FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

adipapazi: iti imaginezi ca sotul a trebuit sa suporte (fizic si mai ales psihic) o biopsie testiculara fara a fi neaparat necesar. Plus ca am mai si platit o groaza de bani pe ea. Si tocmai cand am aflat ca sotul nu are azoo, mie mi s-au scos ambele trompe Chiar ca ne-am gasit. Dar cumva o scoatem noi la capat, ca suntem tari, ca toate fetele de pe aici. Ceea ce nu ne doboara, ne face mai puternice.
Am zis, am zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tabitha, da chiar esti foarte tare!si sotul la fel.numai respect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tamaryllis
super rezultat , obligatoriu un beta pe masura.
Doamne Ajuta !!!
pamy
3 ovocite inseamna 3 embrionasi frumosi care asteapta sa fie transferati.
Cu putere inainte , crezi in sansa ta , crede-ma este un rezultat bun.
tabitha
ma bucur ca esti printre noi si ne insufli optimism.
Eu daca toate sunt bune si ma refer aici la eco de chisturi inainte de stimulare , luna viitoare incep stimularea.
Intre timp PK mi-a descoperit si mie hidro stang asa ca am scos si eu trompa stanga , asa ca .. sunt intr-o mare forma , sa vedem rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tammy
lista cu preturile ai primit-o de la clinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

luck: Trebuie sa ne sprijinim intre noi, nu? Ca altcineva nu o s-o faca.

Suntem puternice, mergem inainte orice ar fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

tamaryllis, felicitari, sa fie lipiciosi embrionii; de ce ai transferat doar 2 si nu 3? am vazut ca ai mai congelat 3, asa ai vrut tu sau doctorul?

eu intelesesem ca putem transfera 3 daca avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Roxi, am decis impreuna.
Daca totusi aveam doar 3 embrioni, ii puneam pe toti, caci stiu ca nu congeleaza un singur embrion. Nici varsta nu a impus transferul a 3 embrioni. In concluzie, in an conditii, cred ca se pot transfera 3 embrioni.
Luck, am luat-o. Preturile sunt cele de pe prima pagina.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Luck, ti-am trimis un PM!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Tamy, inca odata felicitari pentru puiutii transferati! Sa le placa la mami in bultica si sa creasca mari si frumosi! Drum bun catre casa!

Pamy pup fata draguta si sper din inima ca outele tale sa fie iubarete.

Tabitha, toata admiratia pentru sotul tau care e dispus sa faca orice pentru a avea copilul luI. Ma bucur ca esti optimista!

Adipapazi, deci asaaaa, putem sa drinkuim cate un paharel de vin rosu. Stiu eu ca ungurii au un vin buuuuun, Tokaji parca sa cheama.

Gabrielarusu, ce ai rezolvat cu cazarea?

Luck, cred ca vom fi colege de stimulare
La mine e z1 azi deci intru in linie dreapta si eu, incep cu anticonceptionalele! Nu-mi vine sa cred ca a trecut asa de repede vremea de la prima consultatie! Imediat o sa ma vad cu burta mare si nu o sa-mi dau seama cand or fi trecut cele 9 luni...




mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

Tamy, felicitari pentru puiutii transferati !!!
Pamy, va fii bine...
Fetelor, daca luni seara am luat ultima doza de 1/4 ovitrelle, cand credeti ca se elimina ? ms.

Mergi la inceput