FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

alecori,cred ca l-am activat.
poti sa incerci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Hello!
A mai aparut un saculet in peisaj dar deocamdata este gol. Inca nu s-a putut pronunta dr ca-i foarte mic, vedem saptamana viitoare ce va fi cu el. Cel de care stiam deja are 1.2 cm, corespunde a 5 saptamani si 4 zile deci e mai grasan decat trebuie. Inca nu avem activitate cardiaca...sau n-o fi ecograful asa performant ca tot la spital am fost.
Ovarele sunt in continuare ca niste bombe care stau sa explodeze, deci cred ca un pic de hiperstimulare am facut si eu.
la toate fetele!!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Yarrina, unul sau doi , oricum e bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

felicitari yarrina!!!

cu siguranta primul saculet e fetita,mare si descurcareata ca toate fetitele,iar saculetul 2 e baietel, ca asa sunt ei mai "prapaditi"...

sper sa nu imi sara in cap toate cele care isi doresc baieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Asa e Simo, oricati ar fi sanatosi sa fie!
Si eu zic la fel Bonsai!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Yarrina, mai ai 34 sapt:) sa fie sanatos bb
bubu, cum te simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna seara, fete dragi

Am revenit si eu din weekend.Am fost vineri dimineata la Sibiu, am avut intalnirea cu dr. I si cum plecasem eu hotarata sa trec la FIV, am avut un mic soc cand dr. ne-a spus ca deocamdata nu e cazul. I-am pus toata stiva de analize in fata, s-a cam amuzat putin ca mi-a zis ca m-am cautat nu gluma(eu am cam toate analizele de FIV facute)si a ascultat istoricul nostru(spermograma beton la sot, analize bune pt varsta mea, de ex. fsh e 6.6, val normale 3.03-8.08, 2 inseminari anul trecut, sarcina obtinuta pe ciclu nestimulat, din pacate oprita in evolutie . Mi-a facut si eco si a zis sa incep o serie de 3 stimulari mai serioase decat ce am facut eu pana acum, sa incerc cu Gonal(eu am facut cu Clomifen doar).Fetelor, mi-a insuflat atata optimism ca m-a convins imediat. Maine ma duc sa-mi comand Gonalul, bag si un eco in prima zi de ciclu sa vedem daca sunt chisturi, numai sa vina CM asta odata ca deja ma dispera, si ne apucam de treaba.
Tare bine mi-a prins mie vizita asta la Sibiu, am sa merg pe mana doctorului si daca nu iese pana la toamna nimic, iar ma infiintez la el
Yarrina, deci baietelul statea ascuns, da?
Camrynna, care mai sunt vestile?

Bafta tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiv_Sb spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput