FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

Buna fetele .M-a sunat Kovacs si mi-a spus ca s-au fertilizat toti trei ,sotul mi-a zis ca drept dovada ca ma iubeste.Ce vrea e doar faptul sa nu iasa copiii cu ochi albastri .
Va multumesc la toate care va ganditi la noi,nu va insir ca sunteti multe si nu vreau sa uit pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pogonici, scuze, dar acu'am citit din urma. K mi-a dat ca tratament de sustinere utrogestan(6/zi). Patru zile dupa puntie mi-a dat doxiciclina si metypred 16mg.
Eu fac si clexane de 0.4, cu acceptul lui K, la recomandarea d-nei Uscatescu.
Timea, nu stiu sa-ti raspund exact. Eu tin minte ca o fiola se elimina cam in 10 zile maxim, dar nu lua drept buna ce iti zic, caci nu stiu sigur.
Samira, Mamivreau, Speranta, pe unde sunteti?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Pamy excelent! 3 puiuti dolofani iti va pune doftorasul cu ochi albastri in burtica! Sa stii ca eu am avut o colega de facultate blonda spic de grau cu parintii amandoi bruneti pana corbului! Norocul mamei ei a fost ca fata semana leit cu o strabunica

Eu am o nelamurire vis a vis de prednison: nu am auzit pe nici o fata ca in timpul tratamentului sa i se recomande sa elimine sarea din mancare aproape complet. Eu asa stiu, sodiul trebuie scoas din alimentatie in perioada administrarii corticoizilor...



mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Pamy super! Ai vazut ca s-au fertilizat toti.
Felicitari! Doamne-Ajuta

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna,
Sunt f. fericita , am repetat prolactina si mi-a iesit ok, asa ca in cateva zile dau start la primul FIV si ultimul .
Felix inca nu am rezolvat cu cazarea astept sa-mi vina cm in cateva zile sa incep anticonceptionalele si pe urma o sa fac rezervare tot la Korall o sa stam ne-a placut foarte mult modul in care proprietarul pensiunii sa purtat , ce mai foarte primitor si super de treba.
Vroaim sa mai intreb dupa terminarea pilulelor la cat timp vine cm?
vreau sa stiu ca sa pot face din timp rezervare la pensiune.
Tamy multumesc foarte mult pentru sfaturi , esti o dulceata de fata,cat timp mai stai la pensiune?



sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

tamyyy..ce ma bucur ptr tine.puiuti lipiciosi sa fie...

iti multumesc de informatiii..tu faci clexane ptr mutatie ? sau ptr ec anume****

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

TAMY felicitari pt.transfer,astept un P.M. cu reusita.
MAMI VREAU tu ce mai faci in ce stadiu mai esti?
SALUTARI SI MULT NOROC LA TOATE FETELE!!!!!!!!

iana

Mami de Mario Constantin si Sophia Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Gabi, ce bine ca ti-a iesit prolactina in limite!
Sigur ne vom intersecta la Korall . Eu am trimis lui Kovacs astazi mesaj cum ca azi mi-a venit cm si am primit deja raspuns. Pe 18 voi merge la prima zi de monitorizare. Ma bucur ca nu vom fi singuri pe acolo! Avem cu cine colinda Budapesta!

De ce iti faci probleme cand iti vine cm DUPA pilule? Scrie clar pe programul pe care mi l-a dat Kovacs ca indiferent daca vine au ba rusul dupa AC, tu ii dai inainte cu protocolul (For 3 days after the last pill there is nothing to do. You will experience some vaginal bleeding within 2-7 days of the last pill. This is normal, the treatment should continue according to the plan). Rezervarea la Koral ti-o faci in functie de cand iti zice Kovacs sa fi la monitorizare.




mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

pamy,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Felix ai un PM, multumesc pt. info.

sper viitoare mamica

Mergi la inceput