FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Johanas bafta la injectat! Sa ai oute frumoase si grasane! D, se fac la aceeasi ora.
Bonsai curaj! Cei din urma vor fi cei dintai!
Iaura multumesc. Si eu astept sa vedem ce surpriza avem maine.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Buna fetelor, va invit la
Danaisa, pentru ce e femostonul 2/10 ? Cati embrioni ai transferat acum? Scuze de interogatoriu, dar cand vad fete care reusesc cu puisori congelati, parca prind aripi si pun tot felul de intrebari mai mult sau mai putin........





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta7

Buna fetelor, va invit la
Danaisa, pentru ce e femostonul 2/10 ? Cati embrioni ai transferat acum? Scuze de interogatoriu, dar cand vad fete care reusesc cu puisori congelati, parca prind aripi si pun tot felul de intrebari mai mult sau mai putin........

Buna fetitelor! Sa aveti o zi buna!
Broscuta , din prospectul de la Femoston eu nu am inteles mare lucru. Ba chiar scrie pe el sa il opresti daca esti insarcinata, desi se mentioneaza ca nu afecteaza fatul in primul trimestru!
Apoi am inceput sa caut pe net si am intrebat si doctora mea din craiova! Cred ca este pt implantarea sarcinii sau mentinere. Pregateste endometrul inainte de transfer si apoi dupa. Eu am continuat cu acest Femoston pana in saptamana 12 de sarcina (la recomandarea dr. I dar si a doctorei mele). Cea din urma imi spunea ca e un medicament mai de ultima generatie...
Din acel Femoston se folosesc doar pastilutele rosii (nu si cele albe). Poti sa mai cauti pe net info!

La insistentele mele eu am mers la FET pe transferul a 3 puiuti. Dl doctor s-a opus initial, deoarece zicea ca e risc sa se prinda toti, dar uite ca a fost o alegere buna pt ca din cei 3 s-a prins doar unul, cel mai puternic!

Pana sa fac FET am citit si eu pe forum la FIV si am vazut ca sunt multe fete care au reusit la FET, asa ca mi-am recapatat increderea! E f important sa crezi cu putere in sansa ta si in faptul ca sigur cel care va fi sa fie puiul tau, va ramane acolo in burtica! O sa reusesti!
Cati tranferi tu?









danaisa20 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

scuze, broscuta!
am reusit sa iti raspund in cadrul raspunsului tau...
neuronul gravid e de vina!

danaisa20 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Buna,
camrynna,daca nu te superi,esti din Brasov?La cine ai fost la Eva?
Broscuta , din pacate si eu am endometrioza - o afectiune tare urata, sunt la a.5.a inj de diphereline si mai am una .Abia astept sa treaca ,nu mai am rabdare.In ce stadiu este la tine endometrioza?Ce tratament ai facut? Eu am fost operata clasic anul trecut ?Am avut CA125:53 inainte de operatie.Multe complicatii dupa.Am fost la Cluj,Viena,Bucuresti,Sb...Sper ca dupa a .6.a inj sa pot sa fac FIV la sb.
Va pup pe toate.Sunteti de nota 20!!!!!!!!
Pupici pentru YARY!!!!.
Nu mai rezist...Cred ca nu o sa mai fac fata, nu mai am rabdare..si-mi este tare frica ce o sa mai fie dupa tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui misspii

Buna,
camrynna,daca nu te superi,esti din Brasov?La cine ai fost la Eva?
Broscuta , din pacate si eu am endometrioza - o afectiune tare urata, sunt la a.5.a inj de diphereline si mai am una .Abia astept sa treaca ,nu mai am rabdare.In ce stadiu este la tine endometrioza?Ce tratament ai facut? Eu am fost operata clasic anul trecut ?Am avut CA125:53 inainte de operatie.Multe complicatii dupa.Am fost la Cluj,Viena,Bucuresti,Sb...Sper ca dupa a .6.a inj sa pot sa fac FIV la sb.
Va pup pe toate.Sunteti de nota 20!!!!!!!!
Pupici pentru YARY!!!!.
Nu mai rezist...Cred ca nu o sa mai fac fata, nu mai am rabdare..si-mi este tare frica ce o sa mai fie dupa tratament.


Draga Misspii, nu sunt din Brasov , ma aflam in Poiana si ma apucasera sangerari in mijlocul CM-ului , din cauza FIV-ului , a doua oara in luna aceea .
Am fost la un medic tanar cu okii albastri , Preda parca il chema ...mi-a dat fenometadiona ( vitamina K ) si Microginon , cate 2 pe zi , sa refac endometrul ca era ff subtiat de la sangerari .
Eu am fost extrem de dereglata dupa primul FIV . Dupa punctie si ET a venit CM la fix 27 de zile , pe urma in luna urmatoare , la 47 , apoi la 55 de zile , abia dupa tratamentul din august dat de dr. Preda la EVA si-e revenit CM incet incet , la 38 , pe urma la 33 , apoi pana la urma in ultimele 2 luni inainte de FIV 2 acum sa am la 28 de zile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

dordemunte,

astept sa ma programez si iti voi comunica data si ora.
si tu est pt hsg,sau ai alta investigatie de facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

eu merg pt ecografie doar,probabil acolo la mansarda o va face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Yarrina ce ne spui ? Unul sau doi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Bonsai, nu iti activezi pm, vreau sa te intreb ceva:)

Mergi la inceput