcina evolueaza in ritmul ei

Multa bafta fetelor care au programari saptamana aceasta, si deci si mieca eu ma duc vineri. Bineinteles ca mi-a intarziat nemernicu asta de CM si nu stiu daca apuc sa fac hormonalele inainte de vizita la Sibiu. Daca nu, asta e, poate le fac acolo la Polisano. Se pot face acolo?

Cristina12, te asteptam cu impresiile primei vizite
Oria 77, multa bafta marti

Danaisa, Bubu30, pe burtici

Camrynna,nu mai vorbesti cu noi?

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput