FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns descultu spune:

vin cu vesti noi de la dr la prima eco
avem un la purtatorsi uitati ce zice ea
sac intrauterin 8,4 mm
VV prezenta,diametru 3 mm
buton embrionar prezent
DUM 12.03.2010
DPN 17.12.2010
ACUM SUNT
azi vine si sotu a fost toata sapt plecat la timisoara.
asa ca o sa sarbatorim putin ca dr a zis ca nu am nici o pb si ca pot sa fac aproape orce dar fara efort f mare
va mai tin la curent mai merg la ea peste 2 sapt
v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

descultu bravo sa ti traiasca bebelusu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

hopefull: parerea mea este sa scoti trompele de aici, sa nu mai pierzi timpul! Oricum, dupa laparo mai trebuie sa astepti cam 2 luni pana la fiv si inteleg ca situatia nu e chiar roz. Citeste mai multe despre experientele fetelor cu hidrosalpinx la capitolul Hidrosalpin, adica aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148858&whichpage=10
Va pupic pe toate si abia astept sa incep si eu ultimul fiv.... va fi cineva prin Budapesta dupa 15 iunie (aprox)?

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pamy, la 9 am punctia. Dar o sa fiu acolo la 8. Ne vedem maine.


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

descultu felicitari!

laura micului crestin... si mamicii bineinteles...

tamy bafta la punctie...
imi poti spune la ce farmacie sunt practicate preturile pe care le-ai scris? ca am facut o listuta cu preturile date de tine, cele din romania de la farmacia tei pentru cele care se gasesc si la noi si link in momentul in care dai click pe denumirea medicamentului catre prospectul acestuia... le pun acum pe prima pagina! multumim de info...



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Pamy, la 9 am punctia. Dar o sa fiu acolo la 8. Ne vedem maine.


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

bafta maine! doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Multumesc pt sustinere!
Farmacia este DELIGYOGYSZERTAR - cea catre care te indruma Kovacs. Preturiel sunt cam la fel ca la celelalte farmacii: unele mai scumpe, altele mai ieftine, iar altele la fel.V-am lamurit bustean!
Laura, f. utile sunt informatiile asa cum le-ai prezentat tu!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina_anam

Pen Gonal 900 eu am dat in RO 1250 RON - nu mai stiu cine a intrebat


corina anam
eu am gasit gonalf la 900 la 1438 lei.
Te rog din suflet imi poti spune de unde il procura la pretul scris de tine?
Multumesc.
tamaryllis
Doamne Ajuta !!!
mami vreau
iti multumim foarte mult pentru ceea ce vrei sa faci , ne va fi de un real folos.
Fetelor
eu astazi sunt ziua 5 a CM si parca ma mai dor un pic sanii , m-au durut destul de tare inainte de CM si ma asteptam ca dupa sa ma lase dar vad ca ma mai tine un pic.
Ce ziceti de asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

luck eu am scris pretul la gonal f 900 ui - 1.350 ron... atat este in bucuresti la farmacia tei... corina sa ne spui daca l-ai gasit in alta parte mai ieftin...

fetele eu am trecut informatiile pe prima pagina... tamy, iti multumim!
daca cineva mai are si alte informatii aspura preturilor din ungaria si a altor medicamente pentru fiv dati-ne de stire!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mami
corina zicea ca l-a gasit la 1250 lei.

Mergi la inceput