FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hopefull spune:

Buna! Sunt noua la voi....am hidrosalpinx bilateral si rezerva ovariana f scazuta....0,11...asta la 34 de ani! Am fost indrumata sa-mi scot trompele si apoi sa fac FIV de dr. Albu de la Medlife. Din cate am auzit in Ungaria ar fi mai bine...asa ca as vrea ceva info: cat costa acolo, ce presupune...adica imi mai repeta analizele???.....imu iau doctorii de acolo in calcul diagnosticul pus aici??....scot trompele aici sau sa merg direct acolo?? Intrebari sunt multe......sper sa gasesc raspuns la ele cat mai repede pentru ca se pare ca am o singura incercare....si trebuie facut cat mai repede...sa nu ma trezesc cu menopauza pe cap!
Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi......
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

pamy
Multumesc de informatii.
M-ar fi interest gonal f la 900 ,cred ca gasesc in Ro mai ieftin.
Liana
Noroc cu mess lui gyongy de am mai vazut si eu ceva poze , frumoaseeeeeeee !!!!!!
Sa-ti traiasca mamaruta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Preturi medicamente in huf:
Cetrotide- 9999
suprefact 2x5,5 ml - 7426
decapeptyl - 0,1mg 7x1ml - 14290
gonal F pen 900 - 99456
gonal F pen 450 - 50174
Merional 75 - 1 amp. - 1931
Menopur 1 amp. - 5298
Crinone 15 doze - 21490
Ovitrelle - 9483
Femibion 800 - 3472
Utrogestan 100 - 2213
Mami_vreau, te rog sa le pui pe prima pagina!


Vio, sa ai vreme buna!
Pamy, lasa gandurile astea! De abia astept sa ajungi aici!
Si pe mine m-au durut azi ovarele si m-am plimvat f f f incet. Dovada ca m-am plictisit si am ajuns mai devreme la pensiune.



incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tammy
SA TRAIESTI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Luck,
La Szeged mi-au zis sa nu mai mananc nimic dupa ora 18 parca cu o seara inainte de punctie. Voi cum stiti? Mie nu mi-a zis nimic K.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tammy
da , poti sa mananci pana la ora 18 si sa bei lichide (apa) pana la ora 22 , eu asa imi aduc aminte.
Baftaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tamy o fi crezut K ca ai experienta si stii .Maine la cate ai punctia?Apropo de preturi la medicamente maine iti arat ca e scris de farmacista pe reteta cu menopur ca 5 buc costa 79.470 ft.Si mie mi s-a parut exagerat pretul dar cred ca pana la urma a gresit farmacista.La merional si femibion exact ca si la mine sunt preturile.Ne vedem maine,eu la 09.30 sunt programata.Voi fi alaturi de tine la punctie.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Tamaryllis eu din cate imi aduc aminte poti sa mananci pana la 8 si sa bei lichide pana la 10.
Sa fie cu noroc la punctie si cat mai multi embrioni iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Pen Gonal 900 eu am dat in RO 1250 RON - nu mai stiu cine a intrebat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

tamy am descoperit ceva .Daca impart suma mea de 79470 la suma ta 5298 imi da 15.Cred ca farmacista a calculat la 15 buc menopur,nu 5 cat era scris pe reteta.

Mergi la inceput