Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

plimbam copilul afara si vad la mine la bloc lume stransa ca la urs... suntem obisnuiti cu tamponari de mashini, care au loc in intersectia de la coltul blocului nostru cel putin 2 pe luna (niciun accident pana sa repare drumul!!!), dar... niciodata pana acum victime - astazi o fata pe trotuar care-si plimba catelul, ambele picioare rupte... mi-a povestit vanzatoarea care era foarte marcata ca fata era pe trotuar si 2 masini s-au izbit si s-a nimerit ea pe acolo si au proiectat-o in gard... din fericire vie! nu am reactionat nicicum - am zis doar ca a avut ghinion, apoi informatia a inceput sa se proceseze incet incet in capul meu... si cum sunt prapastioasa rau... citeam sa ma linistesc despre problemele voastre oftalomologice, eritemuri, mai ziceti din astea...

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete


nu am apucat sa zicem nik, dar bine ca ti-a trecut. si mie imi vine cateodata drobul de sare deasupra capului, dar ...fac si eu ce/cat pot

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

[quote]citat din mesajul lui onitza
CRIS, pentru ca s-a mobilizat si face sport si tine si regim, iar eu gata, numai sunt in stareeee!!! Cum pooooti?????

nu am incotro...altfel ma deprim si shi asa echilibrul nu e stabil, mai ales cand citesc si eu de bebei care dorm k lumea, adorm singuri, stau adormiti fara sa-i leganati intruna...noi adormim intotdeauna dupa plans de 20-30', doarme 10' sau 2 ore (o singura data in zi, in carucior, plimbata), urla de 2-3 ori pe zi fara sa mearga nik: nu wrap, nu port-bebe, nu mashina, nu bratze, nu leganat pe picioare, nu carucior, nu patutz si mangaiata pe burtica. mai era ceva???
scuze, am raspuns dupa un astfel de moment, cand am iesit si afara pe ploaie, cu tt arsenalul si nik

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Plateea . Chiar sunt linistita si vreau sa ma bucur de perioada asta.

Lorex Asteptam poze cu micuta crestina.

Ruxita Mie mi-e frica sa ies cu carutul. Stau pe o straduta cu trotuare inguste, nedelimitate cu gard, cu masini parcate pe trotuar...o fericire sa te plimbi cu carutul si cu un copil mic de mana

La noi s-a innorat iar si bate vantul asa ca suntem arestati la domiciliu. Avantajul e ca picii dorm mai mult pe vremea asta.


Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

CRIS, uaf, mi-e asa mila de tine ca treci prin astfel de momente grele! Daca ai stii cat de bine te inteleg! Asa am patit eu cu Paul, am intrat in depresie de multe ori din cauza asta, dar e bine ca tu esti ami puternica si incerci sa faci ceva si pt tine. Iti doresc multa putere si in curand, vazand si rezultatele, respectiv kg putine si bebe mai linistit si vesnic vesela, vei simti cum a aparut soarele si pe strada ta. Eu inclin sa cred ca sunt f putini bebeii care adorm singuri si nu plang mai deloc. Nici daniel nu adoarme singur, dar noaptea macar am zis ca e bine sa doarma la el in patut fiindca eu nu pot dormii cu copiii in pat, nu ma pot odihni, la cea mai mica miscare a lor, ma trezesc si adios somnic. Se intampla dupa ce alaptez, sa il pun in patut si se mia foieste pana adoarme cam juma de ora; sunt cu ochii cat cepele, astept sa se potoleasca, sa il ia somnicul sa ma pot culca si eu. Paul s-a linistit cam pe la 4 luni , asa imi amintesc. INca putin si Ema va fi bebelusul cel mai cuminte si linistit din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Raportam la 2 luni si 5 zile: 5,650 kg si 66 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Cris D suzi ai mai incercat? Parca ziceai ca nu vrea...sau te confund...? La noi asta e salvarea, "dopul".
Tot te invidiez pentru AMR-ul ala. La mine creste desi am uitat ce gust are painea. M-am resemnat de altfel. Se pare ca atat timp cat alaptez nu pot sa slabesc indiferent ce fac, asa ca ma accept asa cum sunt...mai rubensiana...

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

va invit la o cinste virtuala!

raportam prime intoarceri (3 buc) de pe burtica pe spte, peste partea dreapta!







Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Cris D suzi ai mai incercat? Parca ziceai ca nu vrea...sau te confund...? La noi asta e salvarea, "dopul".
Tot te invidiez pentru AMR-ul ala. La mine creste desi am uitat ce gust are painea. M-am resemnat de altfel. Se pare ca atat timp cat alaptez nu pot sa slabesc indiferent ce fac, asa ca ma accept asa cum sunt...mai rubensiana...

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)



nu ma confunzi...incerc inca: se ineaca, regurgiteaza de la ea, o molfaie, 10 secunde. atat

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

va invit la o cinste virtuala!

raportam prime intoarceri (3 buc) de pe burtica pe spte, peste partea dreapta!







Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului







Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

NIci noi nu vrem suzi. Un doctor imi spunea ca suzeta e pentru linistea parintilor...cam asa e. ...ma rog, si a lor ca poate scapa de plictiseala...

Mergi la inceput