FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Tamaryllis sa-ti traiasca embrionasii si sa fie cat mai lipiciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

vin si eu cu vesti,dar zic eu ca nu prea super.Azi am avut punctia iar din 5 foliculi am doar 3 oute.Vineri fac ET,sper sa se fertilizeze toti 3.Maine la 12.00 am intalnire telefonica cu Kovacs va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Pamy: felicitari pt. cele 3 ovocite. Conteaza sa fie de calitate si sa fertilizeze toate. Nu te supara pt. cei doi foliculi fara ovocite. In definitiv, sunt atatea fete care au facut FIV cu 1 singur embrion transferat si au reusit. Parerea mea este ca, cel putin mental, trebuie sa fim optimiste si sa pregatim corpul sa primeasca embrionii. Daca o fi sa nu am noroc de data asta, o sa am timp sa ma supar si sa plang dupa aia, cand oi vedea BHCG mic. Asa ca, acum zambim, radem, suntem relaxate si avem mare incredere in doctor, in embriolog si in sansa noastra. Suntem toate alaturi de tine, o stii, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Tamy Doamne-Ajuta, sa fie lipiciosi. Asteptam beta mare.
pamy eu zic ca este bine totusi 3 ovocite. Da Doamne sa se fertilizeze toate.
Tabitha Doamne-Ajuta

Pup toate fetele

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Pamy e foarte bine si asa, sunt suficiente trei. Doamne da sa se transforme in trei embrioni frumosi si dornici sa stea la mama lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Tamy si Pamy: sunt si eu alaturi de voi, fiti relaxate, cum spune si Tabitha si cu Dumnezeu inainte. Relaxare si optimism si..think baby
Tabitha: mult mult succes, sa fie cu noroc de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tabitha, sigur iti recomanda ICSI. va fi bine. multe fete cu probleme la sot au fost rezolvate.

pamy, forta hope! io zic sa bagi diseara mai mult vin rosu, 1 ca sa creasca endometrul, 2 ca sa iesi din starea de depresie. apoi iti bagi picioarele in depresie, faci maine un mic shopping si uiti de concentrare la fiv, ca sa pregatesti terenul bun pt ET.vorba cantecului: relax, take it easy!

tamy, maxim ai scos din combinatie! sa dea DD sa scoti maxim la beta!maxim am zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

fetelor, sunteti niste dragute!
Pai eu te ascult, Adi, sa stii!
Da'nu inteleg cum ati mai baut voi vin dupa punctie daca ati luat doxiciclina!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Violeta, Atena: va multumesc pt. sustinere.

adipapazi: in 2005 am facut ICSI cu spermatozoizi obtinuti din biopsie testiculara (noi stiam ca avem azoo) si din 5 ovocite am obtinut un singur embrion. Explicatia dr. a fost ca spermatozoizzi nu erau de calitate (e drept ca erau din proba congelata si apoi decongelata). De aceea stau si ma intreb daca nu cumva dr. imi va recomanda sa facem cu donator. Dar mai vedem noi, important e sa ajungem la dr. si sa stam de vorba cu el, dupa care vom lua cea mai buna decizie, zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tabitha, mama, da v-ati gasit! of, lesin cand aud cum se chinuie atatea cupluri. dar e un Dzeu si are el grija. iti tin tare strans pumnii. sa fie cu bafta.

tamy, am in familie 3 medici: medicii le zic pacientilor sa nu bea alcool cand iau antibiotic pt ca daca le-ar zice ca au voie 1-2 paharele, aia ar bea 12 sticle. deci, e voie asa un pic.
io am fost "betiva" lotului de martie. cana pe zi. vin rosu.macar o pasta de dinti pe clanta si la pamy, sa se mai veseleasca.

Mergi la inceput