FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Am emotii pentru maine.Tot nu mi-a venit CM, deci n-am sa pot merge cu hormonale fresh(ultimele sunt din septembrie anu trecut), dar poate imi face o eco sa vedem cum se prezinta campul de lupta. Imi face doctor I de la el citire sau trebuie sa zic eu ca vreau eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sunt bune si alea de anul trecut. Dupa ce vei primi rezultatul la astea o sa i le trimiti pe mail. Eco iti face el sigur, fara sa ceri tu. Sa vada si el cum sta treaba pe acolo.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Yarrina, cand mergi la urmatorul eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sambata

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Buna dimineata fetelor,
Va citesc de mai mult timp, dar am scris un pic la sub. FIV 272. Am 34 de ani, diagnostic endometrioza, 5 IUI, 2 laparo, 3 FIV-uri si un FET. Acum urmeaza sa fac un FET in mai. Nu fac la Sibiu, ci la Giulesti si sper din suflet sa reusesc.
Danaisa, dc nu te superi ce tratament de sustinere ai primit inainte si dupa ET, ca am vazut ca ai facut si tu cu puiuti congelati.
Bafta la toate fetele care sunt in tratament sau aproape,felicitari gravidutelor si sarcina usoara si la termen.
Va multumesc si va doresc o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta7

Buna dimineata fetelor,
Va citesc de mai mult timp, dar am scris un pic la sub. FIV 272. Am 34 de ani, diagnostic endometrioza, 5 IUI, 2 laparo, 3 FIV-uri si un FET. Acum urmeaza sa fac un FET in mai. Nu fac la Sibiu, ci la Giulesti si sper din suflet sa reusesc.
Danaisa, dc nu te superi ce tratament de sustinere ai primit inainte si dupa ET, ca am vazut ca ai facut si tu cu puiuti congelati.
Bafta la toate fetele care sunt in tratament sau aproape,felicitari gravidutelor si sarcina usoara si la termen.
Va multumesc si va doresc o zi buna



Buna dimineata si din partea mea, mai pe la pranz, e adevarat!
Draga broscuta hai sa itit zic ce am luat eu inainte si dupa FET: din a doua zi de CM mi-a zis sa iau Femoston 2/10 (am vazut ca la fel ea si Mocanitza parca) cate 3 pastile pe zi. Apoi din a opta zi am redus la doua pe zi si tot de atunci mi-a dat si utrogestan intravaginal 6 pe zi (3x2). Acest tratament cu femoston si utrogestan l-am continuat pana la FET si apoi pana in saptamana a 12 a de sarcina cand am renuntat la femoston si am redus utrogestanul cu o pastila.
Scuze ca te intreb, toate IUI si FIV le-ai facut la Giulesti? Cu ce doctor? Poate tu ai noroc mai mult acolo. (eu mi-am pierdut 1 an din viata degeaba la giulesti). Sunt si fete care au reusit acolo! Dar oamenii si profesionalismul nu se compara cu ce am intalnit la Sibiu!. Care e pb ta de fapt?

Eu iti tin pumnii stransi si te asteptam cu vesti bune?
Cand faci FET?

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Anda iti tinem pumnii stransi maine! Asteptam sa ne zici cand se da startul si pentru tine!

Yarrina, nu uita sa iti intrebi medicul sambata ce analize ar trebui sa faci/refaci acum.

danaisa20 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_12 spune:

Yarrina, Am inteles de la doctorul Ispasoiu ca hiperstimularea este o posibila complicatie a FIV dar mie mi-a insistat ca sunt la risc sa fac pentru ca ovarele arata polichistic parca. Si de aceea mi-a dat Marvelon ca mi-a zis ca riscul de a face o forma severa este mai mic. Am tot citit despre asta si sincer sunt un pic speriata. La FIV-ul dinainte nici macar nu mi s-a atras atentia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Multumesc, Danaisa!Nuuuuu, am facut si la Medsana 1 IUI, si la Elias 2 IUI. La Giulesti 2 IUI si toate FIV-urile.(2 cu Dracea) Ultimul in ian feb 2010 cu profu'. Daca ma ajuta Dumnezeu in mai o sa fac FET-ul, cam pe la mijlocul lunii dupa calculele mele. Acum ce sa mai fac? Mai am acolo 4 puiuti care ma asteapta, am avut si eu dezamagiri acolo din partea lui dracea si dascalescu, dar nu ma mai gandesc acum, nu mai pot da timpul inapoi. De prof sunt mult mai multumita. Ai putea sa-mi spui daca ai stat mai mult in pat dupa ET si daca da cat timp? Eu de fiecare data am stat cam 10 zile, iar acum nu stiu cum o sa mai fac. Serviciul nu este solicitant sau foarte stresant, stau la birou. Cica problema mea ar fi endometrioza, trompele permeabile (la cele cinci HSG-uri si cele doua laparo pe care le-am facut), uter RVF, sotul beton. Am 7 ani de chin, dar nu ma las, trebuie sa reusesc si eu pana la urma, ca nu mai am lacrimi......
Pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta7

Multumesc, Danaisa!Nuuuuu, am facut si la Medsana 1 IUI, si la Elias 2 IUI. La Giulesti 2 IUI si toate FIV-urile.(2 cu Dracea) Ultimul in ian feb 2010 cu profu'. Daca ma ajuta Dumnezeu in mai o sa fac FET-ul, cam pe la mijlocul lunii dupa calculele mele. Acum ce sa mai fac? Mai am acolo 4 puiuti care ma asteapta, am avut si eu dezamagiri acolo din partea lui dracea si dascalescu, dar nu ma mai gandesc acum, nu mai pot da timpul inapoi. De prof sunt mult mai multumita. Ai putea sa-mi spui daca ai stat mai mult in pat dupa ET si daca da cat timp? Eu de fiecare data am stat cam 10 zile, iar acum nu stiu cum o sa mai fac. Serviciul nu este solicitant sau foarte stresant, stau la birou. Cica problema mea ar fi endometrioza, trompele permeabile (la cele cinci HSG-uri si cele doua laparo pe care le-am facut), uter RVF, sotul beton. Am 7 ani de chin, dar nu ma las, trebuie sa reusesc si eu pana la urma, ca nu mai am lacrimi......
Pentru toate fetele


Bravo Broscuta! Imi place mult cum gandesti - drumul tau nu poate merge decat inainte!
Sa stii ca in decembrie dupa FIV si eu am stat acasa vreo 2 saptamani - si mare greseala am facut! Am crezut ca ma urc pe pereti. Acum in februarie nu am stat decat 3 zile (prima zi ceu cu ET plus inca 2), dar nu numai la pat. Apoi am mers la serviciu si am incercat sa nu ma mai gandesc numai la asta! Singura protectie a fost sa nu ridic greutati (dosare, scaune, etc) si sa incerc sa nu ma stresez/enervez. Siasa am dus-o 2 saptamani pana la beta> Si eu am crezut mereu in sansa mea, si am fost convinsa ca cel putin unul din cei 9 puiuti pe care i-am avut in total va dori sa ramana la mami in burtica. Si mie mi-au mai ramas 4, pt urmatoarea aventura!
Iti doresc mult noroc si asteptam sa ne tii la curent cu tot ceea ce va urma!

danaisa20 14+

Mergi la inceput