FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Cristina da, este o complicatie a FIV-ului dar de multe ori se continua procedura chiar si pe hiperstimulare. Stiu o graviduta care a facut. Depinde cat este de grav. Si pe mine m-a avertizat dr I ca am ajuns la o doza de 250 ui la un moment dat si era foarte mare pentru varsta mea dar nu a fost cazul din fericire. Stai linistita nu te speria...Daca te vei simti rau de la stimulare il suni pe dr si stabiliti impreuna.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna , fetelor ..am ajuns si eu acasa de la serviciu .
In legatura cu ovarele polichistice , la mine a fost un fel de uite-o ,nu e ! Mi-au aparut cu 2 luni inainte de FIV , decembrie 2008 , si la FIV 1 , in februarie 2009 , nu mai erau polichistice ...
In august 2009 , am venit in vacantza in Romania, un medic de la clinica Eva din Brasov le gaseste iar polichistice , de fapt se vedea cu okiul liber pe poza de la eco , ovarul avea asa , ca niste bombonele pe el .
Dupa 6 luni de regim , cand am mers la primul consult pt. FIV 2 , erau iar normale .A spus medicul ca regimul alimentar care m-a ajutat sa si slabesc destul , m-a ajutat sa scap si de chistulete .Oricum erau in faza incipienta ....Mild syndrome ..asa mi se spunea aici .

Oricum , mie analizele hormonale niciodata nu mi-au iesit altfel decat f. bune ...ceva nu se lega pt. ca la SOP FSH-ul ar tb sa iasa marit ...nici vorba , totul a fost mereu in limite !!
Am citit despre aceasta boala si am inteles ca la unele femei se manifesta sub forma sindrmului in sine , si nu e neaparat sa fie chisturi pe ovar ca sa ai SOP.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

inca un pas inainte pt mine,desi merg ca melcul...

pe 29 sau 30 aprilie(in functie de ciclu)sunt.
programata la polisano pt HSG.
deci pana acum am hormonalele ,spermograma,analizele bacteriene,antigenii,toate OK.

daca este vreo aspiranta ca si mine programata in aceeasi perioada,sa se anunte,sa ne intalnim,sa ne mai "consolam"una pe alta

si inca ceva,cele care au facut HSG la polisano sa povesteasc putin despre procedura,please!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Bonsai, eu am f#259;cut hsg la Polisano in decembrie.
m-am dus cu o ora inainte de programare la cabinetul de ginecologie de la et 1, mi-au facut o injectie dupa care m-am dus jos la radiologie, unde a trebuit sa stau pe scaun ( injectia e ceva anestezic) apoi m-am intins pe masa de la radigrafie mi-a introdus substanta de contrast 3 radiografii si gata! M-a durut cand a introdus substanta iar apoi am fost fff ametita si somnoroasa...aaaa sa nu mergi singura, probabil ti-au zis de la clinica!
sa iti iei adeverinta de la servici vizata de casa de asigurari sa o faci gratis, altfel e 300 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

ceao fetele...luni am fost la eco si de maine incep stimularea cu gonal 200 de unitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

pup fetele ,harnicutele si optimistele
eu am stat in "relanti", nu am scris(dar am tras cu ochiul la voi) asteptand rezultatul analizelor de secretie si hormonale care au iesit surprinzator de bine zic eu(in afara de o candiduta pe acolo si ea...)cu un FSH de 8,1,la venerabila mea varsta de 36 de ani, acum sper sa ajung luni la Sibiu si sa ne dea dr. I. unda verde pt. un nou capitol din existenta mea la care chiar nu "speram" sa ajung adica FIV
eu am mai fost la sibiu acum aproape 2 ani deci cam stiu ce si cum ,deci nu o sa vin cu cine stie ce impresii fantastice ca oricum le am demult impresiile bune asa ca le asteptam de la celelalte mai noi ...
yarrina mamica de fetita si poate baietel si asteptam eco urmator si numaratoarea bb-ilor
camryna draguto ,hai odata cu testul pozitiv ca noi ne-am pierdut rabdarea dapai tu...sa nu te supi pe mine
bytzicule mai vb. la tel.

"Toate visele le putem transforma in realitate dar mai intai trebuie sa ne trezim din ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

care ati mai facut gonal spuneti-mi va rog trebuie facuta la aceeasi ora in fiecare zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui johanas

care ati mai facut gonal spuneti-mi va rog trebuie facuta la aceeasi ora in fiecare zi?



Da, mie asa mi-a zis dr I sa il fac seara, intotdeauna la aceeasi ora.

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Bonsai eu o sa merg pe 30 la Sibiu.Poate ne vedem pe acolo chiar daca suntem la medici diferiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Succes Johanas! Da si mie mi s-a spus sa fac la aceeasi ora gonalul! sa ai oute frumoase si de calitate!
Mocanitza, ti-am trimis mail! Scuze dar am vazut tarziu mailul tau! Sper ca ti-am raspuns pe adresa corecta!

Bafta multa maine anda! Aseptam vesti bune si de la tine!
Noapte buna fetitelor!

danaisa20 14+

Mergi la inceput